Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Leo »

Здравей Василе,

Най-различни ползвам,от последните писъци до китайски безименни ролки.Конкретният е китайски на ролка в голям метраж,с найлоново покритие.Май само него имах в мен тогава.

Внимавай като ходиш по ония места,че са се навъдили ей от тия!Снимката е непосредствено след моста!
Изображение

Ако идваш насам се обади да преслушаме няколко села наоколо.
Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bulgarche-to »

"Тия" като ги видим нали ги заобикаляме, а не им тъпчем главите с ботуша? Все пак сме в техния дом, а и са защитен от Закона вид!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от maranzika »

bulgarche-to написа:"Тия" като ги видим нали ги заобикаляме, а не им тъпчем главите с ботуша? Все пак сме в техния дом, а и са защитен от Закона вид!
Специално па ТИЯ си ги тъпча и ме боли к.ра за Закона... :lol: Щото утре от там може да мине твоето дете и да не знае че трябва да заобиколи ТАЗИ змия..Достатъчно съм се нагледам на пострадали деца ,че и възрастни от пепелянки и не искам и моите деца да са от тях.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bulgarche-to »

С такива като теб няма смисъл дори да се прави да се говори.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bai ves »

Много тъпа постъпка да убиеш змия.....
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от maranzika »

То каквото и да убиеш(даже и кефал) си е тъпа постъпка.. :lol: :lol: Ама да не разваляме темата за хубавите клатушки с глупости. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от toshiro »

bulgarche-to написа:...а и са защитен от Закона вид!
Що думаш неверни думи, бе, българче, а? Хм? https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bgfishingmaniac »

toshiro написа:
bulgarche-to написа:...а и са защитен от Закона вид!
Що думаш неверни думи, бе, българче, а? Хм? https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Привет,
Опитвах се да съм безучастен и да не спамя по темата, но любовта към животните е по силна!

Ако ще се цитира текст, то по-добре да цитираш съответния закон, а не уикипедиа.
Дори и да не е защитен от закона вид, защо трябва да се наранява и/или убива едно невинно същество? Змиите нападата хора само ако има непосредствена заплаха за живота им и/или са в безизходна ситуация. Това за големите и свръх отровни кобри, тайпани и т.н. Какво остава да кажем за нашите пепелянки.... Не знам статистиката, но съм готов да се обзаоложа, че хората ухапани от пепелянки в "милата" татковина са едноцифрено число. А от тях са умрели и/или инваидизирани и/или увредени - 0. И това не е заради "добросъвестните" граждани които "прочистват" от зверовете!
Наскоро ходих на разходка в прак в Холандия. В една от частите му имаше пепелянско семейство, което се разглеждаше като туристическа атракция!

Та да се върнем на въпроса - трябва ли да се убиват потенциално опасни цивотински видове в това число крави които могат да намушкат някой с острите си рога, коне които хапят и ритат, патки които злобно съскат ....хора който карат автомобилите си и т.н.

Не убивайте живтните!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Leo »

bgfishingmaniac написа:
Та да се върнем на въпроса - трябва ли да се убиват потенциално опасни цивотински видове в това число крави които могат да намушкат някой с острите си рога, коне които хапят и ритат, патки които злобно съскат ....хора който карат автомобилите си и т.н.

Не убивайте живтните!
Върнете се колега,лошо няма!Но ако може го направете в отделна авторска тема.Тази е за да споделяме опита си и излетите с GRBA.

Тъй като снимката стана причина за отклоняване от темата,съм длъжен да внеса някои пояснения.
Намерих змията мъртва,не съм я убивал!Ако някой има желание,мога да му пратя снимки с висока резолюция,на които ясно се виждат настъпилите гнилостни процеси.
В моя край и конкретно тази година,има толкова много змии,че просто са навсякъде!Не знам как изглеждат нещата от балкона на една панелка,но ако всеки ден виждаш десетки змии,най-вече водни разбира се,от време на време се случва и да смажеш някоя.За едни може и да е трагедия.Мен ме боли змията за змиите!

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Vassil »

ХАХАХА! Завършека ме срина!

По темата - Лео, имаш ли разцветка и грамаж фаворит за щука, че днес ще ходя до магазина?

В.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Leo »

Vassil написа: По темата - Лео, имаш ли разцветка и грамаж фаворит за щука, че днес ще ходя до магазина?
16 и 22 гр сребриста с жълта холограма и медна.Едва ли стикерите имат голямо значение,но ми е трудно да допусна,че в тоя си грамаж и цвят,блесната ще остави равнодушна,която и да било щука.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Аз пък днес за пореден път се убеждих, че цвета има значение, както бях писах назад из темата. За пореден път медните не дадоха никакъв ефект, обаче сребърните се отчетоха и то отново червената холограма беше топ ъф да топ. Мятах успоредно да едни шавари на затворен водоем. Водата беше адски бистра. Започнах с медни - 4гр с люспи и 8гр със сребърна холограма. Беше сравнително плитко и ги водех на принципа два оборота с макарата и 4-5 секунди пауза.Почти 20 замятания нямаше нищо с медните и реших да мина на любмата ми сребърна с червено 8гр. От три замятания имах три удара и два костура. На надвишаваха 100те грама, но пък се получи раздвижване. Дали е от цвета, дали не си внушавам нещо - не знам, но изводите са си изводи...Не съм отписал медните и винаги им давам шанс. Направо наблягам на тях, обаче нъцки...Дано сработят по някое време, че имам 5бр...Да не ходят зян :lol: :lol: :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Мунчо »

Leo написа: 16 и 22 гр сребриста с жълта холограма и медна.Едва ли стикерите имат голямо значение,но ми е трудно да допусна,че в тоя си грамаж и цвят,блесната ще остави равнодушна,която и да било щука.
Eй-сега тези двете свършиха с упоменатите грамажи. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от maranzika »

Аз па от 1 месец размятам една 16гр. сребриста с червена холограма и досега имам само 1 нереализиран удар на щука.... :(
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Vassil »

Мунчо написа: Eй-сега тези двете свършиха с упоменатите грамажи. :D
Тц! Първата я нямаше ги и преди този пост.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”