Примамки ветерани

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Иска ми се да припоння с нещо и за старата руска школа. Избрах няколко блесни, които също са на преклонна възраст. Въртящите бяха по-голям комплект, но са останали само тия. Клатушката ми беше една от любимите.

Изображение
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Я!
Последния ти постт се е попроменил малко. Сори, ако е заради мен. Видях го, но нямах възможност да ти отговоря. Не знам колко са стари тия блесни/немските/, но със сигурност са купувани 1974 година от баща ми, но не знам откъде :oops:
Шекспирите са със щампа - боя. Не пада. Нямам идея и те колко са стари. Ако Христо/itso/ има някакво инфо ще се включи - подарък са ми от него.
Прощавай пак за забавянето.

Относно руската школа - скоро ще пусна снимки и на това, което имам от старата руска школа. Не е кой знае какво, но има какво да се види.

Поздрав
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Ето и при мен какво е останало :
Изображение

Изображение

Не знам какви са и от кога са, но със сигурност са от преди 1984г. Листата са еднакви, лявата е оригинална, а дясната е хибрид между такова листо и тяло на Сом. Хибрида е мое производство, но като се има в предвид, че съм с две леви ръце и два десни крака (нищо ми не идва от ръка, и с нищо не съм в крак) :oops: , резултата е виден, но учудващо лови :shock:
Ето още една, маи е по "прясна" и мисля, че е българска
Изображение
Аз не мога да ловя риба !!!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Сашо, ще се включа и аз утре :) , че нещо ме нямаше тия дни.Тъкмо ще снимам и аз нещо по-старо, което бях пуснал преди доста време в една подобна тема, която бях кръстил "Стари железа" :D
Поздрави!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Сашо, нямам представа, откога са шекспирите и сибелчето - намерих ги в едно забутано магазинче във Виена и не ги оставих да залежават повече там :lol:
Пак пускам едни по-старички, останали от вуйчо ми - на първата снимка, както и рублекса от втората.
Изображение

Изображение
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ицо , Херона не е ли новичък :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Павка, имаш предвид Airone-то, нали?
Наистина е съвсем нова, но мисля, че вече не се произвежда, поне така ми обясни продавача в Милано, а също така и четох някъде, май в едно немско списание, където съм виждал и такъв тандем :roll: Купих последните 2-3 оттам преди няколко години.
Ако ти имаш повече информация, ще ми е интересно да споделиш.
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Наистина има и тандеми от тях.
Никой не споменава, че може да се пълни с атрактант.
Така е и замислен този модел.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Точно :)
Затова и така се опитах да го снимам, без да споменавам подробности :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Itso написа:Павка, имаш предвид Airone-то, нали?...
Тъй де , ако Airone и Heron си е се Чапла значи за тех :wink: Инак произвеждат се все още но само за определени дистрибутори които работят на определени пазари как - Русия ( есенеска Калоянчо ми подари даже една УЛ Чапла ново поколение ) , УСА , Швеция , Япония и какво остане като вповече произведено до него се дорежда някой и друг по-вътрешен Италиански предприемач директно от производителят :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

stancom написа:Ето още една, маи е по "прясна" и мисля, че е българска
Изображение
И аз не съм сигурен, дали е българска. Имам останали няколко бройки, различни размери. Беше една от най-експлоатираните блесни по нашия край, нещо като еквивалент на Моските сега - сравнително евтина, а и ловеше распери. Става дума за периода 1995-1997 г. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
LUCIFERIOS
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:37
Местоположение: Slunchev den

Български

Мнение от LUCIFERIOS »

:D Супер , малко инфо за Българското- първите а и доколкото знам единствените Български матрици за производство на блесни ги е направил Стоян Узунов лека му пръст , след това матриците остават в Жоро слона и от тях са произлезли бая железца, доколкото знам и днес работят тия матрици , нещо не виждам лъжици за супа -много уловисти
:D
ИСКАМ ЗНАМ МОГА УСПЯВАМ само пъстърви и залесяване
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Български

Мнение от naso »

LUCIFERIOS написа::D Супер , малко инфо за Българското- първите а и доколкото знам единствените Български матрици за производство на блесни ги е направил Стоян Узунов лека му пръст , след това матриците остават в Жоро слона и от тях са произлезли бая железца, доколкото знам и днес работят тия матрици , нещо не виждам лъжици за супа -много уловисти
:D
Изображение

Ето я и лъжицата :lol: Стигнахме и до нея. Незнам кой набор си колега LUCIFERIOS та се сети за тая лъжица, защото сега не съм виждал май вече никой да я използва. Тая която съм си запазил е над 30 години. Незнам точно, но през 70те беше май най-разпространената щукарска блесна у нас, а може би и в Русия, но там май нямаше такива екстри като алпака. То и тука май беше кът тогава. За повод използвах първа струна от кухарката :wink:
Та ви казвам тогава с такива лъжици се ловяха много хубави щуки. Ама и ги имаше. На Алдомировци се ловяха редовно щуки между 6 и 10 кила, а трофейните стигаха до 14-16 дори. Разбира се тогава блатото беше много голямо. Като влезеш с лодката сутрин в мъглата и не можеш да се ориентираш кое накъде е. И като закачиш некоя и айдее почва разходката.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Мнение от баш майстора »

те и една лъжичка от мен :)
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Мнение от спас »

С такава лъжица циганите е****т майката на щуката на звъничево.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”