Въпроси за риболова на костур със силикон.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Plat1ka »

Прегледах около 10-тина страници назад в спининг под форума но неуспях да намеря нужната ми информация.

Имам голямо желание тази година да тормозя костуреките на силикони.

Това хубаво, обаче си нямам никаква представа какво трябва да правя, че дори и какви силикони да си купя.

Та въпросите са. (няма да питам за техники на водене, нейскам да карам никой да си издава тайните)

Но поне да препоръчате размери на главите и силиконите и най-вече цветове. Мене все ме влече към онова оранжевото и зеленото силиконче ама на тях освен американки друго нямам.

Ще ловя предимно от брега но ще се качвам и на лодката.

Ако все пак някой иска да сподели и други тънкости... Като водене на силикона или други хитрини няма да се сърдя :)

Благодаря предварително.
ThunD3r
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 2:12
Риболов: Only Спининг

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от ThunD3r »

И аз бих следил темата с интерес. :)
Catch and Relase
whassup
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 10:37

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от whassup »

Аз бих те посъветвал да си купиш от най-обикновените туйстери 3-4 сантиметрови, взимаш някакви малки глави и почвай да вършееш. Пробваш и ще разбереш :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Plat1ka »

whassup написа:Аз бих те посъветвал да си купиш от най-обикновените туйстери 3-4 сантиметрови, взимаш някакви малки глави и почвай да вършееш. Пробваш и ще разбереш :)
Това смятам и да направя. Но все пак ще се чувствам по-уверен ако някой препоръча нещо пробвано и работещо от него за да го взема с мен и да се пробвам и аз :)
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от sandista »

Аз бих те посъветвал да се вдигнеш и да навестиш Мистър ПигУв ! ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от te4osoma »

Здрасти ,ами вземаш си туистери 4,5,6 см. че и поголеми от фирми като Мистър туистър,Релакс,Про лоджик,Орка и съответно глави от 8 10 , 12 ,15гр, зависи от дълбочината на която са рибите.Цветовете основните бяло,жълто,зелено и много други комбинаци с брукати ,червено тяло и бяла опашка,зелено тяло и бяла опашка и квот ти фани окото :wink: По важното обаче е намирането на рибите :D Успех :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Plat1ka »

Благодаря за споделеното. СЛед 2 часа четене в интернет и вашите постове вече имам изградена представа и тактика. Тия дни ще пазарувам и края на седмицата дано стигна до водата за да пробвам какво ще стане :)
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от bai ves »

Здравей, когато не успея да намеря активни рибки от моите, аз се заемам с твоите :lol:

Както казва Стоян, ловкаме дори с над 4-5 см, туистъри и шадчета, за което лошо няма. Принципно, едрите костури стоят на дълбочина зад не един ами след втори, трети праг. За да стигна до там аз сменям шпулата с 10 лб и ловя с 18 гр глави. Дистанцията е отлична, даже завидна , чукам си по дъното, а костурите обичат много да им се мъти след джига. Забележи туистъра с тройката, така си ги правя заради , това че харесват голям понякога. Не могат да го лапнат или бият само в главата. Цветове, зелен, шартрйо, пъпеш, машинно масло, всякакави брукати.... и още др. :wink:

Изображение

Ако желаеш ще ти направя такива глави но лопатките ти ще си сложиш. Не искам пари, пътя от тебе. :lol:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Plat1ka »

Е супер са :) Ще се доразбираме за главите. За сега искам да пробвам с това коеот имам. И това което колегите по-горе казаха и малкото което аз се сещам като импровизация.

Няма да се сърдим и на снимки с уловени рибки от този сезон. Аз се надявам тази седмица да хвана първите си риби на силикони пък да видим.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от bai ves »

:wink:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Ivan VP »

Пепи, привет!
Тъкмо се връщам от купа Бован в Сърбия. Ловеше се основно на силикон и главно костур.
Успешни бяха малки силикончета/ шадове, туистери, опашки и тем подобни/ с размер около 4-5 см/. Различни фирми. Оловната глава беше с малък грамаж. 1-3 гр. Фин такъм и леко тътрене на примамките по дъното с леки придъпвания.
Лицето Дарко Пешич. Днес зае второ място с най-големите костури, а с изпуснатата щука от 2 кг. Твърдо щеше да е първенец. Много доб'ър!
http://www.youtube.com/watch?v=GNpC0E7bhBE" onclick="window.open(this.href);return false;
Мисля, че ако се разходиш до стената на Диканя. Може да уловиш някой костур по тази схема. Тази година не знам как е точно. Но през миналата по това време имаше от 10 замятания, девет уловени рибки. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от fisherman »

Ivan VP написа: Мисля, че ако се разходиш до стената на Диканя. Може да уловиш някой костур по тази схема. Тази година не знам как е точно. Но през миналата по това време имаше от 10 замятания, девет уловени рибки. :D
В петък и аз като колегата Платика обзет от ентусиазъм цъфнах на стената.Време слънчево,вода бистра,нивото е доста ниско.На място заварих силна бригада корморани които с негодуване се разкараха от стената.Като за първи опити в джиг риболова реших да заложа на сигурно :D и почнах с шадчета на Мистър туистър цвят уклей .След доста упорстване и нулев резултат почнах да въртя цветове,смених с Копито на Релакс но така и не дочаках и сторване на удар от риба.Определено началото ми в тоя риболов не беше обнадеждаващо и с интерес ще следя темата защото ентусиазма все още е на лице :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от Мунчо »

Пепи, за по-плитките крайбрежни участъци си вземи и по-фини главички - 2, 3, 4 и 6 гр, за да можеш да ползваш и дребни силикони, които са чувствителни към прекомерно големи глави. Ванката Пигов ми беше изпратил едни много нежни джигови такива - добре се представят при риболов на относително дребни риби, които са преобладаващи във водоемите ни. Само трябва да имаш предвид, че за по-малките грамажи с необходимо и тънко влакно. Освен това може да погледнеш и силиконите му в дребните размери - меки са, мазни, ловят и не са скъпи. :D Други интересни туистери са на фирма "Микадо" - те също са много хубави като качества и изработка.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпроси за риболова на костур със силикон.

Мнение от quietriot »

Вземи си малки Орки с малки главета от Пиголини, той знае кои, останалото е само чалъм на водене, според релефа, ще се нагодиш.
Е след като го набараш къдее е де .
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”