21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Бат Стан »

daniel krilov написа:!Как бат Димо можеше да комуникира с нас а Станил не може то е повече от ясно !!!!!!
Аха, значи си дойдохме на думата. Причината за цялата работа е в поста, с който съм отворил темата - че документът-предложение за целогодишна забрана на реки и такива с режим на балканка "Хвани и пусни" е бил подписан от клубовете "Балканка", "София 94", "Хатч", "Стримерите" и Федерацията на мухарите, а по-долу съм написал, че спининг-клуб "Стари видри" също са изявили желание да участват в проекта и съответно са поканени. Тъй като върху мен валят обвинения, че едва ли не аз нарочно съм извадил "Стари видри" от въпросното предложение, ето каква е истината:
- Проектът за заповедта излезе на 18 ноември 2013 г., понеделник. В нея балканката в режим "Хвани и пусни" беше в точно пет реки - Черни Вит, Стара Рибарица, Заводна, Златна Панега и Дългоделска Огоста. Първите четири бяха влезли в заповедта по предложение на д-р Найденов от ИАРА - Ловеч, за петата не знам. Няколко дни колегите от клуб Балканка Борислав Богданов и Мишо Цаков звъняха и провеждаха срещи в ИАРА, за да видим какво точно трябва да се направи, за да влязат още реки в списъка. От ИАРА нашият човек каза - до следващият вторник, 26 ноември, трябва да ми дадете списъка с вашите предложения, за да ги вкараме тук! Защото след това заповедта заминава в МОСВ, Земеделско министерство и там вече ще видите голям зор, докато ги вкарате.
- на 21 ноември, четвъртък, имахме извънредно заседание на управителния съвет на клуб "Балканка" специално по тая тема. На това заседание се реши да потърсим помощта на още клубове, да направим една спешна среща и да изработим допълнителен списък с предложения. Списъкът ДА БЪДЕ ПОДПИСАН И ПОДПЕЧАТАН С ПЕЧАТИТЕ НА КЛУБОВЕТЕ. На мен ми беше възложено в четвъртък, 18 ноември вечерта, да направя връзка С МУХАРСКИТЕ КЛУБОВЕ. Същата вечер се обадих по телефона на Росен Велев от Русе, обясних му за какво става въпрос и го помолих да ми даде телефонните номера на колегите, които са оторизирани да представят клубовете и които имат право да подписват и подпечатват.
Росен ме насочи към Федерацията на мухарите и нейния председател Данчо Савов, към клуба по муха София-94 и Ники Семерджиев, към колегите от "Хатч" и към мухарския клуб "Стари видри". До петък на обяд се бях обадил на всички с обяснението за какво се организира тази среща, по какви причини се налага спешно събиране и др. Разбрахме се до понеделник всеки да мисли реки за кеч и рилийз и да дойде с конкретни предложения. Определихме срещата да се проведе 25 ноември, понеделник, в магазина "Майсторски риболов" на Ивайло Христов. Обадих се на Ивайло да поискам разрешение да се съберем, както и да ползваме принтера му за отпечатване на документа, след като бъде съставен.
На 25 ноември се събрахме на обяд в магазина. Представителят на мухарски клуб "Стари видри", който беше поканен да дойде с предложения за реки и печат, не дойде. Обадих му се по телефона, каза че е възпрепятстван. Осведомих го, че ще съставим списъка без него, изчетох му всички предложения, питах го дали той има наум още някоя река и му предложих да се видим вечерта, поне да го подпише и подпечата. Колегата, който е изключително свястно момче, се съгласи.
В крайна сметка списъкът с реките за "хвани и пусни" беше изготвен от четирите клуба и Мухарската федерация, подписан и подпечатан. Всеки клуб си каза предложенията - примерно Хатч предложиха Рилска река и вече не помня коя още, Данчо предложи други няколко, ние също. Списъкът беше съставен под формата на официален документ до ИАРА с 2, продписаха го всички председатели на клубове.
Тъй като се чакаше само подписът на мухарски клуб "Стари видри", се обадих следобяда повторно на техния човек и се разбрахме да се чуем още веднъж надвечер, за да си определим среща. Срещата беше определена за 20.15 часа на пресечката на улиците "Екзарх Йосиф" и "Борис", зад халите. За беля обаче колегата нещо се беше объркал и и ли не е успял да намери мястото, или нещо такова. На мен пък за беля точно тогава ми падна батерията на телефона. И така мухарски клуб "Стари видри" не успя да подпише документа. Той беше внесен в ИАРА на следващия ден, подписан и подпечатан от останалите сдружения. В него за "хвани и пусни" се предлагаха 21 реки, сред които бяха и тези 5 в държавния порект на заповед.
Както виждате, дотук аз съм направил всичко възможно, за да го има подписът, печатът и участието на мухарски клуб "Стари видри" във въпросния документ!
Мина Нова година и една събота ми се обади колегата Сашо Динев от спининг-клуб "Стари видри". Каза, че клубът проявява интерес към наредбата, опазването на балканката във въпросните реки и др. Аз лично поех ангажимент да го информирам кога ще бъде първата среща по тази тема. Разбрахме се, че ще бъде след като излезе наредбата. Въпросната наредба с реките "Хвани и пусни" излезе миналата седмица, а срещата беше насрочена за 5 март, демек утре. Съответно, понеже поех ангажимент да координирам нещата, съм написал, че колегите от "Стари видри" са поканени.
Ето това е истината. Четох наскоро, че едва ли не аз съм попречил на спининг-клуб "Стари видри" да участва в изготвянето на заповедта, в дебатите за промяна на ЗРА в ИАРА и др. Второто пък е направо комично! Първата среща в ИАРА беше с покани, които пратиха от там. Защо не са пратили покана на "Стари видри", това аз не знам, и дори също ми стана чудно, като на първата среща се явихме само две-три сдружения. В тази връзка на 18 февруари имаше среща на клубовете, сред които и представители на спининг клуб "Стари видри" и мухарския клуб със същото име, на което се стиковаха позициите по ред въпроси, засягащи риболова. Съответно на следващия ден беше срещата в ИАРА и т.н...
Последно промяна от Бат Стан на Вто Мар 04, 2014 12:18, променено общо 1 път.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Веско »

Бат Стан написа: Четох наскоро, че едва ли не аз съм попречил на спининг-клуб "Стари видри" да участва в изготвянето на заповедта, в дебатите за промяна на ЗРА в ИАРА и др. Второто пък е направо комично!
Бат Стан, ще ни кажеш ли къде си го прочел това? Следя форума и вътрешноклубните дискусии по въпроса и нямам спомен някой да е казвал нещо такова...
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Бат Стан »

Веско написа:
Бат Стан написа: Четох наскоро, че едва ли не аз съм попречил на спининг-клуб "Стари видри" да участва в изготвянето на заповедта, в дебатите за промяна на ЗРА в ИАРА и др. Второто пък е направо комично!
Бат Стан, ще ни кажеш ли къде си го прочел това? Следя форума и вътрешноклубните дискусии по въпроса и нямам спомен някой да е казвал нещо такова...
Ами в нашия клубен форум в На риба, писа го колега от вашия клуб.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от daniel krilov »

Ако ми беше отговорил така вчера и Коста не беше писал глупости след първия ми пост нямаше да те нахраня Станиле щях да ти се извиня !!!
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Asio »

Веско ! Нито една видра не обидих директно с обидна дума в стил ала Крилов. Освен Станил и то на Л.С. той си ме банна и така си увиснах за 4-5 години май. Тук мангалите казва "битият бит, е***ят е**н , няма връщане. Искам да заявя силно, че не изпитвам никаква гордост от стореното преди шест години. Готов съм публично и лично ако е необходимо, да се извиня с ръка на сърце на всеки който още се чувства обиден от тогавашните събития. Дълбоко уважавам някой членове на клуба. С удоволствие посещавам вашите състезателни евенти. Направил съм някой големи открития в спининга именно на тях. Преблагодарен съм за което. Веднъж дори дарих трицифрена сума за зарибяване на бяла риба, подхванато от Стари Видри. Разнасял съм ваша петиция гордо събирайки подписи за каузата. Господина Крилов обаче силно прекалява, и факта , че е необезпокояван и ненаказан от никого, хвърля срам върху всички вас.

И докрай съм убеден , че БАН периодите трябва да играят здравата в този форум.
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от suhia_ribar »

daniel krilov написа:Ако ми беше отговорил така вчера и Коста не беше писал глупости след първия ми пост нямаше да те нахраня Станиле щях да ти се извиня !!!
Дани,липсата на вътрешно клубна комуникация е ли е повод за "хранене"?
При положение,че Станил описа по подобен начин развилите се събития преди доста време и тогава пак беше нападнат.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Веско »

kostakosta написа: Смешно !!!
Я ми припомни последното зарибяване на видрите кога беше, че не се сещам.
Иначе евала за табелите! Наистина!
Но дребнави заяждания и откровени лъжи целящи оплюване на хора, които за 3 години с 3 пъти по-малко членове са свършили 3 пъти повече работа няма как да адмирирам!!!
Я кажи сега как изчисли точно колко пъти работа повече е свършена че ми стана интересно :lol: :lol: :lol:
Само да ти припомня, че балканката не е единствената риба в България....има хора (тук визирам не само Стари Видри), които се пънат и за другите риби, а и за риболова като цяло :idea:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Мунчо »

Бат Стан биде нападнат, защото е богоподобен - това е съвсем естествена ситуация, датираща от началото на Новото летоброене, както всички знаят. А срещата в ИАРА е естествена проекция на този процес и може да бъде оприличена на Тайната вечеря...
Така, това в рамките на майтапа, но съм длъжен да го упомена изрично, защото се оказва, че хората масово са изтърсили чувството си за хумор в реката при откриването на сезона.

Искам да подчертая, че по никакъв не се чувствам провокиран или нападнат от колегата Коста за това, че съм си платил да ловя на Габровница и правя уточнението с цел избягване девиации в тази насока. Не успях да разбера в каква връзка бе включено в дискусията това обстоятелство, което иначе е абсолютен факт. Процедурата става по каналния ред - плаща се в горското в с. Г.Съхране - ДЛС "Мазалат", без да коментирам законовите рамки, в което е вместено. За себе си го намирам естествено, не съм се крил, бракониерствал или извършил нещо нередно, което да ми причинява дискомфорт, ако изключим финансовия. Както казах, не съм капацитет в тази материя и считам за естествено да си мълча, вместо да се изказвам неподготвен.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от daniel krilov »

Асьо прав си прекалявам и за си спокоен сам ще се банна от форума :mrgreen: за да изтрия срама от клуба и да си доволен ти !!!!
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от люско »

Отивам за семки,а Вие по бавно пишете,че аз мнооого бавно чета!Нямате ли си някой скрит раздел за тия неща?
Последно промяна от люско на Вто Мар 04, 2014 17:05, променено общо 1 път.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от jagger1 »

А бе пичове.
Вие мухарки и спининги ли държите в ръцете си, или депутатски карти за парламентарен контрол???

По-горе (на 4-та страница) написах един пост, защото ми беше ясно равитието на темата. Както и развитието на много други теми.

Хубаво е, че всеки си казва болките.
Хубаво е, че търсите правдата.
Хубаво е, че сте унми момчета.
Хубаво е, че ви боли за природата, рибките и съдбата им.
Хубаво е, че има клубове.
Хубаво е, че има хора, които мислят и за бъдещето на нашите водоеми.
Хубаво е, че сте различни, с различно мислене и с вяра в бъдещето.
Хубаво е, че държите мухарки и спининги в ръцете си.
Хубаво е, че споделяте.
Хубаво е, че се хвалите. То и това трябва.
Хубави са и много други неща, които правите.

Имам един въпрос към всички Вас:

Защо се осирате един друг?

Ако това е смисълът на всичко онова, което са свършили много от вас с чисти помисли,
ако това е смисълът на всички прекрасни усилия на всеки един клуб: Кой е по-по-най, кой повече и кой по-малко,
ако това е смисълът на всичко ХУБАВО - накрая да се осирате един друг,
бъдете сигурни, че сте работили напразно и сте си загубили времето.

Държавата ни е такава, каквито сме ние самите!!!

Бъдете живи и здрави, защото сте умни момчета, милеете за любимото си хоби, милеете за природата, но се страхувате от самите себе си да признаете позитивното на другите.

Когато се научим - ние българите, да признаваме и малкото добрини на другите поне пред самите нас,
когато се научим да оценяваме и да признаваме положително стореното от всеки - независимо кой е и какъв е, дали го харесваме или не, но който е направил нещо положително,
когато тръгнем в една посока заедно (поне паралелно) и развием доброто, направено преди нас - независимо от кого,
когато се научим да се уважаваме и да не се дразним от критики и дребни забележки, подхвърляния или заядки, най-напред потърсим истината и рационалното в една критика,
когато се научим да се самоконтролираме и самоуважаваме,
само тогава ще можем да се разбираме дори и с един поглед, с една дума и с един жест.

Пожелавам ви, да не се отдавате на емоциите си и чувствата си, а само на вашия разум.

Бъдете живи и здрави.
Благодаря на всички, които с много усилия, труд и мерак работят за каузата - реките и водоемите в България да стават все по-богати и привлекателни, навсички, които с много нерви, лични средства и хъс се опитват да променят нещата към по-добро и в законите и в природата - независимо от кой клуб са или са самосиндикалисти.
Запомнете, че малкото добрина и напредък е по-добре от нищото и застоя.

Бъдете позитивни и търсете само позитивното във всеки един.
И мислете повече за спинингите и мухарките.

Поздрави.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от bai ves »

Пари, действия, закони, кой е НАЙ... Днес се смееш и дивееш, утре 2 м под земята- осъзнайте се!!! :D
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от daniel krilov »

Евала на хора като теб това е правилния подход ! Извинявам се на Станил че го нарекох боклук около 2000 пъти и цървул . Подавам ръка за премирие и заравям томахавката !!!!
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от bai ves »

Нали затова сме близки и приятели...да си помагаме взаимно :wink:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 21 пъстървови реки в режим "Хвани и пусни"

Мнение от Бат Стан »

daniel krilov написа:Евала на хора като теб това е правилния подход ! Извинявам се на Станил че го нарекох боклук около 2000 пъти и цървул . Подавам ръка за премирие и заравям томахавката !!!!
Не, не, мерси, повече работа с теб нямам, надявам се. Жив и здрав, със семейството и близките.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”