Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от patter »

Хе, Злати Браво :-)

не се бях сещал да го пробам тоя убавец за други риби, освен петнисти.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от zmmax »

"Майсторчето на тлъстаците" да нахвърля няколко щрихи :lol: :lol: :lol:

Първо, благодаря Таро за поканата да споделим излета и за снимките.

Риболовът започна към 6:20ч, направи ми впечатление един скален праг с последваща голяма дълбочина и реших, че е много вероятно мястото да държи костур. Избрах въпросния Pontoon 21 GagaGoon 55 SS MR защото е един от малкото потъващи воблера, които носех, а и има невероятна игра при придърпване! Лично мнение-костурът харесва "туича", това е неговият танц! След отрезвяващото капо на Марица миналата седмица, днес новото ми Лайт Триумфче просто беше във вихъра си-достатъчно "бързо" за туич и с приятен кастинг поради по-лигавата бланка, на мен ми допада, екстра е за язовирки спининг.
Та въпросната дълбочина вече ми раздразни любопитството, на десетото замятане, след като набрах малко по-голяма дълбочина удари костур над педя. След десетина минути слезнах още по-дълбоко и отново в близост до прага пред мен излезе втория, по-едър. Много се зарадвах,че воблерът ги селектира по размер и когато имаше удар беше все на приличен костур. Около половин час сменях различни други примамки, кастмастер и няколко клатушки и освен, че скалният праг доведе до загубата им друг резултат нямаше.
Разходихме се наоколо, но вятърът ни принуди да се върнем и след нови десетина замятания на същото място излезе и третият костур-отново на GagaGoon-a. Повтарям, според мен чудесен воблер и се радвам, че бойното му кръщене беше точно костурско! Още по коледа като го пробвах само да добия представа как играе си казах-това не може да не му хареса на раирания. Та Петьо-thank you very much :fish1: и на теб!

МДЖ нямаше, защото много духаше.

Поздрави!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от pi4a94 »

Лелел тлъстаци от всякъде :!:
Гагагуна имах подозрения че ще е успешен,но някой каза че е голям...не е така обаче.Перферктен е.
Още такива костури :)

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Plat1ka »

АКо позволите да пусна и аз един "Простак" от баластиерите до София в Неделя вечер.

Изображение

Блесната е жълта моска номер 1.

На нея залових още 3 костура и една дебела каракуда.
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от zmmax »

Да, чудесен костур! Кой знае къде си се завирал за да го достигнеш с тази 1-ца. :?

Сашо, прав си, не е голям, 5.5см за миноу не е много. Вярно че дребните ги беше шубе от големоокото изчадие, но по-важното е че дразнеше едрите!
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от спас »

Ако taro позволи и аз ще пусна един гражданин :D

Изображение
永遠に紡績
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Taro »

спас написа:Ако taro позволи и аз ще пусна един гражданин :D
Разбира се,темата е за всички "костурохолици" ;)
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Plat1ka »

Ей имам 2-3 часа въртене на това езеро и нито едно костурче начи. А преди колко много ги имаше. Или мойте блесни не им харесват или аз не съм кадър да ги ловим. Само този разбойник ли излезе или има и още ?
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от спас »

Три риби хванах от различна порода, горната, тази :

Изображение

и тази :

Изображение
永遠に紡績
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Taro »

Един месец по време на отпуската не бях ходил по гьолчетата,където тормозих дребните костурчета от началото на темата. За разлика от тогава сега в тия горещини имах сериозни съмнения в тяхната активност,но все пак трябваше да се провери тая работа. :D
Та отскачам вече няколко пъти привечер и засега няма капо. Ето кратък отчет.

На 07.08. отскачам привечер,обаче слабо,един костур и 3-4 удара.
Изображение
Изображение

На 10.08. решавам да отскоча след работа,за кратко разтоварване по средата на седмицата. Тоя път хванах 3 костурчета и имах няколко удара.
Изображение
Изображение
Изображение

На 17.08 пак след работа,пак 3 костура и няколко удара.
Изображение

Снощи пак съм там и започвам с три нереализирани удара и само с една риба:
Изображение

Всички вечери които ходех,имаше активност само за няколко минути до половин час. Активизираха се някъде към 20:00 и половин час по късно вече не барваха.

Днес реших да проверя сутринта как ще е положението. Някъде към 6:30 бях на гьола и почна маането на блесни. Ловя основно на блесни,защото на абсолютно нищо друго нямам удар. Воблери,клатушки,силикони,нищо,ако не броим една скъсана опашка на едно туистерче. :D
Та днес хванах 4 риби,после като понапече,не барва.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Като напече ходих да полафя с един стар приятел,който не бях виждал отдавна. Скоро трябваше да идват да ме прибират и реших да метна още няколко пъти преди това. Колкото и да беше пасивен в 11 часа успях да хвана още един дребосък.

Изображение
Изображение

Та така засега е това. Двете уловисти блесни се виждат на снимките,така че няма какво да ги споменавам.

Аре стига съм писал,че отлитам пак натам. :D

Поздрави!
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от sleepwalker »

Браво колега, хванал си им цаката на тия хайвани! :D След няколко часа и аз се изтрелвам да ги гоня по нашия край, пък се надявам и на някой бонус от по-редките. :fish2:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Taro »

Хубаво им бях хванал цаката,ама снощи успях да си врътна първото капо,дори и без удар. :shock: :(

Иначе гьола ме посрещна,така както най го обичам. С вятър и яки вълни,които уж трябваше да са раздвижили костура,но ударих греда.
Изображение

На всичкото отгоре останах без най-уловистата си блесна,което още повече ми скапа настроението. Останах само с вирбел,а карабинката и блесната къде ги метнах,или паднаха така и не разбрах. :roll: :(
Изображение

Тая сутрин бях много настроен за размазващ реванш,обаче нещо нещата пак не се получиха. Активноста беше много слаба,като за няколко часа си останах с един откачен пред мен костур и един изваден за снимка.
Изображение
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от Taro »

Тоя уикенд пак се очерта да е костурски. Заради жегите не се надявах на особена активност и долу-горе се оказах прав. Снощи пристигам след работа,но заради закъснение ми остава само час преди да се мръкне. Обнадежден от вятъра,който подухваше и хубавите вълни които беше направил,започнах да мятам блесните,но уви,явно жегата си беше казала думата през деня и активноста беше нулева. Нямах и ударче.
Тая сутрин ставане в 5:50,оправяне и газ натам. Оставих дядо(тъста) ми да се занимава с неговите си въдици за амур,а аз отпраших по обиколки на гьолчетата. Първо пробвах там където обикновено си ловя дребосъците,но за около час имах само едно ударче в краката ми. Ходих до съседния гьол,но и там ударих греда. Никакъв "пипинг". Върнах се пак при дребосъците,пак нищо. Вече взе да ми писва и тъкмо почнаха да ми се въртят мисли из главата за преместване на близката малка рекичка,реших да отида на последното гьолче да пробвам,пък после шях да го мисля. Там най-рядко съм ловил и до момента имах само един откачил се пред мен костур.
На 3-4тото хвърляне закачих първия хубавец:
Изображение
Блесната:
Изображение
Доста беше нагълтал,и видях зор докато го откача,но все пак реших да го пусна,пък дано оцелее.
Малко след това на същото място ми удари още един,същия калибър.
Изображение
Пускането:
Вече ми дойде настроението и реших да се върна при дребосъците да видя дали са се активизирали,но хванах само един:
Изображение

Върнах се при по-едрите и пак закачих един:
Изображение

Всички костури удряха като водех успоредно на брега,най-много на метър разстояние.
Изображение

Още един:
Изображение
Още едно пускане:
След тоя костур ме викнаха да помагам за един шарко и след известна борба,успях да го загреба от първия път.
Изображение

Една снимка за спомен:
Изображение

След адреналина с шаркото,се заех пак с моите рибоци,като един бебок ми удари на половин метър от брега,тъкмо вадейки блесната. От инерцията го изстрелях зад мен във високите треви,та едва успях да го намеря. :)
Изображение

След тоя дребосък излязоха още два по-добри,като последния го хванах към 11:00,и след това реших да приключвам.
Изображение
Изображение

Поздрави!
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Из хрониките на един perchoholic-"Един костурски weekend

Мнение от mitioto »

Дай ми Боже и на мене такава "неактивност" :D

Таро, ела при мене и на един удар ще се радваш :lol: Днеска от 5:45 до 9:30 обаче се разписах с 3 изпуснати щуки, де... Напрво го пиша в хипер успешните за август :lol:

Поздрави и все така
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”