Хвани И Пусни - репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Малко позакъснял репортаж, но от работа и ангажименти не остана време да напиша нещо.

Изминалата неделя (13.10.2013) беше посветена в преследване на едрозъби рибоци. Ставането беше доста рано, както и потеглянето с колата. В този ранен час се разминах с няколко таксита по пътя. Явно толкова ранобудни други нямаше. Дестинацията беше далечна и предстоеше доста каране. Малко след като започнах да се отдалечавам от София и започна да ръми. По едно време даже се и засили доста стабилно. "Дано да спреш" си мислех, че не бях подготвен за такова време. По пътя на два пъти и колата ми поднесе по завоите :shock: . Както и да е стигнах до мястото още по ранни петли. Беше се съмнало вече. Заварих на гьола и други колеги, които бяха разпънали всякакви такъми. За нула време бях екипиран и се шмугнах сред тръстиките. Есента вече беше започнала и разкриваше цялата си прелест с багрите по дърветата. Едни жълти, други червени, трети подготвящи се за новата премяна. Пъстроцветен килим, който ме радваше през целия ден :)

Изображение

Бях единственият, който търсеше щуките на блесни и всякакви други изкуствени примамки. Всеки беше заложил на стръв. Явно им се стоеше на хората на едно място, а аз не можех така. Трябваше да обикалям и да търся всяко едно място за замятане. След няколко подавания се закачи и първата риба. Хубава борбена щука, която издаде присъствието си при една от проводките, като трепна за миг и се завъртя и я видях как присветна на светлина. Заметнах наново и минавайки по същото трасе блесната спря движението си, последвано от сгъване на пръчката и заскърцване на аванса. Кепът веднага откачен от гърба и влязъл в употреба.

Първа риба, а такава хубава :)

Изображение

Изображение

Изображение

Рибата беше около 60 см. Щракнах я и обратно във водата. Клип не можах да спретна с пускането, защото нещо засече камерата в този момент. Един от колегите отсреща се развика, защо пускам такава хубава щука. Бил съм направо луд. Обясних му, че ходя на риба за удоволствие, а не да прибирам всичко, което мърда. Обяви ме за луд.

Както винаги следва след като си помисля, "Ей сега ги разбих откъм размери" и винаги става на обратно. Тези пусти мисли. Откъде само се прокрадват. За сведение до края на деня по-голяма риба не улових. Имаше още няколко уловени щуки и една бяла риба, която също се бореше за парчето желязо.

Изображение

Тук клипът стана вече
Изображение

Местата, по които хвърлях бяха страхотни

Изображение

Изображение

На моменти толкова обрасли, че трябваше доста време да обикалям, докато си намеря процеп сред папура и тръстиката.

Специално за този риболов се оборудвах и с нова примамка (воблер на Salmo - имитация на каракудка 21 гр. S ) Като новак във воденето на такава примамка, реших да пробвам все пак. Тъй като не отразявах всяка атака на щуките, реших да пробвам на тежкия воблер, който като го замятах имах чувството, че ще прехвърля гьола. Изненадата дойде още на първото място. На първото обиране още, докато свиквах с габаритите на примамката и натресе първата щука, която атакува с удар и мощни пируети.

Изображение

Малко по-нататък я последва и следващата

Изображение
На едното от местата имах подгонване от хубава охранена щука, която излезе от дълбокото, преследвайки въртящата блесна, но не атакуваше, дакато съвсем не приближи до мен и като ме видя Дим да я няма. Същата ситуация се повтори още веднъж, но отново без сериозна атака.

На финала излезна още още една зъбла, която след снимка се отправи при останалите събратя.

Явно бях предизвикал интерес в един от рибарите на стръв, който забелязах, че вървеше на 30-40 м. от мен и замяташе блесна. Заговорихме, се но не е имал отразен и удар. На стръв също не е имал резултат. Доколкото схванах от разговор и с други колеги, почти никой не е имал слука. Дали фактът, че бях заложил на спининг или пробвах на различни места ми донесе успех.

Имах уловени 5 щуки и 1 бала риба. Едната от рибите ми вдигна адреналина и си представям какво е да се бориш с наистина голяма щука.
Всяка една риба е върната обратно, там откъдето е дошла.

Поздрави с последните две снимки. Колко красота само в няколко листенца. Красив сезон е есента. Показвайки ни цялата си красота, преди всичко да потъне в сиви нотки и студ щипещ навсякъде.

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука на всеки един от Вас :fish15:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от sleepwalker »

Страхотен риболов! Винаги кефа да предизвикаш завистливи погледи на тападжиите е голям! :)

Може ли да кажеш какъв е воблера на Салмо, че май не съм срещал такъв, а изглежда обещаващ? :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Itso »

Благодаря за разказаното и снимките!
Това е Salmo Slider, едно мъъъничко джъркче, което може да се води по различни начини и не изисква никаква специална подготовка.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от sleepwalker »

Itso написа:Благодаря за разказаното и снимките!
Това е Salmo Slider, едно мъъъничко джъркче, което може да се води по различни начини и не изисква никаква специална подготовка.
:tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Ilian70 »

Колега, всичките ти репортажи са много красиви.
Този също не им отстъпва.
Благодаря за споделеното!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от naso »

Поздравления за хубавата тема и снимките. Много приятно за окото и душата
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Хариус »

Айде и аз да се отчета, че отдавна не съм пускал каквото и да било във форума :wink: Ето едно клипче, направено лятото, в един много тегав ден за риболов, но все пак се разписах на самоделен джърк 8) Малко късно разбрахме, че рибите всъщност са в дълбокото, но все пак се записахме няколко удара с рибки.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Темичката малко я забравихме... :mrgreen:
Пъстървовия сезон започна и все по-малко време ми остава за друг вид риболов... НО...
Днес с жената и тъщата :mrgreen: пристигнаме в Димитровград.

Към 15:45 вече бях на Марица, за да проверя дали няма да се излъже някой кефал...
Такъмчето лайт, 7 фута.. влакното 8 либри монофил Varivas...
Примамката - японска микро клатушка 2,5 гр. с единична кука без контра.
От известно време това ми е любимата примамка, а след днес вече нямам думи...

Та ходим си аз вече има няма час, мятам си, а в реката няма следи от живот...
По едно време клатушката леко спря... Викам си... пак водорасло и придръпнах малко...
Да, да ама НЕ, то взе че мрънда... от там, засечка и се ЗАПОЧНА... :mrgreen:
Аванси, развиване, течение, наляво, надясно, навътре.... луда работа...
Рибата се оказа щука... Викам си леле... отиде ми клатушката.... та тя е само няколко см...
За мое голямо щастие, животното я беше заръфала отстрани...
Ето и красавицата:

Изображение

Голяма, издута и едра риба.... Кепа естествено го бях зарезах в колата... винаги така става :)
Веднага след снимката рибата се метна и клатушката ми остана в устата...ЗОР, неможем и отворим устата :mrgreen:
Както и да е, успях да си измъкна клатушката и последва пускането :)
Не и трябване почни никаква реанимация... Отплува си торпедото с лекота :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от MapuaH »

Браво адаш! Прекрасна риба и прекрасен такъм. Не си ми споменавал за Гатито :) Дай малко инфо на ЛС за параметри и на макарата.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от koda33 »

Евала ))) страхотна риба :tup:
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от suhia_ribar »

Браво бре,а с каква нагласа тръгна само...... То за това и кепа си оставил в колата,ама на,рибата женска се оказа,а не "мъжка".... .:)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от sandista »

eGatti кефа! Добре започваш,Мариански ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Поздравления мариянски за страхотната слука. За пъстърви кепът е на гърба, а за по-сериозни риби в колата :mrgreen:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”