Искърски хроники

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от Zander »

naso написа:Много хубаво си пресъздал всичко Стефане. Даже и без снимки ги виждам тия кефали и распери, как се метат и дърпат между редовете като чета.
Прави ми впечатление, че нямаш среща с някоя щука. Това на какво се дължи според теб. Предполагам, че си замятал и в по бавни участъци. Дали заради маловодието се е дръпнала надолу към голямата река.
Също така ми е интересно, имаше ли някой по-едър костур
Поздрави
Привет Насо,
замятах и в по-бавни участъци, но там излизаха само кефали и по някой и друг костур. Костур по-едър от 200 гр не съм хванал.
Хванах едно щуче тридесет и няколко санта на състезанието и го пуснах, че на нас нормата ни е над 45 см. Иначе други щуки нито видях, нито хванах. Имаше двама трима местни с тапи на рибка, ама и те не хванаха щука. Според мен, поради маловодието, а и заради все още топлата вода не се обажда.

Поздрави
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от starlight »

Прекрасен разказ, едно голямо мерси и от мен :)
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от Zander »

Ден осми
Да кажа и две приказки за състезанието.
Много ми беше драго да видя цялата дружина заедно! :D :D Голям кеф! Много спинингисти, обединени от една краста, дето "начесване няма"! :D :D
Ракията и бирата от предишната вечер си казаха думата и в главата ми звучаха "Преспанските камбани". Легнахме си към 4 сутринта...Спахме само два часа, ама рибата не чака. По едно кафе, и във колите! :D
Сутринта рано ми се обади Злати, че са на другия мост на реката с Бат Любо, Емо Петков, Сашко, Веско дъ Лонг, Ицето Иванов и т.н. Решихме да отидем нататък още няколко автомобила спинингисти, че да не скучаят :D
Преди да почне състезанието казах на колегите на кои примамки съм имал слука предните дни. За седмица бях уловил около 40 кг риба по реката. Само две по-едри риби съм взел от това количество, и то не за себе си. Останалите си ги пуснах обратно. От понеделник до събота не бях стъпвал по местата, където правихме състезание, за да не набода рибоците. Реката е дълга и риба дебне отвсякъде! :D :D

По принцип винаги се състезавам с рибата, а не с хората... така съм свикнал, целта ми е да победя рибите, а дали е състезание или свободен риболов, подхождам все по един и същ начин. Казах на Сашко, къде да иде да хвърля и той хвана там голям кефал. Много съм доволен! :D
Расперите, съответно 1,110 кг и 1,200 кг ги хванах в бързо течение и дълбочина 1 метър, но на различни места. После като слънцето "нашари" реката тръгнаха и кленовете. Дръпнах три бройки, като най-големия беше 1,300 кг. Държаха се в места с умерено течение и преход от плитко към дълбоко. За цвят се хвана и един костур.
Ако имаше дъждове през август и септември и реката имаше по-високо ниво и характерния си цвят щяхме да уловим три пъти повече риба. Но, така е - времето никой не може да го поръча.

Останете със здраве, и добра слука ви желая!
Стефан
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Искърски хроники

Мнение от Itso »

Един разказ, ама в осем части :)
Ще ни държи влага до следващия!
Дано да е скоро :wink:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Искърски хроники

Мнение от Д-р Флекс »

С вятърът сме се разбрали – той да ми разхлажда душата, когато слънцето пече безмилостно, а аз – да не пикая срещу него.
Не съм се бръснал от седмица, нямам телефон, гуменките с които газя в реката са като мокасините на Татанка Йотанка и приликата ми с Робинзон е чутовна....
Eвала Мастер! Даниел Дефо и Реймънд Чандлър, две в едно! :D Нямам достатъчно думи в речника за комплименти...мноо як репортаж!!!

ПП
Съжалявам, че не дойдох на състезанието по този твой чуден Искър, но скоро ще стане ясно защо! :D
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от mitioto »

Абе Стефане, пробва ли да припомпаш с дребен кастмастер у некой убав засукан, длибок подмол? :D
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Искърски хроники

Мнение от pi4a94 »

Така беше...хванах го точно където е прага в обратните течения.Чист късмет.
Ако беше пробвал системата с кастмастер не ми се мисли.

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от Zander »

Д-р Флекс написа:
С вятърът сме се разбрали – той да ми разхлажда душата, когато слънцето пече безмилостно, а аз – да не пикая срещу него.
Не съм се бръснал от седмица, нямам телефон, гуменките с които газя в реката са като мокасините на Татанка Йотанка и приликата ми с Робинзон е чутовна....
Eвала Мастер! Даниел Дефо и Реймънд Чандлър, две в едно! :D Нямам достатъчно думи в речника за комплименти...мноо як репортаж!!!

ПП
Съжалявам, че не дойдох на състезанието по този твой чуден Искър, но скоро ще стане ясно защо! :D
Тенкс, Докторе!
Тези двамата ми бяха любимци в една друга възраст :D

Да знаеш, че по моя чуден Искър има доста токаджии, както е навсякъде за съжаление...Ама това е друга тема.
Ще организираме кръстоносен поход пак по моите ловни полета.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Искърски хроники

Мнение от Zander »

mitioto написа:Абе Стефане, пробва ли да припомпаш с дребен кастмастер у некой убав засукан, длибок подмол? :D
Виж, това не пробвах, ама другия път ще го сторя.

Поздрави и добра слука!
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Искърски хроники

Мнение от aphala »

Прекрасен разказ, който се чете на един дъх! Благодаря, че го сподели.
Temperata fortuna optima.
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Искърски хроники

Мнение от alien6 »

Най-накрая да добавим и малко снимки към хубавия разказ.Ден седми,30.09.2011г - това на снимката е клен 1.600 кг.Кепът е мой,но въдицата не е.Кой ли го е заловил :?:
Изображение
Ха,позната физиономия...
Изображение
Ето и един по-скромен:
Изображение
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
Jikata
Мнения: 347
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 16:01
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Искърски хроники

Мнение от Jikata »

alien6 написа:Най-накрая да добавим и малко снимки към хубавия разказ.Ден седми,30.09.2011г - това на снимката е клен 1.600 кг.Кепът е мой,но въдицата не е.Кой ли го е заловил :?:
Изображение

Тоя клен дебел като шаран бре. Браво, много хубава риба :wink:
Има много риба...ама във водата!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”