Бюлетин на Абичите

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Абичите си заАбичиха темата.. Шейм,шейм,шейм :)

https://vimeo.com/298461411
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

Вярно я заабичиха :D
Преди застудяването имах интересен риболов по Искър. Един ден отивам , като вземам лайт Сиерито и съм с брейд. Първо хвърляне със страйк про , на десетина метра, цопване ( умишлено ) два оборота с макарата, зверски удар, аванс и си замина. Повтаряме упражнението с малко по дълго хвърляне и същия резултат :shock: Слагам камион, удар, аванс и кефал към 700/800 грама. Следващо подаване удар, аванс и си замина :shock: , повторих със същия резултат. На мен ми се изясни картинката, предполагам и на вас. Имам прилични , активни риби, които удрят сериозно без почукване. Сиерито в комплект с брейда и дребните куки просто ги изпрошва. Минаваме на по едри воблери с по големи куки, нула внимание :shock: Имам една риба, килограмова и една откачена на чъби. Пробвам въртележки, на дребни се изпрошват или нагълтват неспасяемо, на едри не иска, а е и плитко, с камъни та и се закачват . Минавам на пъстървови клатушки и колкото и странно да е на еденичните куки работата беше по добре :? До като изяснявах проблемите дойде един селски на булдо, като за булдо ползваше шише от лакочистител . Миналата година поне ползваше такова от каноколит :lol: Там е максимум 80 сантиметра вода, абсолютно бистра и резултата беше тотално спиране на кълването и на двамата.
На следващия ден си вземам поука, да не повярвате :shock: Не бе, пак съм си с брейд :D но взех УЛ Лумиса и нещата потръгнаха, пак на по едро от камион не пипваха, като си правих доста експерименти, дори обречени, като попер и уокър ( Лумисо е баш за такава работа :oops: заеби :lol: ) Но успях да извадя над 30 риби, като под половинка почти нямаше. Ку ми бе увряла главата предния ден да си отида до нас да сменя въдицата резултата щеше да бъде сигурно и по шокиращ.
Интересното е , че по това време на годината отказваше едри примамки ( а не е като да нямам подходящи ) и си искаше цопване с нея, но пък мноого бавна проводка :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от ivo Vratsa »

Абе нЕмаш ли Риджи 35F? С това зимата съм ги :fish15: :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Д-р Флекс »

Със сигурност има едно Риджи 56F, може би и някоя 35ца да е гепил от ПИ...
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

Д-р Флекс написа:.... може би и някоя 35ца да е гепил от ПИ...
Не съм , размених с него едно мое риджи :oops:
ivo Vratsa написа:Абе нЕмаш ли Риджи 35F? С това зимата съм ги :fish15: :mrgreen:
Имам бе , и на него хващах риби, а и го броя по малко от камион :fish6: :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Д-р Флекс »

stancom написа:
Д-р Флекс написа:.... може би и някоя 35ца да е гепил от ПИ...
Не съм , размених с него едно мое риджи :oops:


Ти па, разменил - за кво са му изобщо воблери на него, той за риба не ходи...само за гъби.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от MapuaH »

stancom написа:Вярно я заабичиха :D
Преди застудяването имах интересен риболов по Искър. Един ден отивам , като вземам лайт Сиерито и съм с брейд. Първо хвърляне със страйк про , на десетина метра, цопване ( умишлено ) два оборота с макарата, зверски удар, аванс и си замина. Повтаряме упражнението с малко по дълго хвърляне и същия резултат :shock: Слагам камион, удар, аванс и кефал към 700/800 грама. Следващо подаване удар, аванс и си замина :shock: , повторих със същия резултат. На мен ми се изясни картинката, предполагам и на вас. Имам прилични , активни риби, които удрят сериозно без почукване. Сиерито в комплект с брейда и дребните куки просто ги изпрошва. Минаваме на по едри воблери с по големи куки, нула внимание :shock: Имам една риба, килограмова и една откачена на чъби. Пробвам въртележки, на дребни се изпрошват или нагълтват неспасяемо, на едри не иска, а е и плитко, с камъни та и се закачват . Минавам на пъстървови клатушки и колкото и странно да е на еденичните куки работата беше по добре :? До като изяснявах проблемите дойде един селски на булдо, като за булдо ползваше шише от лакочистител . Миналата година поне ползваше такова от каноколит :lol: Там е максимум 80 сантиметра вода, абсолютно бистра и резултата беше тотално спиране на кълването и на двамата.
На следващия ден си вземам поука, да не повярвате :shock: Не бе, пак съм си с брейд :D но взех УЛ Лумиса и нещата потръгнаха, пак на по едро от камион не пипваха, като си правих доста експерименти, дори обречени, като попер и уокър ( Лумисо е баш за такава работа :oops: заеби :lol: ) Но успях да извадя над 30 риби, като под половинка почти нямаше. Ку ми бе увряла главата предния ден да си отида до нас да сменя въдицата резултата щеше да бъде сигурно и по шокиращ.
Интересното е , че по това време на годината отказваше едри примамки ( а не е като да нямам подходящи ) и си искаше цопване с нея, но пък мноого бавна проводка :roll:
Станко, всичките ми класни кефали са при самото цопване на воблера във водата. Ако въдицата е корава, фитка... и така нон стоп :) Е, понякога имам късмета да перна и някой голям с твърдата де :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Д-р Флекс написа:
stancom написа:
Д-р Флекс написа:.... може би и някоя 35ца да е гепил от ПИ...
Не съм , размених с него едно мое риджи :oops:


Ти па, разменил - за кво са му изобщо воблери на него, той за риба не ходи...само за гъби.
Да,да, тия размени и аз ги знам. Изтараши ти кутията, хареса си 2-3 бияча и после ти бутне 20лв да се почерпиш :)))

@Станко, намерих воблера на воблерите за клен! Лети на кАмик и лови само тупалки. Може някой ден да ти го споделя :Р
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

Мисля, че знам за кой говориш :wink: ако е той, работи при вас, защото и рибите ви са шашави като вазе :mrgreen: за при мен май му е прекалено интензивна играта и като че ли ги плаши. Имам само няколко, но пък едри на него. Ако говориш за дуото
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 506 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Spining_fen4e »

sandista написа:
Д-р Флекс написа:
stancom написа:
Д-р Флекс написа:.... може би и някоя 35ца да е гепил от ПИ...
Не съм , размених с него едно мое риджи :oops:


Ти па, разменил - за кво са му изобщо воблери на него, той за риба не ходи...само за гъби.
Да,да, тия размени и аз ги знам. Изтараши ти кутията, хареса си 2-3 бияча и после ти бутне 20лв да се почерпиш :)))

@Станко, намерих воблера на воблерите за клен! Лети на кАмик и лови само тупалки. Може някой ден да ти го споделя :Р
Що е т'ва чудо бре Саше, чак интересно ми стана :roll: :roll: :D
Има ли желание, има и начин!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Павка, ти си Човека! Пускам ти го на лично да го изтестваш ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
dobrikk
Мнения: 645
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от dobrikk »

Маняци, кви са тея секретни примамки? Покажете и ние да хванем по някоя риба. Пък и той форума вече по-рядък, та няма да го видят много хора :D Не че нещо, но големи хора да се крият тъй, малко става смешно. Успехи!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Това е целта ;) Смях да има
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Д-р Флекс »

dobrikk написа:Маняци, кви са тея секретни примамки? Покажете и ние да хванем по някоя риба. Пък и той форума вече по-рядък, та няма да го видят много хора :D Не че нещо, но големи хора да се крият тъй, малко става смешно. Успехи!
Абе той Сашко има новородена дъщеря, да му е жива и здрава, за риба не е ходил от поне половин година, и още три няма да... , що му се връзвате ... :lol:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от jazzmena »

Евала момци,
Отдавна не бях влизал тука, та да си пооправя малко настроението....

Първо, на чомаковския приключвач да пожелая крепко здраве по случай рождения му ден, както и да му кълват само от 50-ки нагоре.

Второ, на сандокански - честита му рожба, да са живи и здрави, много радост да му носи.

:D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”