Магията на повърхностните примамки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Според мен, Митака не само ще те извини, ами и ще те адмирира. Ако прецениш, би ли споделил в какво се изразява тунинга?
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Адаш добре дошъл и от мен!!!!
Сигурен съм че опитът който имаш би бил полезен за всички!!
Поздрави!!!

п.п. Знам че почти всяка вечер бе на реката и наистина заслужаваш и други ГОЛЕМИ риби. Упорството, занеш все някога се отблагодарява!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Spinhead »

Колега, Ecoplast тунинга се изразява в това, че си направих матрица, благодарение на скулптурните си познания за триизмерност, множество опити на различни прототипи в бойна среда, чак накрая реших кой ще правя. Реално крайния продукт изглежда като вендуза, която върви от по-дебело към по-тънко от едната периферия на диаметъра към отсрещната, лея от Pet, след което дооформям на ръка крайната форма, пробивам дупки за носовата халка на китаеца, шлайфам двете повърхности и лепя с лепило цианоакрилат-прозрачно.
Всеки попер снабден с нова Вувузела тествам лично в реката и решавам допълнително за всеки какви корекции да сторя, ако трябва.
Тъй като отливките са с средно аритметичен размер, мога да творя от 9 до 15см. попери или попъри не знам как е по-правилно да се напише на кирилица.
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
PaveLLtz
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 15:06
Местоположение: Любимец/Пловдив
получил Браво: 2 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от PaveLLtz »

Здравейте колеги ,днес си закупих един сомски попер ръчна изработка копие на 14 сантовата Дайва ,40 грама обаче ме притеснява че е светещ :wink: Има ли някакъв ефект положителен или отрицателен и в плюс ли е това че свети на тъмното :wink: иначе ми се струва че ще буха якоо :wink: Благодаря предварително !
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от te4osoma »

Ефекта би бил само положителен. 8)
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от emilkg »

PaveLLtz написа:Здравейте колеги ,днес си закупих един сомски попер ръчна изработка копие на 14 сантовата Дайва ,40 грама обаче ме притеснява че е светещ :wink: Има ли някакъв ефект положителен или отрицателен и в плюс ли е това че свети на тъмното :wink: иначе ми се струва че ще буха якоо :wink: Благодаря предварително !
Не пльока яко оригинала, макар че имам риби на него.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Spinhead »

Колега, копието което си закупил е на примамката - Дайва Салтига Попер, това че е изработен от пластмаса, която свети не зная колко помага и знам, че не пречи, но ще ти кажа, че чрез леки корекции съм направил няколко от не-пльокащи в плющящи повече от оригинала, не се изхвърлям :lol: , собствениците на въпросните примамки сами ще кажат това дали е така......
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
PaveLLtz
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 15:06
Местоположение: Любимец/Пловдив
получил Браво: 2 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от PaveLLtz »

не се съмнявам , все пак бая успехи риби и споделено си дал по темите :wink: Интересно ми стана щото светещ попер не бях виждал а и изобщо като пимамка не съм и чул някои да даде мнения или да каже че е хващтал и са ефектни. Иначе муцуната е широка и доста вдлъбната което ме кара да мисля че бая ще трещи по водата :wink: Нямам търпение да го пробвам и ако даде господ да хвана някои тукмак на него :lol: при щуките е голямо шоу , при сома сиг ще е ..............
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от stancom »

PaveLLtz написа:Иначе муцуната е широка и доста вдлъбната което ме кара да мисля че бая ще трещи по водата :wink: Нямам търпение да го пробвам и ако даде господ да хвана някои тукмак на него :lol: при щуките е голямо шоу , при сома сиг ще е ..............
Лично мнение, не ангажирам с него, но при щуката не трябва да са толкова дълбоки и силни трясъците. Добре е ъгъла на пльокане да е по-голям, за да са повече пръските и по -леки пльоканията. Съчетани с паузи. Номера е да се намери ритъма за момента.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
INKA
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 19:26
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от INKA »

Spinhead написа:Колега, копието което си закупил е на примамката - Дайва Салтига Попер, това че е изработен от пластмаса, която свети не зная колко помага и знам, че не пречи, но ще ти кажа, че чрез леки корекции съм направил няколко от не-пльокащи в плющящи повече от оригинала, не се изхвърлям :lol: , собствениците на въпросните примамки сами ще кажат това дали е така......
Поздрави!
Иване,от светещите салтиги няма неработещи.Всички се тестват преди продажба.Тук има два варианта-или говориш за друг модел,или не знаете как се пльока с този попер.
Спинингист с разширени вени.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Spinhead »

Иване,от светещите салтиги няма неработещи.Всички се тестват преди продажба.Тук има два варианта-или говориш за друг модел,или не знаете как се пльока с този попер.
Ице, относно неумението на който и да било да извлича максимално добрия звук от примамката ще кажа, че е въпрос на опит, когато примамката обаче е дебалансирана, се налага намеса, която ще ти кажа каква е като дойда при тебе на място....
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
ristaka
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 2:05
Местоположение: Благоевград

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от ristaka »

колеги здравейте на всички нов съм с повърхностните примамки и сега съм си купил един попер Salmo PoP 6 см с зелен гръб бяло коремче и 4ерни ивици отстрани не съм го изптробвал защото е зима ще изчакам да се стопли но искам да помоля за съвети да си закупя уокър и пропбаит или как с епише искамд аимам от тези примамки зада може да представя различна примамка в случаи че на едната откаже да кълве ако може няколко мнения винаги ще са ми от полза :)
Над силата е единствено способността да я контролираме.

Catch the moment, Release the fish.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Д.Граховски »

Пичове,дайте да подновим темата.След няколко съвместни излета с един колега,който не лови с попера си на салмо,му го взех за проби и имах вдигане на щука,съответно се запалих.Сега ще купя салмото,но коя разцветка.И също така кажете кои други попери за щука да взема че искам за откриването да помъча да хвана на попер.И също и някои за сом до 30гр че пръчката е до 35гр тест.
Благодаря предварително.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от Димитър Тодоров »

За щука - Рапала Скитър поп 7-9 см; Сторм Чуг бъг ;попера на Култива..доста модели работят добре за щуки,но няма да сгрешиш,ако си вземеш и един-два уокера,примерно
Зара Спуук Дж. на Хедън и едно Сами на Лъки Крафт или Zip`n ziggy на Култива.
Често пъти се случва пълен игнор на попер,а на уокер взема добре ;по-рядко съм попадал в обратната ситуация.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Магията на повърхностните примамки

Мнение от fori »

Митко е пропуснал една много добра и относително евтина примамка - roosta pop на halco. Също така поперите на DUO са прекрасни, но те са по-скоро в костурският размер. Миналият сезон бях наблегнал на костурите на повърхностни примамки и забелязах че в повечето случаи уокърите са по-ефикасни, но има моменти в които пукалките изкъртват зъбите на рибата :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”