Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от Мунчо »

Похвърляхме общо взето - кой колкото може...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от Iso »

:( Голямо главоболие в неделя сутринта.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от sentinel »

Тен не можах да хвана и за да избегна настинката от дъжда и вятъра се сдобих с махмурлук :D
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от Д.Граховски »

На мене пък ми откраднаха живарника с рибата 5 минути преди да си тръгна,имаше към 4-5 кила лин и някоя яка каракуда.Предишния ден ми гепиха въдицата с мултито,ама я намерих завряна в едни храсти и те така. :lol: :lol: :lol: :lol:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от valeri hinkov »

Аз си фанах топките!
Два дена на три щукарски гьола и един пъстървов водоем и КАПО!!!
Ебати кура, ей за тва нема да си извадя билет!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от Itso »

Кой си хванал топките, кой махмурлук, кой някой кърлеж, кой тен...
А ти как откри :roll:
Или по-добре да ни гледаш сеира :evil:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Я да видим кой,как,къде и какво фана...

Мнение от Iso »

От десетина и повече години в събота и неделя след падане на забраната за риболов аз не ходя никъде по реките и водоемите. Преди ходех, но навалицата беше толкова голяма, че дори и да си намерех място да заметна някоя въдичка, не можех да намеря храстче да пусна една вода. То жени, то деца, то кучета, котки ... гирултия до небесата. Заметна с "дънарката" и преди още примамката да пльосне някое куче скочи във водата да я гони. Отделно непрекъснато топки захранка бомбардират водната повърхност. Наближи ли обяд навсякъде замирисва на панаир, чалгата дъни до небесата, гърмежи, "идеални" условия за риболов ... :wink: В неделята на едно откриване хванах едър, охранен кефал, още щом го поех в ръка и от него потече нещо жълто. Доста голямо количество изтече, докато започнах да "стоплям", че този лакомник е попаднал на яко захранен харман и се бе натъпкал до пръсване и още се тъпчеше щом ми клъвна на червей. В такива дни, като има голяма тарапана по водоемите се ходи с бинокъл и тефтерче. Така практикува един селски. Записва си къде има шамандури, къде се храни обилно, без шамандури, в непринудени разговори разпитва с какво хранят, за каква риба и т.н. и после всичко записва в тефтерчето. В понеделник привечер мята раничката с такъмите на гърба и пали моторетката. Ако мястото което си е набелязал е заето той избръмчава на следващото и т.н. все някое ще е свободно. Забелязал съм, че с тази тактика при него няма капо. Често пъти като си ида на вилата той минава да ме види и първите му думи са: "Рибарю, ела да те нагостя с рибка, пък ти носи биричката."
Сезона го откривам винаги в делничен ден, сам или с някой на моя акъл. Хайде наслука на всички колеги! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”