Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от pampo98 »

Отварям темата не с цел за реклама, а за да може всеки да изкаже мнението си за дадената марка.

Ще започна първи с вчерашния си излет. Тъй като не можах да отида на организираното от спининг клуб "Стари Видри" състезание, реших да направя един следобеден излет за костур на софийските баластриери. Както повечето от вас знаят, това не са едни от най-дашните водоеми, но все пак е по-добре отколкото да останеш вкъщи. Риболова започнах с джиг и след около час-два напразно ръкомахане минах на воблер. Резултатът беше същият до един момент, в който се оказах на правилното място с правилната примамка, а именно Tango Shad 40. Тъй като за пръв път ловях с него, го пуснах пред мен, за да видя играта му. Още тогава ме впечатли!Играеше по-специфично от другите ми воблери. Последва първо мятане и удър още с приводняването на воблера:
Изображение

Със следващите няколко мятания го последва и брат му:
Изображение

След улавянето на дестина от този размер, което беше учудващ за мен резултат, последва последната и най-силна атака. С удъра взе лек аванс и се бори здраво до края, като явно изплаши другите риби около него, защото беше последен:
Изображение

Изображение

Това е от мен, надявам се да продължим темата, защото със сигурност има с какво!
Стари Видри
spin rod
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 18:35
Риболов: spining
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от spin rod »

Добро начесване :tup:
Аз имам Tango Shad 40 и Venus Trap и съм изключително доволен от тях.
Ловят си всякакъв вид риба: костур, бяла риба, щука и едри кУенове :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Мунчо »

Много съм доволен от примамките "Зерек Шад". На "Танго Шад" и "Винъс Шад" съм хващал кефали, костуретки и шуклета. ВОблерчетата ловят отлично, имат много хубава игра и изработката е на ниво. Нямало е случай да ги сложа и да не изкушат някоя рибка.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от mitioto »

Лелееее, Пампич, какво ме направи с тая тема бе :D

Много се радвам, че примамките са ви донесли много положителни емоции!

Поздрави и все така!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Zander »

Имах едва няколко часа свободни за риболов и реших да проверя една от опосканите баластриери, близо до София. Надявах се да хвана на някоя от оцелелите от сериозната преса щуки.
За около час, мятах с бойните изпитани клатушки - Крокодил, Тоби на Абу и Рублекс. Без успех. Продължих и с воблери, но единствено отчетох слаб удар на един "Дуел". Може би беше костур или дребна щука и не се закачи. Ровейки из кутиите се спрях на ZEREK Sabre Dance 85 мм, „ред хед” . Беше един от новите ми воблери, беше му ред да го тествам в реални условия. Плуващ воблер, играе добре на туич с къси паузи. Интересна и обещаваща примамка. Имаше отличен кастинг, с две думи - лети перфектно. На третото хвърляне ми удари и засякох машинално. Рибата беше там и след една свещ до брега извадих приятна щука на пясъка. Премерих я с рулетката – 58 санта. Не носех кантар, а за съжаление и фотоапарат. Нямам навик да снимам улова си, но обещавам по-често да слагам апарата в елека. Освободих внимателно рибока от тройката и го пуснах във водата. Изстреля се като ракета . Красота! Последвалите замятания не ми донесоха успех, смених още 5-6 воблера без да отчета и сторване и реших да приключвам.

Поздрави!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от MapuaH »

Мдам ! Примамките са сериозни. Днес ми се случи същото като на Zander-а - смених доста примамки на едно водоемче близо до Пловдив и не искаше ли не искаше. Сложих ZEREK Sabre Dance 85 мм и като ме натресе не е истина. Супер риба, на око около 4-5 кг. Борбата трая около 3,4 мин. Свря се в едни драки и се откачи. Направи два великолепни скока, колкото да не мога сега да заспя доста време :). Хванах още две след това, но писалки на други примамки. Конкретно тази примамка ми носи вече втора риба от два теста. Да, втората не я извадих, но важното, е че успя да я провокира.

Митак, ще ти поръчам още две, три, за да имам разнообразие от цветове.

Поздрави !
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Kentavar »

Както би казал един колега...де...А и Зереко... :lol: Оня дет си го зех от тебе на Искаро, още същио ден го залепих на един клон над Огоста...На другио ден отидох да си го свала от клоно...Изедоа ме мравките до дего свали деА....Тогива нищо не фанах на него...Миналата неделиа одих на платено за пастръмки и го метнах на жиците отсреща...Викам си еб...го у Зереко скинах го тоа път....Верно го скинах у жиците...Докато се чудех кво да праа и он цопна у водата...Гледах го плува жално и самотно и кво да праа сложих една блесна и на нали съм си абен и го уцелих на дваасе метра и си го фанах от пръвио пат...Викам си ааааааааааа ше метам па с него, че пари съм давал и ако не фане риба , че го бием с камико у дуваро...Метнах веднъж дваж и нали съм си абен и една пъстръмка ми го взе...Не, че я си можем, оно воблеро си ги лови...Те така. Айде наздраве за Зереко.... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Itso »

Ако беше останал на жиците, немаше ли да се обадиш на енергото да спрат тока да си го вземеш :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от pampo98 »

Намерих малко време да споделя поредната си слука на Tano Shad 40. Лових на култов язовир за риболов на раирани бандити и резултата беше подобаващ. Главно се ловеше на джиг, като единствения воблер, на който имах удари беше горе споменатият. Ето от какъв калибър бяха рибоците:
Изображение

Изображение
Което си лови, лови :fish15:
Стари Видри
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от jazzmena »

Викам си чакай и аз да попиша в тая тема, че направих малко Зерек-тестове. Случи се, че най-сетне се разходихме до гръцкото море да помятаме на воля. Бях се оборудвал и със Зереци, та естествено ги пробвах по ред на номерата. За съжаление не можах да реализирам риби на тях, но сигурно щото рибите ги нямаше много, па и аз толкова си мога. :oops:

Но мога да споделя впечатления от примамките:

Sabre Dance - 11.5 см имам цвят GOT. Воблера е леко издут, огледален и бляска във водата. Собствената му игра е отчетлива и може да се води равномерно. Позволява и туйчване, което разнообразява движението. Многообещаващ воблер, който със сигурност ще лови.

Long Trail - 13 см , моят е цвят MM. Тук сравнението е с Макс Рап на Рапала - същата далекобойност, същото поведение във водата, безкомпромисно качество на изработката и остри куки. Това ми е фаворита за морето и е само въпрос на време да реализирам риби на него. Планирам да си взема и други цветове.

Tide Trail - 9 см KM - много интересно чудо. За първи път ползвам такъв тип воблер. Както очаквах, липсата на пълноценна лопатка го прави много по-аеродинамичен и лети страхотно. Играта му е с леко поклащане и според мен трябва яко да се туйчи. По-щеше да ме кефи ако беше поне 13 санта за морето.

Barra-X - WS - на него не настоявах много сега, защото ми идва малко къс за рибите, които търсехме, но го похвърлях. Този воблер е с отличен кастинг и отчетлива игра. Моят вече се е разписал с една щучка от Дунав. Не позволява много бързо водене.

Скаридката Live Shrimp - лелеее. Това чудо наистина е като жива скарида. И откровено събужда интерес във водата. При мен обаче интереса не беше на тези дето трябва. Първо 2 калмара се опитваха да го изядат. Единия даже го поведох 10-тина метра, като край брега бълваше мастило, но няма как да го закачиш и извадиш стабилно. Видях и две други рибки, които го обикаляха, но бяха твърде дребни и явно им се видя твърде голяма плячка.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от maznislav »

Търсих тема за тез воблери , да не отварям нова и .. то някой ме е изпреварил.
След като реките около Пловдив станаха безобразни реших и аз щукар да ставам. И минах през магазина и си харесах един Zerek Wonder Minnow 85 мм изглеждаше ми привлекателно щукарски и само за половин час успях да направя сефтето.
Изображение

Воблерът има много мазна и мека игра и при бавен туйчинг направо ти се струва че си удря главата в опашката.
На следващия ден бях за щука на Копринка и.. пак на него хванах бяла риба в храстите дето требе да е щуката и при това на бавна щукарска проводка.
Изображение
Само след 2 дни на 3 -ти различен водоем отново подхвана щуките

Изображение

Изображение

Изображение

На пишман щукар кат мен ми донесе много емоции и реших да го споделя.
Поздрави.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Павлин Калайджиев »

Я каква интересна тема имало, а аз съм я изтървал.

Да споделя и аз малко впечатления от първите проби на воблерите Zerek. През почивните дни единствения воблер, които харесваха щуките беше Sabre dance 115 цвят GOT. Интересното в случая е, че рибите взимаха на равномерна проводка, а не на туич, но то и аз не съм от кУрифеите в твичинга та това може и да е нормално. Иначе воблера притежава перфектен кастинг и много острии, здрави куки. Определено воблера ми се превръща във фаворит за новия сезон!

Малкия Sabre dance 85мм се оказа пък, че е харесван не само от щуките, но и от белите риби, пък макар и дребнички....

Изображение

Белите рибки плуват обратно във водата след снимка!

Определено воблерите работят и нямам търпение да ги пробвам по Тунда и Янтра.

П.С Митак като гледам, какво правят колегите, ще трябва да пробвам и Wonder monnow-a, в някоя и друга разцветка....

Поздрави и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от maznislav »

Малко от едночасовата следработна разходка..
То бива лакомия ама чак пък толкова... :)
Изображение

Изображение

:twisted: :shock:
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от Asio »

maznislav написа:
На пишман щукар кат мен
Мазниславе недей така снизходително към себе си , като идва при нас по Дунава направо съсече щучата популация. :D Спомена нещо от сорта , че накуп толкова щуки не беше блъскал преди. Качествено ги надърпа, хареса ми. Все едри.

А колкото до тези примамки, никога няма да щракна своя вирбел върху тях. Прекалено комерсиални ми изглеждат. Има адски много свръх уловисти, че да се спра на точно тези. Пък и ги рекламирате отблъскващо много.
В повечето случаи съм забелязал, че това което е актуално по вътрешната част на страната, по бреговете на голямата река често дърпа ръчна.
Час и половина в чалгата си е лайф тайм експириънс ! Ама само уан тайм. Секънд ще ми дойде ту-мъч.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамките "Zerek Innovation" и успеха им у нас

Мнение от maznislav »

Макар да не е за тук ще ти отговоря щото съм намесен.
Тогава на дунава хващаше всеки , че дори и аз - макар тогава да бях далече от това да знам какво иска щуката. Аз тематичен излет щука миналата година имам точно 1 и май бях валат. Написах точно защо тръгнах за щука и поради коя причина си взех този воблер. Форумите са за споделяне и си мисля ,че точно това започна да липсва в тях напоследък. Ако това да напиша с коя примамка съм хванал най-много щуки за последните 4 излета е реклама ... ми добре така да бъде. Аз няма да дойда до Дунава да си мерим уловимостта на воблерите , а да пием бира , да ядем пържоли и да ловим риба. И за да стане рекламата пълна си поръчах още 3 воблера още от същата марка - да ги тествам и ако ми харесат ще го напиша пък който както ще да го приема.
Поздрави
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”