Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Екстра, момци! Четвърти празничен ден без риболов. От скука ходя на работа - да убия някак времет белким сряда дойде по-бързо... Имам и един наръч несефтосани въдици...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kaleeff »

mojach написа:Здравейте, отдавна не съм писал, но вчерашния риболов ме провокира да го направя. Изглежда с колегата Борислав Харалампиев сме посетили една и съща река :D . И аз хванах малко рибки, всички над мярката до около 35см. Излезе и "черешката на тортата" но само се показа по примамката и два пъти я почукна, но така и не се закачи. После се скри и не можах с нищо да я провокирам пак да се покаже. Рибата беше около 50см. Ето ги и манекеките:
Изображение

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

И сега идва интересното, за тази риба:

Изображение

Направи ми впечатление, че и двете странични предни перки почти липсват ( явно при мръстенето са пострадали). Така, след около час и половина на същото място хванах тази риба:

Изображение

Изображение

Според мен е същата, което ме изуми. Ако някой ми беше казал, че една и съща риба може да се хване в един ден в разстояние на час-два не бих му повярвал.

Това е което исках да споделя и да попитам случвало ли се е и на друг нещо подобно?


Поздрави!
Аман от манекене...
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от mojach »

Благодаря, колега kaleeff! :tup:
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Ilian70 »

Дубъл с колегата Kaleeff :oops:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Plat1ka »

Колега Можач, рибата не е една и съща. Просто в реката е пуснат зарибител който е с такива перчици. Хванал съм не една или две подобни на тази река. Иначе браво. Явно на високата и бърза вода блесните работят много по-добре от воблерите с който аз почти се капотирах преди няколко дни.
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от mojach »

Платика, загледай и сравни точките!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Plat1ka »

Е тях гледах. Но иначе да ти кажа няма нищо чудно да е и една и съща аз лично на състезания съм улавял доста пъти една и съща риба. На свободен риболов защо не. Ако си я откачил и пуснал внимателно без излишен стрес за рибата.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Бат Стан »

Както ви бях казал, на 1 май фукнах за пореден път по реките в търсене на пъстървата. За целта бях си взел ето тези четири блесни на "Пезон и Мишел", №1, XD-модел с нанизана на оста лопатка. Тъй като и преди това съм ловил с тях, смея да твърдя, че блесната е отлична примамка за пъстърви, особено в сегашните големи води. Причината е, че може да се води по-близо до дъното и да се облавя придънния слой, и в същото време да се лови с нея в плитките места, без да се закача по камънаците. Това е изключително важно, тъй като в момента рибите са както в дежурните дълбоки места и вирове, така и в по-плитките бързеи. Ето ги примамките със сменени тройки, защото фабричните нещо не ме грабнаха много:

Изображение

За това дали една примамка е добра или не има само една единствена индикация - дали хваща риба или не хваща. Това как на нас ни изглежда въобще не е важно, защото предназначението на блесната е да лови риби, а не да я ползваме за украшение. Тея блесни специално ловяха много добре. Те го сефтето:

Изображение

След малко и втора риба:

Изображение

После и някакво глупаво американче се излъга да клъвне:

Изображение

Айде и още една балканка след това:

Изображение

Хванах 5-6 риби с въпросните блесни, като сменях жълта с медна. Ясно беше, че примамката си ги лови отлично. По едно време обаче ми писна с блесната и реших да обърна на силикон. Понеже водата беше много висока и силна, това вече беше по-интересният начин на ловене - с примамка, дето няма и един грам. Точно тогава на реката се засякох с едно мухарче Дани, местно момче, ловили сме и друг път заедно. Точно сменях блесната със силикона. Дани, който ходи много често на реката и познава навиците на местните пъстърви, ми обясни, от главите за силикони, които му дадох предния път, най-добре е излизало на оранжеви. За беля имах само две от този цвят, ама си ги поделихме по една за всеки и риболовът продължи - аз със спининга, а той си монтира силикона като нимфа на мухарката, в комбинация с още една негова черна нимфичка. Продължихме риболова в добро темпо на кълване. Например тая риба Дани си я знаеше къде е, сложи ме да метна отгоре й и я улових с първото извозване на силикона:

Изображение

Тука още риби излязоха:

Изображение

Тая пък удари на едно място, дето брегът е на 2 метра и повече над водата, та се наложи да се пързалям по един сипей, за да я откача и върна безпрепятствено във водата:

Изображение

Някъде около обяд обаче запука зверски дъжд. Скрихме се под един навес близо до култовата пъстървова улица "Добър Миле". Обаче реката замъти зверската, абе стана буквално жълта. Дани сгъна въдицата и си замина, а аз се изнесох към горното село, за да посетя пивницата. Оказа се обаче, че е затворена за ремонт, скандална работа. Добре, че съседното павилионче работеше. Заредих с едно кафе и павурче гроздова, щот без павурче не става работата. Отивам до реката, а тя вече беше станала годна за риболов, според мен в този й участък не беше размътвала дори.

Изображение

Както и да е, пак тръгнаха пъстървите, тоя силикон луди ги направи:

Изображение

Излизаха и такива без предни перки, като на Ицо Можача от репортажа. Само за сведение - въпросните балканки бяха отглеждани в един рибарник до реката, но през зимата по някакъв начин около 1500 бройки от тях са успели да се измъкнат и влезли в реката. Нямат предни перки, тъй като се търкат в цимента на рибарника, както ми обясни наскоро съдържателят му. Ето една безперкова:

Изображение

А веднага след нея в съседния вир излезе друга, обаче перкова:

Изображение

Стана много хубав излет, въпреки че на реката имаше доста риболовци, основно мухари и спинингисти. Улових повече от 20 пъстърви, почти всички с размери между 20 и 30+ санта, имаше и някоя и друга маломерка. В следващите почивни дни бях планирал още излети, но се наложи да ходя в Банско и Кавала на хапка, пийка и къпане в морето. Поздрави и наслука на всички!

ВСИЧКИ ПЪСТЪРВИ В ТОЗИ РЕПОРТАЖ СА УЛОВЕНИ С ИЗКУСТВЕНИ ПРИМАМКИ БЕЗ КОНТРИ. ВСИЧКИ РИБИ СА ВЪРНАТИ ОБРАТНО ВЪВ ВОДАТА ЖИВИ И В ОТЛИЧНА КОНДИЦИЯ.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от balkanka »

Бреее, голяма мъка с тези мътилки, потопи....
Решихме един ден с Есокса да пробваме дали и от нас стават корифеи на туичинга....

Излъгахме по някоя риба, като аз успях да хвана двете си най-едри риби на подобни примамки:

Изображение

Изображение

Изображение

Доктора ги лъга и на БГ:

Изображение

Изображение

И двете от едно място гепиха "харибото":

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от BOROOO »

Прегледай си тройките, че гледам нещо поизправени седят :lol: :lol: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Колегата съзнателно ги поотваря допълнително, за да придаде на още по-спортсменско изражение на риболова. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от balkanka »

BOROOO написа:Прегледай си тройките, че гледам нещо поизправени седят :lol: :lol: .
Много тънки, дее*а...До ся с таквиз не съм ловил :?
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stiga »

Добра ви вечер колеги,
Днес се замислих, че може би повече от месец не съм правил целодневен риболов по Златната река, само некви мимолетни забежки след работа за по час/два. Потресох се и се разтреперих,стигайки до това заключение, стомаха ми се сви мани, но нямаше какво друго да направя, освен да скоча до реката след работа за час и малко :D
Тази излезе от един водовъртеж след едно Шукари, но пропусна, веднага смених с Исен, но и него не уцели, Слагам Рюки50 и го изтряска, не е звяр, но имаше интрига :)
Изображение
Изображение
Снимка на релииза няма, защото беше много бясна и бега яко дим, преди да тачна скриина :lol:
След нея, закачих още една подобна, до снимки не се стигна, защото не ми се лягаше на земята да я греба заради високия брЕг, вдигнах я с влакното, тя се размята и респективно цопна обратно :)
Вече почти по тъмно боцнах и третата рибка, по-малка и по-послушна :)
Изображение
Изображение
Изображение
Много Американки има тази година, може би и преди си ги е имало, но толкова бройки не съм хващал отдавна по реката, на две три места видях албиноси, абе натискат здраво гадовете :)


Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от mojach »

Здравейте, днес бях почивка и реших да посетя една река. Тя ме изненада с високата си вода и рибите си. Голяма вода големи риби :tup: . Три удара, три извадени риби:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
С последната риба извадих голям късмет. Течението беше мн силно и мн помагаше на рибата. Вирбела беше стар и даже се беше отворил, но влакното така се беше омотало около главата на рибата, че хрилете бяха пристегнати на максимум, и може би това повлия на крайния изход от битката.
И трите взеха на воблер, въпреки, че повечето време упорствах на блесна.

Поздрави и наслука!
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от alien6 »

Малко риби от днес,т.е. вчера:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Хванати са на воблер,едната 32см,другите 35см и всички плуват обратно в реката.
King for a day,fool for a lifetime
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”