Някъде през почивните дни...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Някъде през почивните дни...

Мнение от takezo »

Хай банда !

Рекох да споделя, какви странни неща се случват през единствените ми 3-4 излета за годината. Та ... чудех се да пиша ли, че още ме тресе адреналин. Но знам поне двама на които би им било интересно. Случи се така да почивам 5-ти, 6-ти, 7-ми, Септември и ме замъкнаха нанякъде де и сигнал на телефоните няма. Мястото се оказа на 25 км. от най-близката цивилизация комплекс някакъв...както и да е това беше идеята. Метнах две мухарки една спинарка и газ, 200 км. диво та дивоооо. Най-близкия язовир на 30 км. ба ! Ам кат' не знам де да го търся и к'во да търся. Резззко се отказах да шофирам повече на където и да било. Така или иначе района ми беше непознат, вероятно имаше места за риболов но нямаше кого и да попитам. За късмет оказа се в комплекса има някакъв "канал" грижливо поддържан от близкия сервиз, където един татко с две хлапета мъчеха мъката на плувка. Леко подпитах: " ... колко се плаща и какво се лови ..."

Отговора бе " ... не се плаща, ловиш и пускаш, има шаран, сом, костур, уклей, червеноперка и каракуда.." Хе ! Красота неземна !!! К'о да лова на мухарка с кленски мухи на 12 и 14 номер кука. Цирк !!! Но надежда имаше, чух червеноперка, последния ми кленски излет т.е. втория ми за годината не хванах нито един клен, за сметка на това пък увиснаха девет червеноперки, луда работа общо взето, червеноперки на муха. Както споменах по-горе, странни неща се случват с тези риби напоследък. Та разпънах мухарката намерих някакви комарчета на 18-ка и ... всяко подаване риба. Хехехех кеф ! Двата дни им направихме леко пребиване докато леко ми омръзнаха, ама наистина.На третия ден малко преди да си тръгнем, мухите в кутийката намаляха и се наложи да разпъвам спинарката, за да има на какво да лови ... нов мухар в редиците. Да си има за късане дето се вика. Та опитах с няколко доказани примамки тегели напред назад, дребни почуквания по влакното, нищо притеснително. Отделен въпрос е, че не всички примамки можеха да бъдат включени в действие, гьола до 1.2 ~ 1.5 метра относително чист без закачки но ...

Закачих екогиър, тц. Закачих силикон, тц. Блесните мълчаха. Едно чъби ми извади дребно костурче, всъщност чак толкова прехваления воблер му беше сефтето. Това ми даде надежда и продължих да тегелосвам. Нищо, до поредното замятане и класическата схема, два оборота-пауза, леко придръпване-пауза, един оборот-пауза, леко придръпване-пауза...Последващи обороти нямаше, усетих костурско притреперване като на джиг, леко засякох и не беше закачка, щот' не помръдна в първите няколко секунди. После аванса запя то и нямаше как.

Лайт такъм, въдичка 2-8 на МИЧЕЛ, 1.98 метра, макара Shakespeare - Supreme Magnesium XT, влакно PP на 8 либри, повод 0.285 ФК, воблер, чъби - костурче иииии всичко започна така :

Първо в дясно, после напред, после наляво, после надолу, после ...

Изображение


Изображение


Изображение


... после, после ама после 15 минути, ми светна че имам и кеп...мухарски естествено..


Въдичката на макс ... брррррр...


Изображение


Никой да не ме пита как го намъкнах вътре, все едно Флекса да влезе в 38 номер обувки.


Изображение


Изображение


Капчици пот по челото ...


Изображение


Ам...това е момчета, 80 см. килограми, не знайни единствения кантар в района беше до седем и малко. Разпратих снимката напред назад, двама потвърдиха, че не е 7+ нито 8+ ... вероятно гони 10 но никой никога няма да може да каже колко е точно е. Най-важното, личен рекорд пък макар и мирна риба, едва ли ще го догоня скоро.


Изображение


Поздрави...


ps.: Флекса да ме запише в топ 80, че не ми достигат 20 см. за топ 100 в онази класация ... шегичка хихик !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от bai ves »

Мега добро изпьлнение! Голяма риба и емоции :fish2:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от баш майстора »

остават ти толстолоб и амур и прайш големия шлем :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от Marco Polo »

Брех-брех! Жеуезен! :D
Здрави терви се искат за такъв улов ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от mitioto »

Ебрееее, Ванкааа! Това е то живота... Къде го чукаш, къде се пука :lol: :lol: :lol:

От Мичел да те направят рекламно лице, предлагам! :wink:


Поздрави и благодарско за споделеното!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от Д-р Флекс »

Рано ти е за Клуб 100 с тия мършави шарани, Ванка, рано ти е! :D

Евала за търпението да извадиш таязи луда риба, евала и за снимките - особено за онази, дето си кепа в лявата ръка, и огънатия на геврек Мичел в дясната...
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от A.S.H »

Снимките издават истински кеф и надъхват много :D

Благодаря за споделената емоция! :tup:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
nikozia
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 15:30
Местоположение: София, България

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от nikozia »

Страшна риба "Железен" е мичела :!:
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от takezo »

bai ves написа:Мега добро изпьлнение! Голяма риба и емоции :fish2:
:tup: exactly !
баш майстора написа:остават ти толстолоб и амур и прайш големия шлем :lol:
Ще се постарая идните дни.
mitioto написа:... Къде го чукаш, къде се пука :lol: :lol: :lol:
Баш !
Д-р Флекс написа:...Евала за търпението да извадиш таязи луда риба, евала и за снимките - особено за онази, дето си кепа в лявата ръка, и огънатия на геврек Мичел в дясната...
Снимките са отврат ама ... ще тичам нанякъде да добавя още 20 см. за класацията.
A.S.H написа:Снимките издават истински кеф и надъхват много :D
Просо след тази риба, нищо вече не ме съблазнява.
Marco Polo написа:..Здрави нерви се искат за такъв улов ;)
Много здрави, не че имах голям избор де.
Всщ. нещата Маркони, по едно време излязоха от контрол, щото като по миналата година трябваше да се ходи на свинско по... Та събрали се един куп народ да тръшнат прасето. Онзи с ножа вика, тихо седете мирни да не го плашим и гъци, гъци, гъци. А онова му отговаря грух, грух, грух. До момента криеше ножа зад гърба си приближавайки го, ма някой му подвикна и той се обърна. Еле т'ва прасе като видя ножа и като рипна та прескочи дувара и се качи на ореха чак... питай ме колко време го чакахме после да слезе само. Та и тука същото тоз' шаран като виде кепа и като рипна на една върба, докато го чакам да слезе междувременно залових гореспоменатия костур.

Изображение

Поздрави !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Някъде през почивните дни...

Мнение от Marco Polo »

takezo написа:.. тоз' шаран като виде кепа и като рипна на една върба, докато го чакам да слезе междувременно залових гореспоменатия костур.
Опааа... Жълтата фанелка! :lol: :lol: :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”