Да спрем токаджиите и мрежарите

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Здравейте колеги, някои от Вас ме познават, за останалите ще се представя накратко - пише Ви Стефан Минчев, председател на Спининг клуб Стари видри. Риболовец съм от почти 40 години. Ще обясня защо пиша в тази тема.
Виждате какво е положението по реки и язовири, как наглеците с мрежите и тока обезрибиха водоемите. Това не може да се търпи повече! Ако сами не си помогнем, няма кой да ни помогне!

Крайно време е държавата да вземе конкретни мерки спрямо токаджиите и мрежарите и тези мерки да доведат до реални резултати. Нека опитаме да направим нещо, защото инак след 1- 2 години няма да има никаква риба по реки и язовири и ще показваме рибите само на снимки на децата си....


Ако се криминализира бракониерството с ток и мрежи, отровни и взривни вещества и при залавяне на бракониери, те да бъдат съдени по бързата процедура и
да понесат наказателна отговорност - да лежат в затвора, нещата ще изглеждат по съвсем друг начин Друго си е, ако осъдят на 3 години затвор някой токаджия и кажат за това по телевизията, другите от бранша ще се замислят дали да бият рибата с ток...

За целта трябва да се криминализира бракониерството - Закона за рибарство и аквакултури да кореспондира пряко с Наказателния кодекс и да има ефективни присъди за бракониерство. Това, трябва да го изискаме от властта да стане, и разбира се трябва да имат воля и желание да го направят.

Обществена тайна е, че по места някои от крупните бракониери /токаджии, мрежари/ са хора от властта - има кметове, общински съветници, полицаи. Освен това на много места са в пряка връзка с органите на ИАРА. Плащат рушвети на служители на ИАРА и те ги закрилят и ги предпазват / звънят им да напуснат водоемите преди да пристигне проверката...

Разговарял съм с хора риболовци от високи нива на властта. Също и с представители на ИАРА. Посъветваха ме да изготвя писмо до шефа на ИАРА с конкретна информация за бракониерите. Обещаха и съдействие. За това пиша, с молба да ми помогнете...
От известно време събирам данни за токаджии и мрежари /става дума за големите бракониери/ писах на много хора от форума, подадоха ми сигнали – имам вече изписани 11 страници с имена на бракониери, действащи по реки и язовири.
Ще подготвя писмо до шефа на ИАРА, и ще го внеса при него с тази информация от различни точки на България.

Та целта е да се подадат сигнали /писмено/ до мен, пращайте ми ги на лични съобщения- кои и къде по места са крупните бракониери, с какви протекции и от кого се ползват и т.н.
Ще изискаме от ИАРА да вземат мерки за дисциплинарно уволнение на тези служители, които работят с бракониерите. Има достатъчно съвестни колеги риболовци, които са безработни и могат да си вършат перфектно работата като служители на ИАРА, защото милеят за рибата и природата в България.

Ето още едно предложение до ИАРА - при хайки по водоемите например инспектори и полиция от Варна да проверява в Бургас, Бургаските проверяващи да ходят във Варна, тези от Стара Загора в Пловдив, от Пловдив в Хасково и т.н. защото на много места ИНСПЕКТОРИ И БРАКОНИЕРИ се познават, работят заедно, дори са и роднини или комшии, и всичко се потулва...Тоест с връзки, пари и влияние бракониерите не понасят никаква наказателна отговорност.

Ще систематизирам информацията и ще я внеса официално с писмо до шефа на ИАРА, и до Министъра на земеделието - с посочени примери по места - кои са бракониерите в села и градове, къде действат /реки, язовири, блата и т.н/, евентуално кои служители на ИАРА ги закрилят. Казах ви, че вече от форума на Фишинг мания за няколко дни съм събрал 11 страници със сигнали, пратени ми на лични съобщения.

Още веднъж с риск да се повторя,
ще ви помоля, който има инфо по места за имена на бракониери - токаджии и мрежари, и служители на ИАРА, горски и т.н. които работят с тях да ми ги прати на ЛС. Конфиденциалността на информацията я гарантирам с моето име! Няма да цитирам името на никой от вас, за да не се притеснява после от реакция от страна на посочените хора...
Ще напиша в писмото, че сигналите са по информация на Спининг клуб Стари видри и риболовци от Форума на Фишинг мания. Ако някой държи името му да присъства като източник на информация, може да го напише в личното съобщение до мен.
Много хора ги е страх - по села и градчета, /говорил съм с такива хора/ от браковци и техните закрилници, и казват - "Всички ги знаем, кои са, ама нищо не можем да направим!"
Нека опитаме да направим нещо колеги, защото инак съвсем скоро няма да има никаква риба по реки и язовири...


Ще изискаме конкретни действия от страна на ИАРА и това да ни държат в течение какво са предприели.

Предварително благодаря за инфото, което ще ми изпратите.

Поздрави
Стефан Минчев
Председател на клуб Стари видри
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от ecoplast »

Стефане, това е добро начинание, само че би трябвало да е в подфорум: ИАРА, законът, бракониерите, защото не всички рибари са спинингисти. Поздрави.
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

ecoplast написа:Стефане, това е добро начинание, само че би трябвало да е в подфорум: ИАРА, законът, бракониерите, защото не всички рибари са спинингисти. Поздрави.
Има го и там, и в други подфоруми.
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от anonimen »

Адмирации :!:
Ще помагам с каквото трябва.
Поздрави.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

anonimen написа:Адмирации :!:
Ще помагам с каквото трябва.
Поздрави.
Благодаря предварително.
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от suhia_ribar »

Адмирации и от мен.Само един въпрос,Господин Минчев,защо ще предоставяте информацията на ИАРА само от името на клуб "Стари видри"?!?!?!?!Нима останалите риболовци не стоим зад тази кауза?!?!?!?!?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Д-р Флекс »

Стефане,
това трябва да бъде организирано като подписка, според мен. С имена, ЕГН, медиен шум и т.н. Гербавите все още направо се насират (с извинение за израза) от медийния шум и подписките, това трябва да се използва, докато действа! Щото скоро може да им стане безразлично.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от MapuaH »

Стефчо, както вече ти казах - изключителна инициатива !!! Адмирации, за което !!!

С каквото мога ще помагам и то с най-голямо удоволствие :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Веско »

suhia_ribar написа:Адмирации и от мен.Само един въпрос,Господин Минчев,защо ще предоставяте информацията на ИАРА само от името на клуб "Стари видри"?!?!?!?!Нима останалите риболовци не стоим зад тази кауза?!?!?!?!?
Zander написа:Ще напиша в писмото, че сигналите са по информация на Спининг клуб Стари видри. Ако някой държи името му да присъства като източник на информация, може да го напише в личното съобщение до мен.
След като се събира и анализира от Спининг клуб Стари видри от чие име да се предостави? Не мисля че този въпрос е от особено значение в случая, а и Цандера е написал, че всеки който държи името му да присъства като източник на информация, може да го посочи :idea:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от te4osoma »

Подкрепям изцяло и се надявам да съм помогнал :wink: Поздрави :!:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от sandista »

Има светлина, има надежда .... !!!!
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Васил Ламбов »

Какво да ви кажа, ДЕЖА ВУ!!!
Стефан започва една инициатива, ще утрепе тонове нерви, време и пари, а група хора, ревът и дават акъл на богато!!!
Пред компа сме големи, ама иначе у дома стените помагат!!! Като не ви харесва, правете нещо по свой начин!
Бат Стефко, нали имаше някаква битка, да имаме право и ние да проверяваме за билети и нередности...сигурно си казал, ама нали напоследък не съм много активен, та не съм разбрал, какво стана с тази инициатива?
С тези капути, бракониерите, ще се оправиме само силово, няма друг начин, бой на място, докато може да носи!!!
Знаеш, че съм на 100% с теб, разчитай за всичко!
hvani i pusni
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от mitioto »

Стефчо и тук ще кажа, че инициативата е отлична и със сигурност е по-добре, отколкото нищо!

Дано има успех и да вържат нещата...

п.п. Ако можеше и темата за, контола на ВЕЦ-овете да я засегнеме некак, но нещата там са на малко по-различна черга...

Поздрави
vani
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 11:16
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от vani »

И ДАНО НАДЕЖДИТЕ НИ СЕ ОПРАВДАЯТ В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ! Напълно съм съгласен с колегата Ламбов,защото както е казал народа,БОЯ ИЗГРАЖДА,ТОЙ НЕ Е ДА РАЗГРАЖДА!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от MapuaH »

vani написа:И ДАНО НАДЕЖДИТЕ НИ СЕ ОПРАВДАЯТ В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ! Напълно съм съгласен с колегата Ламбов,защото както е казал народа,БОЯ ИЗГРАЖДА,ТОЙ НЕ Е ДА РАЗГРАЖДА!

Мдам, в тази връзка ще доавя и аз едно нещо - БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ !!! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”