Блесни за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Люубимите ми блесни..

Мнение от hrimar »

На мен най любими са ми издължените блесни със сребристо холографно фолио имитиращо рибни люспи, независимо дали са на Мепс, Моска или български (на последните доста бързо им раждясва остта и вече почти не се срежат).
Не само аз, но и щуклетата на Негован ги харесват.
Не знам дали фолиото е от толкова решаващо значение или това е личана заблуда, но според мен са задължителни за начинаещ спинингист.
При много бистра вода ползвам същите, но със златисто фолио.
:lol:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Според мен едни от най-добрите блесни за щука са неутежнените от типа на Meps Lusox - хвърли им едно око на сайта и съм сигурен, че няма да те подведат. Погледни и техни подобни на други фирми.

П.П. Колега hrimar , това на аватара ти е Тевно езеро, нали?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Тевно езеро разбира се :D
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Здрасти Миленски,
На Безден независимо дали искаш да влизаш с лодка или да меткаш от брега трябва да си на гьола посред нощ. Местстата удобни за замятане или пускане на лодка са кът. Представям си как отиваш към 7 на зазоряване и 25 колеги те гледат начумерено, че първо ги разбутваш, а после им пляскаш над плувките. Удобно се пуска лодка откъм "стената", но тя като най-далечна от извора все пак замръзва.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

hrimar написа:Тевно езеро разбира се :D
Точно на мястото от което е направена снимката бях с блеснарката в ръце през лятото :)
Ако видиш някъде по планините един с огромна раница, от която стърчи още по-голям тубус - АЗ съм ! :lol: :lol: :lol:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Росене,
Ще се озъртам за теб. Нaдявам се да се видим нейде по чукарите в Рила или Пирин.
Ако видиш някой с два чифта очила един в/у друг (едни с диоптър и в/у тях поларизационни) - значи съм аз :lol:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Колеги виждам, че замятате по езерата. Как е на клатушки? Аз за сега само събирам инфо и риболовът по езера ми е напълно енигматичен.
Чувал съм има един два модела клатушки били много успешни.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Ivan VP написа:Колеги виждам, че замятате по езерата. Как е на клатушки? Аз за сега само събирам инфо и риболовът по езера ми е напълно енигматичен.
Чувал съм има един два модела клатушки били много успешни.
Ванка, тук ще се изкаже Прецедателят Цандер - майстора на клатушките - мисля, че като ходиха в Пирин с Митко и Акулата и имаше успехи точно с клатушки.

А аз пък се срещнах съвсем случайно с Митко (smog) в Пирин по Бъндеришка река - готино е като срещнеш някоя видра в планината :)
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

мммда яко е да видиш сродна душа горе. точно тогава на дългото езеро нещо ми удари зверски ама аз ливадата го изпуснах :oops:
Тая година нема да има лабаво :D :D :D
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Zander написа:Милене здравей,

ще ти кажа аз с какви въртящи блесни съм ловил щука, пък може и да ти е полезно...

Мепс Аглия жълто перо с червени точки № 3 и 4
Мепс Аглия жълто и медно без декорациии - същите номера.
Мепс Аглия Лонг - от № 2 до №4 - жълто и с призматично /седефено/ фолио.
Мепс Лусокс № 1, 2 ,3 - жълто
Балцер Колонел - тандем -отгоре перцето е №1 , долното № 3, с оперение на тройката
Рублекс "Celta" - бяло с червени точки № 2, 3
Пoнеже тази година и аз реших да се изява като спинингист :lol: си закупих почти всички от гореспоменатите модели , и имам едно питане
за модела Лусокс , продадоха ми го с едно допълнително утежнение и нвзнам как се монтира , задължително ли е да го слагам?
Колонела на Балцер, гледам има и дена допълнителна тройка а на пакета е нарисувано как се сменя , това ако искам да си го разглоба и да го ползвам като две отеделни блесни ли е ?
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

kalinanimal написа: Колонела на Балцер, гледам има и дена допълнителна тройка а на пакета е нарисувано как се сменя , това ако искам да си го разглоба и да го ползвам като две отеделни блесни ли е ?
Колонела идва с 2 тройки наистина.. едната е гола тройка, на другата има навързана червена прежда.. Идеята е по-лесно да се сменят тройките. когато искаш с червеничко отзад, когато искаш - без.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

kalinanimal написа: .....продадоха ми го с едно допълнително утежнение и нвзнам как се монтира , задължително ли е да го слагам?.....
Тъй начи - точно след тежеста с обозначеният грамаж телта е огъната и я задържа , значи хващаш по - дългото телче и го издърпваш към тебе , огънатото се освабождава от тежеста , притискаш огънатият край към по дългото телче и така притиснати ги избутваш обратно и те излизат от утежнението . Не е задължително да го ползваш ако ловиш само в силно обрасли или плитки места . Те това му е специфичното на Луксоса - голяма но лека блесна - може да се ползва и за водене по повърхностният слой и в дълбочина с монтирано утежнение . Има още едно предимство - облавяне на междинният слой - утежнението е проектирано перфектно и придава чудесна игра на блесната докато потъва :wink: Лично на мене това ми е любимата блесна за щуколов , хващал съм със нея щуки на всякакви места ( стига да ги има :wink: ) от платени гьолове да до "декласирани" такива .
Дано съм бил полезен .
НАСЛУКА !
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Много ти благодаря .
Прочетох го 20 пъти ма мисля че схванах за кво става въпрос :wink:
Ако съм разбрал правилно трябва да избутам отежнението напред да отворя телта да я закача на блесната и да върна отежнението обратно?
Незнам дали е най-хубавата за щука ма със сигурност е най-скъпата :cry: .
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

smog написа:мммда яко е да видиш сродна душа горе. точно тогава на дългото езеро нещо ми удари зверски ама аз ливадата го изпуснах :oops:
Тая година нема да има лабаво :D :D :D
Ще има, ще има! Щото таз година май езерата ще са забранени!
Марин
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 23:43
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Марин »

Ето това е блесната, мончета - http://free.hit.bg/spingod/m0011.JPG :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”