Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Евала момци за успешното откриване! Христо, като за сезона мисля, че си се справил повече от успешно с тия тупалки! Юни месец и племенника ми може :lol:

При мене откриването мога да го впиша в успешните! На обикновена планинска река със супер бистра и ледена вода, успях да излъжа две риби. Макар, че първите 5 часа нямах дори сторване... Чак когато времето разгря около обяд ми излезе късмета, като едната риба ми атакува 2 пъти и я заковах на третия път... И двете риби ми се откачиха у краката, но аз си ги пиша като 2:0 за мене :lol:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

mitioto написа:Евала момци за успешното откриване! Христо, като за сезона мисля, че си се справил повече от успешно с тия тупалки! Юни месец и племенника ми може :lol:

При мене откриването мога да го впиша в успешните! На обикновена планинска река със супер бистра и ледена вода, успях да излъжа две риби. Макар, че първите 5 часа нямах дори сторване... Чак когато времето разгря около обяд ми излезе късмета, като едната риба ми атакува 2 пъти и я заковах на третия път... И двете риби ми се откачиха у краката, но аз си ги пиша като 2:0 за мене :lol:
Евала Мите! Имаше ли лед по брего?
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Д-р Флекс написа:Евала Мите! Имаше ли лед по брего?
Тц :lol:
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Мераците ни бяха по-големи от възможностите. Реката определено ни изненада.

Изображение

Изображение

Има време, както се пее в песента :wink:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

Реката маловодна много студена и бистра ,рибите изключително мудни , но все пак откриване имаше ,малко но от сърце :

Изображение


Мъжкар около 40 на Zipp Baits Rigge
Наслука на всички
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Класна риба !
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Супер е рибата. Прилича на мъжки екземпляр боец. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Наистина много хубава риба, mikibg! Радвам се, че и от нашия край някой е открил сезона. А аз си мислих, че тук тези риби са химера... :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Мики, такава риба за откриването, ич не е малко!
Ivan VP написа:Супер е рибата. Прилича на мъжки екземпляр боец. :D
... и медалист :lol:
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от maslinkata »

ИИИбреее.Почна се.
В събота нищо.В неделя смяна на реката и две хубави балканки но много мършави,приличаха на змиорки.Фото няма,щото миналата година едното го удавих другото снима в София.
Успехи.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Колеги, честито откриване и от мен!!!

Аз се преставих повече от скромно но за сметка на това съм много доволен :)

Събота открих на една река, като тя се отблагодари с една маломерка, на която много се радвах.

В Неделя бях на друга като там резултата беше 2 извадени рибета едната 31 см мъжкар, другата на границата и четири удара.

Рибките бяха извадени на въртяща блесна а два от ударите бяха на воблери.

Поздрави и наблягайте на риболова :)
feelin' frisky?

Brucia la terra...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Lemuria написа:Мераците ни бяха по-големи от възможностите. Реката определено ни изненада.
Това там където си мисля ли е? Явно голяма част от планинските реки са предлагали добро поле за изява с ледобури :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

:)

Мнение от Miro »

И тази година дойде, и този февруари пристъпва бавно, бавно, а ние нетърпеливи дните броиме и чакаме, чакаме първата среща с ледените принцеси, в техният студен и в същото време топъл, красив и нежен свят. Красавици ви казвам, Красавици, нетърпение, щастие :) детска радост, само може да го почувствате..., не мога да го предам с думи.
Сякаш нещо ме съсече в средата на седмицата, когато ми казаха, че съм на работа в събота, не, нима ще пропусна първият възможен ден- за съжаление, да. Оставаше едничка - неделя, но разходката сред тях, неизбежна.
Рано сутринта потеглихме с Titi към любимата река от последните няколко години, където сме имали страхотни рибки, отивахме към гробница, отивахме... просто да се убедим, че миналата година токаджийте не са пожалили нищо, имаше надежда, ах колко надежда, вярвахме, че ще са там, че ще ни се покажат, че ще ни познаят, УВИ... уви... уви...уви, нито едно сторване за около 2 часа, нито една изплашена риба, нищичко и дребосъците не се виждаха, аз все още вярвам, че грешката е била в нашия телевизор и ще се опитам да се срещна с тях отново.
От там газ към една нова дестинация за тази година, а то вече и слънчо напекъл се хили насреща и сгрява душичките ни омърлушени. А ние пътуваме и се надявам дребосъците да не са надушени още миналото лято, че нали десет сантиметровите са най- вкусни :evil:
Виждаме живот, виждаме рибки, там са, не токова много колкото би ни се искало но са там, тичат, скачат, плуват, стрелват се към блесните, но хитруши са, малки са, но вече знаят, а дано, браво, умни са пораснали, още, още ще учат, а някоя и ледена царица може да стане и да помаха благородно с опашка, когато я полагаме с ръка в студеното и царство.
Ето ви няколко, които не бяха от срамежливите и страхливите, яростно влезнаха в битка с натрапника и, и излезнаха като истински победители, като принцеси с първи урок и една крачка пред другите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Използваните примамки, както е видно от снимките са блесни Panther-Martin и воблери Antax Ribica, Titi мисля пробва и едно Riggi.
Рибките са с размер от 17-18 до 20 сантиметра.

п.п. Снимките, могат да се използват само след разрешение и одобрение от Titi. Ванка запази ми два воблера от тези с окраска на пъстърва.
Charg3r
Мнения: 222
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 13:53
Риболов: спининг
Местоположение: по Струма

Мнение от Charg3r »

Вторият ми излет за годината приключи значително по-обнадеждаващо от сефтето 8) Направо дадох заявка за силен сезон дето се вика...
За деня имах три кълванета, като успешната дранкулка беше бял комет със синя точка, втори номер.
Имах цели три кълванета за деня - първо фанах добра балканка, два часа по-късно една от същия калибър ми се откачи у краката и за финал на деня в един вир се вдигна добра рибка, преследва до брега и се фръцна. След 5-6 подавания пак атакува, обаче не се закачи .... и така.
За мен мина повече от добре. На воблерите продължавам да нямам резултат, с изключение на едно ъгли дъклинг с пъстървова окраска, което потъна в синьо-зелената бездна, баш у най-дълбокото...
Иначе времето си е направо пролет... готово е да цъфне :D


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Follow the white rabbit..
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Здравейте момци, мислех си да опиша с подробности днешния ден, но да си призная, нещо ме примързя :) В общи линии, тегава работа и до ранния следобяд бяха хванати две риби от пет души-мъкаа. Направихме лека корекция на ловния район и резултата се подобри драстично, излязоха няколко риби и един добър кефал, ето моят принос в общия улов :D

Номер едно:
Изображение

Номер две, беше улавяна, или закачвана преди това, но си беше ок с малко изцъклено око:
Изображение

Номер три:
Изображение

А това е кефала, оказа сериозна съпротива, но все пак излезе :D
Изображение
Изображение

Това е от мен за сега, другия път повече :)
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”