Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Владимир »

Какво е положението от лодките,вадеха ли риби?Дали се е групирал някакъв хищник?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Само една лодка тролеше, но не видях да спира. Край плажа и копринския ръкав имаше две-три лодки, от две се кльонкаше, а от другата сигурно ловяха стационарно. На запад из плиткажите не знам как е било.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Владимир »

Iso написа:Само една лодка тролеше, но не видях да спира. Край плажа и копринския ръкав имаше две-три лодки, от две се кльонкаше, а от другата сигурно ловяха стационарно. На запад из плиткажите не знам как е било.
Благодаря за инфото,явно ще поизчакам за белките и костуретките :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Вчера подробно разгледах темата "Флуорокарбонови лидери при спининг" почесах се по врата и те ти днес за рибка. Към 11часа заемам позиция между двама колеги намятали цяла артилерия дънарки. Заставам на мястото на което мисля да замятам, оглеждам се на ляво и на дясно. Кимвам на колегата от ляво, ослушвам се да не би да не съм забелязал някоя дънна навита я на бутилка, я на стериопор и замятам... При първите три замятания три кълванета с едно костурче колкото показалец.
Колегата от ляво събра и си тръгна и аз завзех територията му. Хванах 4-5 спортни костуретки и един техен батко. При поредното замятане и повеждане на примамката усетих тежест като при зацеп, но зацепа се раздвежи бавно, пръчката се огъна и усетих силен тласък. Ха, изгря слънце на нашата улица! :wink: Да ама не, докато през главата ми мина мисълта с какъв повод съм - хард моно, ФК или моно в другия край на влакното олекна и тогава се сетих, че съм с повод от моно 0,16мм. Вероятно в другия край е била едра зъбатка, но ...
Сега се замислям какво да сторя, но при толкова излета и толкова кълванета и извадени костури едно късане. Май ще си продължа с моното. :roll:
Съжалявам няма снимки защото си забравих фотото.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от VARHARA »

Не можах да разбера едно нещо. Расъждаваме върху флорокарбона-ОК Защо тогава подходи с 0.16 :roll: Когато ползвате качествено флоро не се страхувайте да сложите и по дебело 0.24-0.26 дори в ситуация и 0.30 :wink:
Онзи ден имам късания от костури до 0.22 :wink: продължавам смело с 0.26 :fish3:
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Д Пенев »

Аз ползвах ФК №3 в началото, после минах твърдо на №5 колега, никакъв дерт!
Наслуска :D
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Ivan VP »

VARHARA написа: Онзи ден имам късания от костури до 0.22 :wink: продължавам смело с 0.26 :fish3:
Много люти костури Краси! :D С 0.24 последното рибе при мен е около 4-те килограма. С 0.09 ФК имам липан къде 45 см. Тези над 40 см. Палям мотретката резко. :D
Съгласен съм с теб. 0.16 ФК е за мухарка. За ситни костури и монофил 0.2 върши работа.
Относно дискусията за ФК. През 2005 г. нямаше таква! :D :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

VARHARA написа:Не можах да разбера едно нещо. Расъждаваме върху флорокарбона-ОК Защо тогава подходи с 0.16 :roll: Когато ползвате качествено флоро не се страхувайте да сложите и по дебело 0.24-0.26 дори в ситуация и 0.30 :wink:
Онзи ден имам късания от костури до 0.22 :wink: продължавам смело с 0.26 :fish3:
Върхи, аз съм тръгнал за костури и затова бях с моно. Моното е по-меко и по-гъвкаво, което е едно сериозно предимство пред ФК. Някак си не е естетично ФК 0,30 с мухарска кука №8 с туистерче 2". Освен това ФК 0,30 едва ли ще издържи на една зъбатка около 1,5-2кг.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Владимир »

Iso написа:Освен това ФК 0,30 едва ли ще издържи на една зъбатка около 1,5-2кг.
Тук си много прав,говоря от личен опит :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Ivan VP »

Iso написа:
Моното е по-меко и по-гъвкаво, което е едно сериозно предимство пред ФК. Някак си не е естетично ФК 0,30 с мухарска кука №8 с туистерче 2". Освен това ФК 0,30 едва ли ще издържи на една зъбатка около 1,5-2кг.
Ице, прав си бате! :D Обаче, за последното изречение не съм съгласен. :D
ИзображениеПовода е 0.24 Климакс Селект
Изображение
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Ivan VP написа:Ице, прав си бате! :D Обаче, за последното изречение не съм съгласен. :D
Съгласен съм със забележката ти при едно условие: зависи колко е голяма примамката. Примерът който ми даваш е показателен, но тук примамката и куката на главата немогат да се сравнят с туистерче 2" и мухарска кука №8. Тази пуристка примамка костур 100-150гр. я гълта като бонбонче и се налага после да я търся из хрилете му, а какмо ли зъбатата ламя.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Днес до обяд отхвърлих доста от задачите за деня и реших да направя едно излетче. Пристигайки на един пресиран и мръсен водоем си мислех да ме одуха вятъра и да си ходя. Задачата бе да изпробвам наскоро придобитата пръчка независимо от това, че до преди месец имах същата, но сега тази ми се стори по "МЕКА". :wink:
Иначе успях да я сефтосам подобаващо с любимите ми агресивни хищници - костурите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Ivan VP »

Ице, екстра си бил. :D И мен ме нагряваше днес да ида, ама ме хвана мързела :D .
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от ecoplast »

я вижте кво правят каякарите по въпроса с костурите...кило и четиристотин добре ли е??:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=675" onclick="window.open(this.href);return false;
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Ivan VP »

ecoplast написа:...кило и четиристотин добре ли е??:
Ти пък! :D Тези и горница ги пускам с двеста обратно в гьола. Справка Бай Стан. :!: :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”