Воблери и блесни за начинаещи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Воблери и блесни за начинаещи

Мнение от starlight »

Здравейте колеги,
от скоро чета форума и ми направи впечатление, че няма някъде написано кои са най-често използваните воблери за начинаещи.

Молбата ми е ако някой има време и желание да напише, кои воблери трябва да си вземе един начинаещ в спининговия риболов.

Видовете риба, който ще търся аз са: кефал, костур, шука, сом
Река Марица.

Благодаря предварително.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Воблери и блесни за начинаещи

Мнение от Димитър Тодоров »

starlight написа: ..от скоро чета форума и ми направи впечатление, че няма някъде написано кои са най-често използваните воблери за начинаещи.
Здравей и тук,Марияне!

,,Най-често използваните воблери,, е много общо понятие,защото са много и никой в този форум не си е дал труд да обобщава и прави подобна статистика.
Имаше опит да се направи нещо като ,,хит-парад,, ,но мисля,че не се получи много удачно. Ще поровя в кутиите си,ще направя малко снимчици и ,ако не ме забавят расперите довечера,може и да ги кача с коментари още днес.. :roll: :wink:

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
noriaga
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:20

Мнение от noriaga »

Купи си като начало няколко блесни Mosca - 2 3 номер с червена и бяла холограма... доказали са се на много места... Воблери - Salmo hornet, Ugly duckling - 3 ; 4 см.. Някое и друго Goldy щом ще ловиш кефал.

За сом и щука - някоя клатушка и по големичак воблер. По нататък сам ще преценяваш какво ти трябва за конкретните условия и риби
steffko
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 19:47
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 7 пъти

Мнение от steffko »

Тука е понаписано малко по темата -
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=30701

:fish11:
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от starlight »

За сега съм си взел един Salmo Hornet, Salmo Executor и няколко Mepps-а.

Когато реших за първи пък да изпробвам воблери си бях взел нещо подобно на това:
http://shop.fishing-mania.com/viewarti_3.php?id=6535

За 10-тина минутки ми удари един костур и една щука (малка писалка) и нялколко изпуснах, защото въдицата беше по-скоро за дъно, отколкото за спининг :)

От тогава се и запалих по този рибарлаък и си взех пръчка.
Ясно е че всичко става с тестове и опит :)

Извинявам се че съм повдигнал темата за втори път.
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Приятелю според мен няма такова животно като "Воблери и блесни за начинаещи" ха според теб рибата знае ли че си начинаещ ако искаш да хващаш риба по скоро трябва да търсиш най-масово употребяваните примамки (след като се употребяват най-масово значи са и най-резултатни така наречените "Доказани ловци") а не да ги делиш на такива за начинаещи и за професионалисти.
Конкретно за щуката мога да ти предложа 3-4 варианта който са от този тип (Доказани ловци):

1. Mepps Lusox 3
2. Mepps Aglia Long 2-3
3. Rublex Orkla (С която се сдобих съвсем скоро)
4. Rapala Jointed
5. Една стара лъжица :D

Няма смисал да продължавам те са десетки ако не и стотици но всеки който лови щука трябва да притежава Mepps Lusox поне според мен!
Иначе по време на хранене щуката налита на всякаква примамка, а когато хранителната й активност е слаба, е твърде сложно да се предугади какъв воблер би й бил "по душа". Когато щуката "кълве" имам чувството че тя налита на всичко което се движи. Случвало ми се е когато чистя щуки вътре да намирам най различни неща като: мишки, жаби и пера какво ли говори това? :D

п.с Това е лично мнение!

Поздрави и наслука!
Последно промяна от AlCapone на Чет Окт 08, 2009 9:06, променено общо 1 път.
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от chopara »

Ако има воблер за начинаещи то това ще са кранковете, защото имат добра собствена игра, изискват само навиване с определена скорост. Това не е марка ами някакво общо понятие, примери:
goldy vibromax
salmo hornet
jackal chery/chuby/aragon
alex ritmo
и още много други. Първите 2 сигорно ги има почти всеки спинингист......
порагледаи темите, почти във всяка има снимков материал и инфо за примамките
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

При щуката няма никаква закономерност. Хващал съм щука на всичко изброено. Най-папа на клатушките на Рублекс, а от воблерите съм хващал добри екземпляри на най-малките голдита и салмота. Ден с ден на риболов на щука еднакъв НЯМА! Псилютно съм съгласен с Гангстера от по-горе, пропуснал е Моската и Пантер-Мартин само.
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Напълно подкрепям колегите в по горните им постове.Ако искаш един добър комплект от примамки за начинаеш(а и не само) следи форума купува продава днес или утре.Преди малко пуснах добри примамки за продан :D .Ако искаш пиши и на ЛС.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: :)

Мнение от Vassil »

AlCapone написа:3. Rublex Orkla (С която се сдобих съвсем скоро)
А някой знае ли в момента къде в София има Рублекс Оркла, защото проверих на няколко места, но нямаше?
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Тук я има http://www.bent-fishing.com/blesni-prim ... roducts-64 но доколкото разбрах от joro_olyмпус: Това, което продават в Бент е ментак. Моята ми я прати едно приятелче от Чехия стуваше 150 чешки крони (12левчета) :) А преди това и аз си мислех да взема тази от бент и много търсих и в други магазини но нищо. Пак ще цитирам joro_olyмпус: За съжаление Орлак, не се продава в България засега.
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Мнение от баш майстора »

при дачката съм виждал клатуни на рублекс ама кво има в момента не знам :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”