21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от daniel krilov »

И аз незнам !
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Zander »

Не ми е приятно да пиша в темата, не ми е приятно да влизам в конфликти...а и не ми е това целта. Но тук се засяга Спининг клуб Стари видри и държа да кажа няколко думи....Явно, който показва възпитание и се въздържа от коментари, бива засипан от какви ли не подхвърляния и заяждания....
Досега не съм казал една дума против клуб Балканка, в нито един форум, в нито една тема, напротив, адмирирам това, което те правят по отношение на зарибяване и законови промени. С хора от техния клуб сме си сътрудничили, с Димо сме били на срещи в ИАРА в София, а също и в Русе, и сме защитавали заедно една кауза, с Кърцата сме били на акция за браковци, с други действия сме показвали че вървим по един и същ път. Включително и последната среща в ИАРА от преди седмица... Защо сега се цели да се всява раздор и противодействие. Кому е нужно това. Какво делим?
На колегата, който попита, кога е било последното зарибяване на видрите, ще му отговоря. Миналата година беше последното зарибяване.
"Видрите" сме зарибявали 10 години с балканска пъстърва и имаме документи, с които сме купили малки балканки за 21 000 лв. Реално парите, вложени в балкански пъстърви са повече, не за всички разполагаме с документи...Зарибявали сме освен това и две години с европейски сом в яз. Огняново, яз. Искър, река Тунджа, р. Марица и р. Янтра и един язовир до Бургас... Пускали сме и бяла риба и щука в няколко водоема. Това, че не винаги сме афиширали тези зарибявания във форума, не значи, че не зарибяваме. Лично аз и Крилов миналата година пуснахме от Тошков чарк един бус с чували пълни с балканки по 5 см, в три реки, имената на които няма да споменавам тук...по обективни причини. Е, не сме писали за това във форума, но това е наше право - да пишем или не...
Какво сме направили по отношение на борба с бракониерите - не искам да споменавам...просто няма нужда...



До утре на обяд в 12 ч. може да ми опонирате в тази тема, ако считате, че има какво да кажете....Пак казвам, че не искам да предизвиквам конфликти, с поведението си досега съм го доказал... Но бях длъжен да отговоря.

Поздрави... и мислете - какво делим, и кому е нужна конфронтация?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Мунчо »

Начи разбрах, бат Стане, що не се обаждаш да се напием в "Меките пишки", като си идваш в Казанлък. Мислех, че е щото няма яснота кой ще плати сметката, а то било, щото не съм от вашия клуб, ами от нашия клуб...
А аз щях да ти показвам едни реки, дето не ги знаеш там, ама...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
kostakosta
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 19, 2009 21:31
дал Браво: 1 път

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от kostakosta »

Така.
Погледни хубаво кой написа лъжата за измрелите 199 000 пъстървички и започна меренето на пишки (били те и меки).
Не може да пишеш откровени лъжи, да се тупаш в гърдите и да гледаш сеир :
:mrgreen: Иначе браво за увеличаването на К&Р реките ако сега измислите и контрола цена няма да имате !!!!
И това ще стане Крилов. Бъди сигурен. И тогава ще те питам ти какво направи за да се случи? Гледа сеир?

Верно спора от междуличностен започна да прелива в междуклубен. Затова държа да подчертая, че мненията ми не ангажират с нищо клуб Балканка те са си мои и продължавам да държа на тях.
Нямам за цел конфронтация между двата клуба, но злобни коментари не подминавам.
Последно промяна от kostakosta на Пон Мар 03, 2014 21:17, променено общо 1 път.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Мунчо »

kostakosta написа:Така.
Погледни хубаво кой написа лъжата за измрелите 199 000 пъстървички и започна меренето на пишки (били те и меки).
Не може да пишеш откровени лъжи, да се тупаш в гърдите и да гледаш сеир :
" :mrgreen: Иначе браво за увеличаването на К&Р реките ако сега измислите и контрола цена няма да имате !!!! "
...
Меки, меки, ама пишки.
А вие за К&Р какво предлагате, като е вътрешно осъзнаване на конкретния индивид? Да го завоалираме съвсем, или направо който му е кеф - на тиган, а на който не - на скара с босилеково песто? Без К&Р нямаше да има 21 реки(споменах вече, че горските ще са на особено мнение по въпроса за поне 4) за риболов.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от mojach »

Чета и не вярвам на "ушите" си......много тъжно :(
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Д.Граховски »

Изглежда нещата отиват към изграждане на стая на гнева спонсорирана от двата клуба 😁
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
kostakosta
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 19, 2009 21:31
дал Браво: 1 път

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от kostakosta »

Муни, ти като даде 20 евро на Габровница попита ли на какво основание ти искат тия пари. Закон, наредба, правилник? Нищо не попита нали? В закона си е казано:
Чл. 5. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) Управлението, наблюдението и контролът върху рибарството, аквакултурите и търговията с риба и други водни организми се извършват от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) към министъра на земеделието и горите.

Чл. 7. (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) Националното управление по горите към Министерството на земеделието и горите осъществява охраната на рибните ресурси във водните обекти, ползвани за любителски риболов на териториите на действие на неговите териториални поделения и звена, и контрол по спазване на правилата за любителски риболов при условията и по реда на този закон и на Закона за горите

Никъде не се казва, че ловните стопанства имат право да събират такса за риболов. Щом си изряден със изискванията на закона никой не може да ти каже копче.
Тука много обичаш да се изказваш, а като трябва да го направиш когато и където трябва нещо губиш дар слово.
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от daniel krilov »

Колега представи се за ако обичаш !
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от balkanka »

Дани, не се занимавай с глупости брат!
kostakosta
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 19, 2009 21:31
дал Браво: 1 път

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от kostakosta »

Това за опит за сближаване на позициите ли да го разбирам?
Ако е така - Костадин 46г., осъждан, женен, работещ, с 1 дете, член на клуб Балканка надъхан да промени статуквото и радетел за обединението между клубовете в обща позиция( макар, че не си личи и за което не съм само аз виновен) Някак си от самосебе си покрай празника ми се привижда аналогия между сегашната ситуация и времето на революционните комитети. Целта на всички е една.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Мунчо »

kostakosta написа:Муни, ти като даде 20 евро на Габровница попита ли на какво основание ти искат тия пари. Закон, наредба, правилник? Нищо не попита нали? В закона си е казано:
...
Тука много обичаш да се изказваш, а като трябва да го направиш когато и където трябва нещо губиш дар слово.
Вие сте подготвени по конкретната материя - аз не се имам за компетент по нея. Пред алтернативата да ме свалят горските надолу с джипа(хората минават, виждат те и отправят учтива покана за изпровождане до бариерата) и не с удоволствие съм предпочел като законопослушен гражданин да си платя масрафа. Пък дори и виждайки с неудоволствие, че за местния(или месния?) контингент такса няма... И на Лъга искат(80 евро, което е абсурдно, но причината е просто да не се пречкаш на ловците), и на Девинска(20) - очевидно нормативната уредба предлага някаква завоалирана възможност.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от suhia_ribar »

В поста има продуктово позициониране !
Ку-ку, мили приятели, другари, колоси, капацитети, ерудити, адепти, атлети, аскети, деривати, дестилати, алдехиди, кетони и прочие, скубете ли? Чурите растат ли?
Една молба,за пореден път,не смесвайте личните си взаимоотношения с общата кауза на клубовете в които членувате!
Модераторите,ако не е нахално от моя страна,отделете гореспоменатите от мен взаимоотношения отделна тема,но не ги трийте,явно участниците в развилата се дискусия не могат да намерят друг начин на комуникация и мерене на меките,твърдите,кривите,растящите навътре и какви ли не пишки.
Със здраве!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от pampo98 »

Като гледам подхода ти към членовете от клуба ни, не ми се струва, че целиш "обединение" между клубовете :wink:
Първо - нито познаваш Дани, явно и клуба ни, за да казваш кой, кога и какво бил зарибявал и да водиш сметки от колко време не сме зарибявали
Второ - не виждам какво ти каза Мунчо, че да го намесваш и то по такъв нагъл начин? Решил е, че трябва да си плати, направил го е, не мисля, че ако му се беше сторило нередно, щеше да си мълчи... Ти ако построиш ресторант безплатно ли ще даваш храната? :wink:
Стари Видри
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим

Мнение от daniel krilov »

Колеги каузата е една ... Дайте да работим срещу бракониерите и месарите ... дето обезрибяват реки и се правят на свестни след това !!!! Аз нямам нищо против Балканка!!!!! Разберете има хора които правят това от сума ти години преди на вас дори да ви хрумне че съществува !!!!!! Уважавайте ги не си мерете пишаците с тях !!!!!

Коста и аз съм осъждан няколко пъти, но вече съм добро дете !!!! Имам две деца, красива жена,хубав дом и коли ..... в кериза съм от сума ти време. Алан е синпатяга бай Димо(независимио екс) също !!! ...
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”