Примамки ветерани

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Примамки ветерани

Мнение от naso »

Искам да ви покажа моя първи воблер. Той е на 35 години и е видял какво ли не през живота си. Разбира се последната половина от него е прекарал в бокса, без тройки и гледащ някак жално и тъжно. Сигурно си спомня славното минало. Когато го взимам в ръка аз също си спомням някои незабравими случки свързани с него. Това може би е и причината да го задържа, въпреки че признавам си е имало моменти когато ми се е искало да го изхвърля през прозореца за да не заема място в кутията с примамки. Сега си мисля, че добре съм направил като съм го оставил.
Няколко думи за самия воблер. На него пише само France и фабричен номер. От изкуствен материал е 3см потъващ. Купих го навремето от култовия магазин на Графа. Беше пуснат в продажба по случай някакъв конгрес на БЛРС.
Помня, че сефтето му го направих на вливането на Панчарево и се отчете доста подобаващо с няколко кефала. Даже около мен се посъбраха доста колеги да разгледат туй чудо на техниката. След това е пообиколил с мен доста красиви кътчета по реките Батолийска, Искрецка, Треклянска, Панега, Нишава и др.
Та това е. Би било хубаво ако и други колеги притежават подобни антики да ги покажат. Ще бъде интересно да се видят.

Изображение
Последно промяна от naso на Нед Мар 01, 2009 19:06, променено общо 1 път.
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от zmmax »

Шапки долу!
Аз и на години и на стаж и по произход :D съм много далеч от тоз воблер, но се надявам след 40-50 години и аз да имам примамка, която да е била с мен толлкова години и да ме кара да се усмихвам само като я видя в кутията!
Весели празници!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Това, Насо е маса хубава примамка, човече! Бу, има един Комет на около 40 години, номер 5- ти е. Забранил съм да го мята и си го носи за къдемец. И ти така прави. :wink: Ай, късмет! :lol:
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Един приятел има два такива воблера.
Единия е същия, малък като този, а другият по-голям.
Не ми ги дава за нищо на света :lol:
Наистина са френски.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Много хубава тема, дано да има продължение по същество
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от maslinkata »

Алексан написа:Много хубава тема, дано да има продължение по същество
AU LION DOR е воблера.Имах два подобни но ги скъсах.Невороятна игра имат
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от maslinkata »

maslinkata написа:
Алексан написа:Много хубава тема, дано да има продължение по същество
AU LION DOR е воблера.Имах два подобни но ги скъсах.Невороятна игра имат
Пропуснах да добавя.Бяха пуснали за продажба три размера.Този на снимката е най-малкия.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Аз също имах от по-големите модели на този воблер.
От тогава са ми и тези рублекси, които са на същите години. Те са ловили голееееееми алдомировски щуки и по-малки чепински

Изображение
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Насо, това последното беше жестоко :twisted: . Имах велтиците само че 5 номер, а оркли такива и бели , точно от този модел и възраст и различни размери, хванали безброи щуки и ги забравих на Ставерци да са ......... в пияната глава :twisted: . И като видя нещо такова, направо ме боли сърцето :oops:

ПП Орклата защо е без кука, да не би да ти е в повече :roll: , ако е така веднага отправям оферта :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Тези примамки са без куки, защото отдавна не е ловено с тях и за мен имат единствено някаква сантиментална стойност. Свързани са с различни спомени.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Мдааа, това са най-щукарските блесни. За съжаление имам само нови, старите ако никнеха - баси урожая да съм събрал досега.
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Мнение от indalo »

И аз имах една 25-30 годишна блесичка, която я посях някъде на Ерма. Но преди това с нея хванах първата си пъстърва на спининг. На този излет рибата явно искаше само тази блесна, защото се пробвах с Пантерки, Мепсове, рублекси, но не щя. Като я сложих незнайната от три хвърляния имах едно празно чукане, една риба и фаталната закачка. После пак с другите примамки без сторване.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Жоре, блесните, показани от колегата са адски добро оръжие за щука. Какво ще правим с татусите? Мога да го уредя. :oops:
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Такъв воблер и аз имам в наследство :wink: . Рублекс са ми любимите блесни, много са резултатни спор няма.
А ето и от мен една антика от онова време.
Изображение
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Да съживим малко хубавата тема.
Ето нещо което имам от няколко години, но не съм го приводнявал никога. Иначе възрастта му е много по-голяма, сигурно може да се нарече антика.
http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... 6618[url] http://lh3.ggpht.com/_FTxuI2THBoM/SZdDz ... ed.jpg[url]
[/url]http://lh5.ggpht.com/_FTxuI2THBoM/SZdEE ... ed.jpg[url]
В същност не знам какво е, но предполагам че е незацепваща примамка за щуки. Вътре е с пружини, които при натиск се затварят и куките щръкват. Едва ли има самостоятелна игра. Ще ми е интересно който знае да сподели.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”