Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
vesko_berk
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 10:37
Риболов: Vsiakakv

Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от vesko_berk »

Здравейте колеги!Искам вашето мнение за следните спининги DAIWA Infiniti Q Jiggerspin- дължина 2.70m,акция 7-28g,тегло 175g
St.Croix Triumph Spinning 2.62m,10.7-28.4g,153g.
TUBERTINI Hydro-SP Medium 2.70m,10-30g,173g.Благодаря предварително за вашите мнения.
vesko_berk
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 10:37
Риболов: Vsiakakv

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от vesko_berk »

Явно ще купувам на сляпо :( Никой не иска да помага
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от bai ves »

Колега има подфорум за въдици и макари. Тук се пускат репортажи и коментари относно риболовните ни излети! Евенуааааално, някоа примамка с презентация, въпроси и коментари. В другият подфорум ще ти опънат 5 страници по твоят въпрос, та действай :wink:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от sestrata »

Колега, това са много сходни и безинтересни пръчки от нисък клас. Въдици като въдици. Не мога да кажа нито хубаво, нито лошо за тях. Дори не са евтини, за да ги похваля. И трите стават, държал съм ги в ръка и нито една от тях не съм си купил. Това ми е мнението.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от Мунчо »

Пипал съм джигърспина 2.70 до 28 гр и се чудя кое може да й струва 230 лв(у нас)... Глуха е и със странен инертен строй. Въпреки това, човека си лови с нея и се опива от мисълта, че държи "Дайва"...
Ако трябваше да избирам между посочените, бих се спрял на триумфчето, което ми направи много хубаво впечатление - пак плод на практическо попипване. Но за тези модели съм чувал от сериозни колеги, че са доста чупливи - явно латиносите злоупотребяват с дестилатите от ферментирал кактус.
Третата не съм я виждал и чувал и не я коментирам
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ourglory
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 15:06
Риболов: Спининг

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от ourglory »

ако си начинаещ, по- добре си вземи пръчка на марката Berkley, например Cherrywood, не скачай на евтини модели на скъпи марки.
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от petrovivo »

Здравейте,
Някой може ли да ми даде инфо за тези пръчки.

1.http://www.voblershop.com/1909/Dragon.Express/" onclick="window.open(this.href);return false; 2.75м/(4-20g)
2.http://captainhook.bg/2013-%D0%9D%D0%BE ... 0%B8/44823" onclick="window.open(this.href);return false; /2.51м/(7-23g)
3.http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX-product-1258" onclick="window.open(this.href);return false; /2.40м.(5-21g)

Благодаря предварително!!!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от Димитър Тодоров »

petrovivo написа:Здравейте,
Някой може ли да ми даде инфо за тези пръчки.

1.http://www.voblershop.com/1909/Dragon.Express/" onclick="window.open(this.href);return false; 2.75м/(4-20g) ...

Привет,

На база видяното за Драгон Експрес 2.70 и 2.75 до 30 и 35 грама..Бюджетна,но не лоша въдица.Определено е глуха,строят е екстрафаст,което не ми допада особено, балансът е далеч от приличния (въдицата ,,кълве,, напред). С две думи, средна китайка за 100-ина лева.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от Мунчо »

Е то средна китайка за стотина лева в крайна сметка си е средна китайка за стотина лева, а претенциите само вдигат цената. Този модел е доста разпристранен по габровския край(сигурно точно по бюджетни причини), но популярния "Ексийд" във вариант до 28 гр и за по-малко парички е несравнимо по-"жива" въдица.

п.с. Между другото, пипал съм и "Dragon Guide Select". Ами какво да кажа - хубаво е претенциите и хвалбите на производителите да съвпадат в по-голяма степен с качествата и заявените характеристики на продуктите им. Не е сериозно да предлагаш нещо, доближаващо цената на "Авид", от който го дели пропаст...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от karaburov »

Мунчо написа: но популярния "Ексийд" във вариант до 28 гр и за по-малко парички е несравнимо по-"жива" въдица.
Тук не си прав,Драгона е глух с джигове както и серта,но от там на татък Серт-а не може въобще да има сравнение.Ловил съм с на Илиян Серт-а 2,40 5-25 (цял ден,за проба преди покупка)мисля беше, и съм собственик на Драгон Експрес от година и нещо. С Драгона се чуства с достатъчно тънко влакно листото на спинер на СПРО на 50 метра как се върти.По бърз е работи с цялата бланка при изхвърляне,подсечката е безмилостна и си струва всеки лев. Макар и дълга, си туйчва воблери до 12см без никакъв напън!Попери и уолкери се водят с лекота!И не на последно място,почти два пъти по тънка бланка в основата,именно тя допринася за изхвърлянето на примамки и под долния тест на примамки на желаните дистанции(естествено ако знаеш как да хвърляш)Серта е тромав тежък и безчуствен като дядо ми на кило ракия.Серта е с дръжка като на шаранджийка......Правя съпоставка между Драгона 2,75м 15-40 и Серт-а 2,40 5-25! НА 2,70 Серта ще е още по голямо дърво!А за теглото му...там няма да говорим....
:wink:
Поздрави!
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от Ilian70 »

karaburov написа:
Мунчо написа: но популярния "Ексийд" във вариант до 28 гр и за по-малко парички е несравнимо по-"жива" въдица.
...Ловил съм с на Илиян Серт-а 2,40 5-25 (цял ден,за проба преди покупка)мисля беше...
5-21 гр.!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от petrovivo »

Някой няма ли даде мнение за;
http://captainhook.bg/vmchk/2013-%D0%9D ... 0%B8/44823" onclick="window.open(this.href);return false;
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от shkarcheto »

Не ти я препоръчвам и тя е глуха пръчка......
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от petrovivo »

Ами моля, препоръчайте ми някоя на 2.70м. с тест около 5-25г.
Много ще съм БЛАГОДАРЕН.
Последно промяна от petrovivo на Пон Дек 02, 2013 20:29, променено общо 1 път.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Дайте си мнението за тези спининги.Благодаря

Мнение от shkarcheto »

Изображение
За цената си е перфектна, тествана е от мен Дайва Мегафорс MFB702MLFS. Разбира се е нисък клас въдица, но много бърза и стегната. Тази няма да ти допадне като дължина 2.13м. Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”