Хвани И Пусни - репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от kontev »

Понякога една риба и една снимка е достатъчна...
Прекрасна риба и снимка, starlight, разрешила дилемата ми дали в Неделя покрай другата работа да не отскоча до една малка рекичка наблизо :)))



Споделям няколко малки рибки, които въпреки размера си, доста ме изкефиха, защото рекичката едва църцореше и вкарах в действие УЛ такъмчето:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Най-големия вир, където зад камъка се беше покрила единствената мерна :) :

Изображение

Една блесничка, която отдавна не беше влизала в употреба:

Изображение

Рибките са пипани много внимателно и разбира се, върнати на свобода.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Вече цяла седмица не успявам да намеря време да драсна няколко реда.
Най-накрая се наканих.

Денят е Петък 13-ти :)
Така и иначе все вали та и аз реших да го пиша дъждовен.
Тръгнах по тежкят път на разузнаването на една тайна рекичка:

Изображение

След доста лутане сред поля от макове:

Изображение

.. храсти, коприва, драки и всякакви други екстри най-накрая открих реката:

Изображение

Прекрасно място, особено когато започнах да се изкачвам по-нависоко.
Красотите не мога да ги опиша, но се опитвам да ви ги покажа:

Изображение

За моя радост, след доста лутане без никаква следа от живот в реката, най-накрая имах почукване :)
Не след дълго отново... рибките бяха доста дребни. Забелязах и една по-едра. Оказа се доста голям темерут. Седи си в течението и дреме:
Два удара, една снимана риба във водата, нова непозната река.... какво повече му трябва на човек.
Ето и още две снимки, преди да започна на вали и гърми :)

Изображение

Изображение

До следващия път :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Мунчо »

Както винаги, снимките ти са прекрасни, колега! Благодаря!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от maranzika »

Днес 2 рибки,като тая беше по-едрата...
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Привет колеги,

Мариянски страхотно си се представил :mrgreen:, а като гледам и Илиян не е останал длъжен :)

От към време и за съм за оплакване. Не мога да отделя няколко минути и да пусна някоя и друга снимка от последния риболов. А той преди две седмици. На 11.06.2014 г.

Риболовът беше за точно три часа. От 18.00 - 21.00 ч. Реката предварително набелязана, според командировката из страната. Цял ден нямах търпение да се потопя в течащата вода и ето, че накрая му дойде времето. Реката имаше белези на опустошителни нива, но за щастие няколко седмици преди моето идване :) На места се виждаха камари дървета и всякакви клечки запокитени на 2 м. височина.

Реката ме посрещна ето такава
Изображение

Бързо вързах една от блесните с премачкани контри (още не ми остава време да преработя блесните с единични фабрично безконтрени куки, но и този момент ще дойде). Първа блесна, втора, трета. Само почуквания, но нищо не се закача. Смяна с още една и нещата си дойдоха на място :mrgreen: и първата риба се приближи до мен, но американка. Докога ще зарибяват с тези чуждоземни петнисти. Рибата около мярката, която след снимка скокна обратно във вира.

Изображение

След нея още една се престраши, същия калибър
Изображение

В този вир имаше атаки на няколко поредни риби все около нормата, като се забелязваха и доста малчугани, които се надпреварваха с по-големите събратя.
Изображение

Нямаше ги балканките нещо, но както схванах бяха в друг участък на реката. И те дадоха индикация, но размерите не преминаваха летвата над мярката. Само една по-сериозна риба на няколко пъти се стрелка в къс пенлив участък, но така и не се престраши да се индикира подобаващо.

Ето още няколко снимки от този кратък, но зареждащ ме риболов.

Изображение

Изображение

Поздрав с последната снимка

Изображение

Разносметката за 3 часа беше десетина уловени пъстърви. Повечето американки. Размерите на рибите не превишаващи летвата на мерност, но радостното беше, че ги има в реката. Всяка една плува обратно в студения поток. А той си беше по-голям и студен от нормалното за юни. Скоро пак :)

Поздрави и наслука :mrgreen:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от dido ov4arica »

Извинявай ама с какво снимаш
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

dido ov4arica написа:Извинявай ама с какво снимаш
Привет колега. Предполагам мен питаш.

Снимам с Canon DSLR със сменяеми обективи. Лошото единствено е, че тежи. Мариянски може да го потвърди, защото и той е екипиран с подобна техника. Някои от снимките са и с телефон.

Поздрави и наслука :fish15:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Петък... Ден за риба.
Заподозрените: аз и Бат Димо.
Дестинацията: от тайна по-тайна река :)

Ранно тръгване от София към 8:30. Рибата си е там, защо трябва да бързаме. Времето облачно, значи и снимките ще станат, на мен и това ми стига. Все пак фотото ми тежи повече от въдицата, макарата, кепа и блесните взети заедно :)

Пристигнахме на мястото след дълго лутане, но си заслужаваше:

Изображение

Изображение

Изображение

Незнам дали ви става ясно от снимките, но мога да ви кажа, че сякаш не бяхме в България...
Красотите продължават:

Изображение

Изображение

Изображение

Стигнахме и до мястото, където Димо закова една прекрасна балканка.
Рибата според мен е над 35 см., но ужасно кльощава. Ето го мястото:

Изображение

Ето я и рибката:

Изображение

Изображение
Доволни, като за финал спряхме да похапнем малко:

Изображение

Изображение

Надявам се да ви е харесало :)
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от balkanka »

Браво Мариянчо, много такива емоции да споделяш!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от kontev »

Поздравления за хубавите снимки, включвам се и аз с няколко от последните ми два излета, като се надявам също да радват окото, въпреки не особено доброто качество.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Както се вижда от окраските на рибите, последните са от различни реки, едната от които широко известна, а другата не толкова.
На едната река имаше доста повече риби, но имаше и падане във водата, което по технически причини наложи края на фотосесията :lol:

Изображение

В заключение бих казал, че красивите места и риболовните емоции, както и една сърничка, която пресече рекичката буквално на метри от мен, успяха да зарядят с положителни емоции ограбената ми от сивото ежедневие душа :lol:
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Привет младежи :mrgreen:

Колега Kontev репортажът ти е страхотен, а и снимките също. Понякога колко му трябва на човек да му се зарадва душата.

На мен направо започна да ми пресъхва от липса на риболов. Добре, че са командировките в страната та да се разходя тук и там. Та така и тази седмица. Бях решил да търся и други хищници, не само петнисти, но след като реките се оказаха все така още големи и кални като в свинска кочинка ми помръкна настроението. Какво да мята човек в такъв мътильок. Викам си вчера 27.06.2014 г. на тръгване на обратно към София да спра на едно място, което си бях набелязъл. Не бях ходил там от 3 години. Викам може и късмет да има. Лошото единствено беше, че разполагах с 1,5 ч. време за риболов. Тъкмо да разгъна такъмите и наново да ги прибирам обратно. Колкото толкова. Поне можах да се потопя в прохладната вода на реката. Тя ме посрещна ето такава:

Изображение

Красота :) Очите ми останаха там от красотата и прохладата и свежеста на всичко заобикалящо ме. Сложих една блесна и почнах. Забелязваше се преследване, а на моменти и попипване на примамките. След има няма няколко смени на местата и се закачи първата питниста красавица в нормата. Усмивката до ушите :mrgreen:

Изображение

Откачане с охладена ръка, снимка и махване с опашката обратно в реката. Има ги значи пъстървунити. Движех се по-бързо и облавях дадено място по няколко пъти и наново на следващото. Закачиха се още няколко балканки сходни размери, което ме зарадва вътрешно, че мястото е изпълнено с живот. Забелязваха се и доста малчугани, които хонеха блесната, но има още доста да растат. На последния вир се врътна доста охранена балканиада (над 30+), която идаде присъствието с махване на широката си опашка. Следващият път може да е по-скоро, когато отново ще отида натам.

Разносметката за твърде късото време за риболов (мина като един миг направо :( ) е уловени 5-6 пъстърви в нормата 24-25 см. и една маломерна. Всяка риба е уловена на безконтрени куки, освободена е с предварително охладена ръка и върната обратно където й е мястото.

Още един кадър. Гледах да не снимам, че съвсем нямаше да топна блесната.
Изображение

Поздрави и наслука :fish15:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Прекрасни репортажи и на двамката!
Колега kontev, надявам се фотото да оцелее.
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от pingvino »

От доста време ми се иска да пусна нещо в тази тема и днес благодарение на слуката която имахме с bastunite в един едночасов излет, както и на неговите високо оценени фотографски способности, ми се отдава такава възможност.
The joy of fishing!
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

pingvino написа:От доста време ми се иска да пусна нещо в тази тема и днес благодарение на слуката която имахме с bastunite в един едночасов излет, както и на неговите високо оценени фотографски способности, ми се отдава такава възможност.
:tup:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от m65 »

Привет риболовци, любители на Хвани и Пусни.
Ето малко снимков материал, и клипчета на една частица от днешният риболов.
Реката е Янтра, риболовът бе много добър. Времето бе прекрасно във всяко едно отношение. Имаше лек освежаващ ветрец, допринасящ допълнително за удоволствието от риболова, и да съм в същото време на чист въздух сред природата.
За около четири часа направих по-вече от три норми риболов на кефал. По-големите кефали директно ги пускам, за да не се блъскат и нараняват ( ако ги поставям в живарникът ) в краката ми, когато се придвижвам в реката. Малките, под малки визирам тези под 22-23 см., ги пуснах накрая. На последното клипче тези риби които приличат на мъртви след 5-6 минути се съвзеха, така че всички хванати днес риби отново са живи, и са в реката.
На една от снимките (тази където има червена стрелка), малко трудно, но се вижда един кефал който около 2-3 минути (след като го пуснах) стоеше в краката ми, и не искаше да си ходи, явно и рибите разбират кой им мисли доброто :)
Стръвта която днес бе удачна бяха воблери и малки блесни в черен цвят.

Моите адмирации за прекрасната и благородна тема на колегата starlight, и НА СЛУКА на всички Вас. :tup:




Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение


https://www.youtube.com/watch?v=h0T5lO5dG5U" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=CxNCQJK21Og" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Fo9-ONwfMFc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=3F-FKL4sF1k" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”