SERT EXCEED

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

SERT EXCEED

Мнение от salmonman »

Здравейте,
Днес се сдобих с тази пръчка на 2,10 м. дължина и съм много доволен от покупката си. Въдицата е лека и удобна в сравнение с тези с които ловя към момента. Понеже поне на външен вид е доста по-фина бих искал да ви попитам ако се закачи нещо по-голямо/и различно от закачка по дъното разбира се... :wink: / има ли опасност да се счупи? И въобще бих бил доволен да обменим впечатления за тази въдица.
Успех и наслука...
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от overkill »

Моята е тествана с няколко риби до двете кила и малко отгоре и нямах проблеми ...предполагам че и с тройки ще се справя!!!

Но така или иначе задвъдичното устройство вади рибата а не самата пръчка ,та в правилните ръце предполагам и с половин кило кефал може да стане на трески ... :mrgreen:
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
lyuskata
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 16:56
Местоположение: София,Овча Купел

Re: SERT EXCEED

Мнение от lyuskata »

Ще останеш изненадан колко здрава е тази пръчка.
НЕ НА БРАКОНИЕРСТВОТО!!!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от antivik »

Имам го същото чудо и потвърждавам, за цената си много добра сопа, ако не я затиснеш с лодката или я настъпиш или па не дай боже, да я лопнеш с врата на кола, трудно ще се строши, но и аванса е от значение де.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Re: SERT EXCEED

Мнение от salmonman »

Благодаря ви за мненията. Това с вратата на колата ми се е случвало. :D и ще внимавам.
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
red_man_82
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 15:13
Местоположение: Плевен

Re: SERT EXCEED

Мнение от red_man_82 »

Въдицата е много приятна. Едно леко минусче, няма халичка над макародържача за закачане на примамката (exceed 2s 2.10 3-10).
Аватар
Dedo Petko
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 17:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 1 път

Re: SERT EXCEED

Мнение от Dedo Petko »

От 2 години ловя на лек спининг със стария модел Exceed, 2.10 (2-7) и тази зима тествах пръчката с щука 4,300 кг на джиг. Справи се без проблем с рибата за 5-6 минути и мисля че имаше още запас от мощност. Също така многократно съм вадил с нея кефали около 2-та кг, а преди седмица и с един над 2 кг. Някои спинингисти определят модела като прекалено лигав като строй, но за риболов с воблери и блесни няма проблем. За джиг риболов, може би наистина е една идея по-мека и ако това е основния тип риболов, който човек практикува е по-добре да се насочи към друг модел. Наскоро се сдобих и с новия модел Exceed 2S във варианта UL 1,85 m (0,9-5 gr). Все още не съм хващал риби с нея, но на пръв поглед изглежда добър бюджетен спининг. :fish15:
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от freeman.bg »

Аз скоро си закупих стария на 2.10 и тъй като нямах пари за нова макара свалих от Черито, Екусима 3000. Тук дойде изненадата за мен тъй като от форума знаех, че и трябва малка макара (размер1000 или 2000), но с по-голямата баланса стана точно на корка пред макародържача (което мисля, че точно така трябва да бъде).
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Re: SERT EXCEED

Мнение от salmonman »

Моята не зная дали е от новите или старите- на пръчката пише SERT EXCEED spinning 2102 L-HR. Дръжката не е коркова а от една черна материя, много удобна в ръката/ ако че корка ми харесва повече/.
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от stankof »

От новия модел е щом е с Ева дръжка
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от RUNNING WILD »

минусите са-доста дълга дръжка за спининг ненужно и то,малко лигав строй тресе се напосоки,малки водачи ужасен минус за излизане на влакна от шпулата,неточно мятане всяко мятане си е за него си как го уцелиш ,пробвах с плувка да ловя с 2.32 такъв и е още по голяма драма,хубавото е че е сравнително лека за вадене на риби е приятна.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от Д.Граховски »

Аз пък му се кефя, вярно че е малко мек ама аз това го намирам за плюс при емоцията. А за хвърлянето-хвърлям там където искам, нямам проблеми.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от hrimar »

salmonman написа:Здравейте,
Днес се сдобих с тази пръчка на 2,10 м. дължина и съм много доволен от покупката си. Въдицата е лека и удобна в сравнение с тези с които ловя към момента. Понеже поне на външен вид е доста по-фина бих искал да ви попитам ако се закачи нещо по-голямо/и различно от закачка по дъното разбира се... :wink: / има ли опасност да се счупи? ...
salmonman, става ли въпрос за въдици и чупенето им, не мога да не цитирам един врял и кипял колега, успял да синтезира всичко в едно изречение:
Мунчо написа:...принципно меките пръчки се претоварват по-трудно, защото напреженията се разпределят по цялата бланка, а твърдите - по-незабележимо. Те дават фалшива увереност за здравина, докато не се счупят... изненадващо уж...
Инак, със SERT EXCEED, макар и 1.80 UL спокойно си се ловят и такива рибета на спининг без грам притеснение от чупене:
Изображение
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от antivik »

Д.Граховски написа:Аз пък му се кефя, вярно че е малко мек ама аз това го намирам за плюс при емоцията. А за хвърлянето-хвърлям там където искам, нямам проблеми.
Много + за хвърлянето, то си е до задвъдичното устройство и канапа де е вързан /бил той моно или брейд/ па и ако люритата де се мятат не са разчетени със сопата....ами просто нема да стане или резултата ще е незадоволителен. :?
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: SERT EXCEED

Мнение от Д.Граховски »

Значи най-малкото дет мятах ( за проба ) беше Мепс аглия 0, а най-голямото един сръбски воблер 5 грама и нещо, с него по-внимателно щото ме е страх още да я товаря. Иначе мепс аглия 2 номер и моска 2 номер ги мята на доста прилична дистанция, предвид това че и влакното ми беше малко па и леко дебеличко.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”