Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

Аз пък тая година реших да наблегна основно на воблери и нещата се случват. На блесна имам 4-5 риби, на воблер доста повече и по-едри. Даже съм вече на момента в който започвам да си ги правя аз, както аз си ги харесвам.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

Днес направих един сутришен заход по една от по-големите пъстървови реки. Няма да има снимки по ред причини. Тепърва прохождам в пъстървовия риболов и трупам опит на база проби, четене, питане и т.н. До момента успехи имам предимно на въртележки, като съм ходил основно по малки планински рекички. Общо взето резултата ми беше балканки около и под нормата. Отлагах голямата река защото си чакам още гащеризона. Искаше ми се да имам по-голяма свобода на придвижване, да мога да си спасявам примамки ако се наложи и разбира се не на последно място, като удари голямата да мога спокойно да си играя с нея във водата, да я кепчосъм и т.н.

Та днес не се здържях и преди изгрев бях на реката.
Боцнах 4-5 балканки размер вафла. Резултатна беше сребриста mepps xd. Обиколих доста места. Излета беше преполовен и трябваше да се връщам на обратно към колата. На едно от местата, където вече бях мятъл нещо яко напъна линията. Това беше момента, който толкова чаках. Пръчлето се гъне, аз си играя с аванса - кеф отвсякъде. Това добре ама сега на къде. Тука липсата на опит си каза думата. Минаха 2-3 минути и ми се стори че рибата се предава. Успях да я изкарам от дълбокото и я докарах почти до краката ми. Беше тлъста американка, бих казал поне 50см. Сериозна риба, поне за мен. И в този момент установих, че няма как да бъде моя. Не мога да я извадя от водата просто така. Без кеп нестава. Все съм си мислил, че мога да избегна ползването му ама... И тогава вместо да я поуморя още малко, да нагазя колкото мога и т.н. аз реших да я вадя на буксир по каманака. Голяма грешка. Рибока взе да се мята и се релийзна сам.
Поне сега имам база за разсъждения.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

Емоционален излет е било. Аз още си спомням първата 45+ риба. Можеш и без кеп, но е мъка. Вземи скчи такъв със силиконова мрежа, че закачат ли се тройките 15 минути разплитане, че като се разскача става мазало. Въртележките са сила, но опитай и воблери, ще вдигнеш размера, това след съвети го установих, че и аз залагах основно на въртящи блесни.

А щом си бил с гащеризон си могъл да нагазиш в малко по-дълбоко и бавно да я умориш и докараш до теб, хващайки я безопасно за опашката. Важното е да си си направил кефа, пък дали се е саморелиизнала няма значение.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

Абе друго си е да извадиш рибата и да документираш събитието. Така някакси резултата го пиша 1:1. Гащеризона още го чакам, всъщност утре пристига. Кеп имам, с мрежа от дебел монофил... Не си падам по допълнителните аксесоари. Кепа ми пречи ужасно при придвижване в кофти терен. Гащеризона също трябва да го пазиш от драки и т.н. Друго си е само с пръчлето и лека чантичка с всичко най-необходимо.
Лошото е, че тъкмо се запалих по този риболов а сезона приключва...
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от 6tukara »

Обуваш едни стари гуменки и едни бански и лятото гащеризон ти не требе. Водата не е чак толкова студена и не киснеш постоянно в нея. Само копривата е малко кофти но се свиква. :D
Ако има риба и на бастун че се хване
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

Абе аз съм си малко бъзлив и обичам да съм по защитен. Разните му там змии и други гадини не ми понасят. Копривата толкова не ме плаши, но малините и капините са отврат на голо. Въча примерно ми идва въз студена дори в жегата. Лятото за мен примлив вариант е с "градински" ботуши, пък било то отвреме на време пълни до горе - за стабилност в течение :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от empar »

Колеги, изобщо не се подлъгвайте да газите боси в пъстървова река! По-добре карайте пистов мотор през зимата! Едно време от много шляпане бос по един равнинен язовир, в които водата уж става на чай лятото се докарах до там, че покрай всяка промяна на времето коленете ме скъсват от болка, а съм на 26 години! Едни дълги ботуши на Филстар и си ловите спокойно. Вярно, че не дишат и запарват ужасно, тежки и неудобни са, но боси в никакъв случай! :fish1:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Jorando
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 0:04
Местоположение: София
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Jorando »

Ботушът (и в по-добрият вариант гащеризона) пази не само от драки и пълзящи каки. По-добре да направиш компромис с качеството и да спестиш някой лев от макара, прът, примамки и влакно, но да не оставаш на голо и босо.
"Сухо дупе риба не лови...Освен ако имаш хубав гащеризон."
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от rinoreins »

Не е баш мястото тук,но все пак някой ако реши да отговори.Става въпрос за река Искречка,разрешена ли е за риболав и какъв и е периода.Не можах да намеря никъде информация.До колкото знам риболова там е хвани-пусни и това е добре за да има добра популация на пъстърва.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

Предполагам имаш предвид река Искрецка. Реката е със статут ''хвани и пусни'', т.е. всички балкански пъстърви трябва да се пускат задължително след улавянето им. Риболовът на пъстърва, както и навсякъде другаде, е разрешен до края на месец септември.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от rinoreins »

Да правилно река Искрецка,да разбирам че е разрешена до 30 септември,и след това може да се лови на нея от 1 февруари до 30 септември догодина.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

Точно така.
...
FB_IMG_1430401351511.jpg
FB_IMG_1430401351511.jpg (39.25 KiB) Преглеждано 4806 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stankof »

Наблегнахме малко на воблерите и резултата не закъсня!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Трябваше да закрием сезона по някакъв начин и избора не беше голям .
За сметка но това пък рибите бяха прекалено много но еднотипни .
Интересното е че всички удари до един общо над 30 бяха само на стикчета и нито една риба на воблер ! :shock:
Започнахме в много студено време и ниски температури :D
IMG_2921.JPG
IMG_2921.JPG (178.01 KiB) Преглеждано 4157 пъти

IMA NYOKKEY 85 heavy 14гр беше номер едно ! Много риби малко празни удари
IMG_2945.JPG
IMG_2945.JPG (99.74 KiB) Преглеждано 4157 пъти
IMG_2938.JPG
IMG_2938.JPG (226.79 KiB) Преглеждано 4157 пъти
IMG_2934.JPG
IMG_2934.JPG (255.63 KiB) Преглеждано 4157 пъти
IMG_2933.JPG
IMG_2933.JPG (215.89 KiB) Преглеждано 4157 пъти
Едно китайско чудо също ги побърка в ръцете на Васко .Много риби но и много празни на него .Накакво Камикадзе беше ,не помня точно името
IMG_2940.JPG
IMG_2940.JPG (198.03 KiB) Преглеждано 4157 пъти
Smith Troutin Surger 80 18гр тежката версия отнесе няколко риби но и много празни
IMG_2946.JPG
IMG_2946.JPG (127.09 KiB) Преглеждано 4157 пъти
IMG_2923.JPG
IMG_2923.JPG (186.56 KiB) Преглеждано 4157 пъти
IMG_2930.JPG
IMG_2930.JPG (117.42 KiB) Преглеждано 4157 пъти
Поздрави !Следващата година дано по едри :fish15:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”