``Pro Anglers League``

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Мунчо »

K.Kузмин е колос - замислям се колко люде биха подарили такава значителна част от библиографията си просто така - на всички и без каквито и да е условности? Макар и заклеймен като нечетящ и неучещ се, ще взема да си почета за пореден път... :lol: То и без това може да се каже, че цял живот само това правя... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:K.Kузмин е колос - замислям се колко люде биха подарили такава значителна част от библиографията си просто така - на всички и без каквито и да е условности? Макар и заклеймен като нечетящ и неучещ се, ще взема да си почета за пореден път... :lol: То и без това може да се каже, че цял живот само това правя... :lol:
Ице,аз пък се замислям за пореден път,как при толкова много свободна информация
в мрежата ,толкова малко хора обичат да четат.. :roll: :? Книгите са Учителя,който така и не мина край мен,и тях ценя повече от целия си гардероб с въдици. :lol: :roll:

Почети,почети,..пък току-виж ти хрумнало да опиташ и удоволствието от лодките накрая? :lol: :lol: :P
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от plamboniy »

Мите,
Ловил съм изключително малко от лодка по Дунава и в скромните си опити за тролинг може да се говори само по течението... срещу него просто силата му идва в повече.
Джигосвал съм само с вързана лодка и пак ти трябват зверски тежести, за да пробиеш 5-6 метра, да не говоря за повече.
Много ми е любопитно в движение на лодката ли ловиш, или просто се предвижвате с нея и се спирате на перспективни места?

Поздрави
Пламбоний
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от mitioto »

Адашо, въобще не говори за риболов от лодка в Дунава, ако ме питате мене...

Тоя риболов ще го почнеме, ама първо требе да забранят пъстървите. Тогава ще се включим в темата стръвно :D :wink:
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от plamboniy »

mitioto написа:Адашо, въобще не говори за риболов от лодка в Дунава, ако ме питате мене...

Тоя риболов ще го почнем, ама първо требе да забранят пъстървите. Тогава ще се включим в темата стръвно :D :wink:
Ами за Вас може и така да е, но за Русенци най-близките пъстърви са на поне 150-200 км.
Лодката е плюс за мен, но за спининг по Дунава е само транспортно средство от т.А до т.Б според мен... за това ми стана любопитно.

Иначе за да не спамя само темата, гледах видеотата от http://www.kkuzmin.ru/ касаещи Жериха и мога да отбележа, че в топлите месеци наистина най-голям успех имам на малки примамки.

Преди 3-4 дена изтървах трофеен распер, който удари точно на малка примамка... прозрачна с розов оттенък по гърба... водих го 20 сек. срещу течението и като размята бясно глава се откачи... колегата почиваше от високо и каза, че видял цялата борба... даже не се показа над водата, толкова беше голям... думите му бяха само:

-Добре, че не видя колко беше голяма рибата...

Както и да е изпаднах в монолог за "голямата изтървана риба"... скоро застудява и се очакват изненади за всички...

Поздрави
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

mitioto написа:Адашо, въобще не говори за риболов от лодка в Дунава, ако ме питате мене. ...
plamboniy написа:Мите,
Ловил съм изключително малко от лодка по Дунава и в скромните си опити за тролинг може да се говори само по течението... срещу него просто силата му идва в повече.
Джигосвал съм само с вързана лодка и пак ти трябват зверски тежести, за да пробиеш 5-6 метра, да не говоря за повече.
Много ми е любопитно в движение на лодката ли ловиш, или просто се предвижвате с нея и се спирате на перспективни места?
...
Ами за Вас може и така да е, но за Русенци най-близките пъстърви са на поне 150-200 км.
Лодката е плюс за мен, но за спининг по Дунава е само транспортно средство от т.А до т.Б според мен... за това ми стана любопитно.
Адаш ,всъщност не е така. Говоря ,както за риболов с лодка по Реката,така и в язовири и малки водоеми (блата). Ще отбележа,че по-интересен за мен е риболова по Реката,защото в рамките само на един излет можеш да обходиш много и напълно различни по характер участъци и условия.С две думи,по Реката е по-трудно и по-интересно,има интрига. :)

Пламене,забелязвам,че споделяш повечето от мненията по риболовни въпроси на Павле. ;)
Лошо няма,но опитай да изградиш и собствени на база опит,а не (само) предположения.
Течението винаги е сила,но нивото на Реката се мени значително през годината,един метър разлика във водния стълб означава различни условия за риболов.Когато нивото е високо и течението е силно,рибките обикновено са в брега и не е нужно да ловиш във фарватера,но пък именно лодката може да ти даде такива места и направления на облавяне,които дори и близки до брега,са невъзможни от него.А в маловодни години като миналата и настоящата се откриват още повече възможности. Примерно,при коти под 150 можеш да се закотвиш и да ловиш на различни по характер места без проблем.В тази връзка,днес съществува и опцията за ел.мотор с ip pilot,който по същността си е голяма екстра (всъщност,само този ,който е зацепвал котва на силно течение,знае колко голяма.. :lol: :roll: ) . Водата по Реката падна под 100 още миналия месец и няма да се качи до 200 поне до Нова година, това са пет месеца ,в които можеш да правиш практически всичко с лодката.
Отклоних се от конкретиката..Понеже заговори за джигинг в течение и как е трудно да пробиваш струята..Ами,не я пробивай.Можеш да ловиш косо на нея,на снос,а можеш да ловиш и с течението,това се нарича up stream.По-трудно е и с повече загуби,но е вариант.Пък дори и да решиш да пробиеш строго срещу течението,винаги има по-тънки влакна,по-малки примамки,по-обтекаеми глави,има различни решения на това уравнение.

Та с няколко думи,лодката не служи само за да отидеш някъде (макар,че в този случай по-разумно е лодката да бъде чужда :lol: ) . С лодката се придвижваш бързо и търсиш активно рибата в различни места. С лодката можеш да ловиш на котва ,можеш да ловиш на снос ,а можеш и да спиш в нея (рационално за кратките заходи в топлите летни нощи) .
Риболовът от лодка и от бряг са два напълно различни типа риболов. И от двата има какво да научим,и двата носят удоволствие.Понякога имам настроение да пътешествам и търся риби с лодка,друг път имам настроение да бродя в есенната гора и да ловя от брега,различно е..

И последно,но не на последно място,повечето ,,профита,, ,които гледам в интернет и по телевизиите,имат лодки..Според мен,един речен човек трябва да има своя лодка. :)

По-здрави! :fish3:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от ecoplast »

заповядай:
http://wbac2012.com.ua/lang/ru" onclick="window.open(this.href);return false;
и съставите досега:
http://wbac2012.com.ua/lang/ru/sostavy-komand/" onclick="window.open(this.href);return false;
и това ако не е реклама на конкуретна река и делта, здраве му кажи...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Нова година - нов късмет! ..и нов турнир,още по-силен и вълнуващ от миналогодишния!
Започват и руснаците да приличат на профи-та и вече имат едно важно нещо,
което им липсваше - силен национален турнир.
За всички колеги,на които им е интересно.. http://www.proanglers.ru" onclick="window.open(this.href);return false;
Днес е първият състезателен ден от първи кръг.

Искам и аз там,мам.а му.. :twisted: :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от sandista »

«Pro Anglers League». ФИОН на первом месте!!!


Изображение
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от yuri todorov »

Поздравляем победителей первого этапа Pro Anglers League 2013

Изображение

Малко повече подробности и т.н. :arrow: http://www.midacompany.ru/news/39546/?nd=y" onclick="window.open(this.href);return false;


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от yuri todorov »

Втория сезон на "PRO ANGLERS LEAGUE" е вече история.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Оппаа..Лека-полека една година изтече. При нас дъжд,работа,футбол..а хората ловят рибки.И то,добре ловят..Продължавам да се напиням в тази тема като глист на буца,защото вярвам,че покрай такива състезания човек с желание може да научи много. Вярно,засекретили са се всички и само се усмихват,но между редовете има какво да се прочете.. :)

И не спирам да вярвам,че и у нас може (някой ден) да има такова събитие! :fish15:


Ето и два символични клипа..началото и после. :D




p.s. Абе,не виждам никой с гумена лодка,що така не ги ползват тия момчета? :roll: :)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Pro Anglers League 2014. 2 этап. Васильсурск
Ловили са почти само щуки и няма как друго да е във Васильсурск всяка есен се провежда най големия Джерк Фест в Русия-имат си пазят си ги и постоянно се пропагандира хвани -пусни.
Много ми харесаха лодчиците им! :D
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Тоше ,вторият кръг ,противно на очакванията за жега и пасивни риби,премина под знака на сериозна драма. Силните екипажи ловиха добре,като не пак,а отново! :lol: ,най-силно се представиха старите кучета Шабалин и Евтисов, а плътно зад тях се нареждат Беляев и младият Денис Вихров. Отбележи,че Шабалин и Евтисов бият за четвърти (!!) пореден кръг,като в първият ден на този кръг адаша Дмитрий взема воблерова щука 10.800 - негов личен рекорд до този момент и то,не джигова,а воблерова - с което прати конкурентите в киреча.. Драмата е за тандема Беляев-Вихров,които в 10 сутринта (три часа преди края ) вече имат 5-те добри щуки,но поради невнимание, две 4-ки умират и момчета почват отново..После,тъй като най-силните екипажи теглят и представят рибите си последни,чакат час и половина да стигнат до подиума и им умира друга риба 3-ка.. Яка драма и борба,от която може да се научи страшно много,но уви,малцина у нас се интересуват от това. На българина му дай да си троли и да смучи биричка едновременно,ние сме по мързеливите работи..
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Правилата които се създават са в основата на интересните действия и майсторството което всеки е длъжен да покаже на макс плюс доста тактика за да стигне до успеха .Не вярвам у нас да може да се организира нещо подобно но може някои състезания да се опита да се проведат на трофейния принцип и задържането на определен брой риби за класиране.Като за начало и опит визирам например това което организират Видрите всяка година на Рибарица за проба(само там съм ходил).Щом на едно платено в София бяха осигурени около 50бр пъстърви около 4-5кг предполагам че срещу подобаваща такса за участие могат да се пуснат всевъзможни размери и да се опита нещо подобно .Най малкото зрелището и удоволствието от подобно участие би било супер.Иначе според мен ние нямаме потенциал за по масово участие и организиране на това което правят те поне на този етап не пречи да се надяваме някой ден да има кой да организира. :D
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”