Как да скъся дръжката на спининг?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от toshiro »

С добре подбрана бургия, бавно подаване и високи обороти на машината не би трябвало да има проблем. Стегнато бандажиране на корка отвън също ще допринесе за сигурността му по време на манипулацията. Реално ще се райберова само бланката и малко от лепилото, което е около. Бе да реже колегата, к'во толко :D !!!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от kontev »

Аз не виждам нищо лошо човек да се опита да промени нещо към по-добро :lol:
Особено, след като в момента дръжката ме дразни и не ми е удобна.
Доста колеги са си скъсявали дръжките сами и след това си харесват пръчките повече и са доволни, следователно - има смисъл от това "осакатяване". А ако трябва да сме откровени, много от евтините пръчки излизат осакатени от "завода"....
И за какви заводски условия иде реч, като тези неща по принцип на ръка се правят, т.е. , не е невъзможно човек да се научи и да го направи по-добре от "заводското", особено, когато се касае за евтина пръчка, правена набързо в някой гараж.
Разбира се, нещата трябва да се направят добре, с мисъл, в противен случай, наистина е безмислено.
Иначе, мерси за съветите относно скъсяването, нещо такова си представях и аз, написаното ще ми бъде полезно :tup:
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от Стонин МаХенд »

Eй, не знам какво ви бърка цената на пръчката..
Нова струва 40 лева и мога да ви кажа, че по- нищо не отстъпва на тези за по 100... освен по- възможността да се фукаш "гле ква пръчка си зех"
...
ползвам я 3 сезона, извадила ми е риби всякакви. Примамките, които ползвам от 1 до 8 грама ги усеща перфектно, дистанцията при замятане е задоволително с 0.16 монофил...
ДОНЕСЛА МИ Е ТОЛКОВА КЕФ, ЧЕ ИЗОБЩО НЕ МИ ПУКА ЗА ЦЕНАТА И МНЕНИЕТО ВИ.

П.С. не съм започнал темата, за да се дискутира въпроса с качеството и цената на въдиците..
Получих отговорите, които търсех. Надявам се темата да е полезна и за други колеги.
Аре са газ към магазина, че чух едни мнооого скъпи пръчки продават, произведени в същия завод, който произведе и моята, но щампите са на световно известна фирма и всичкото платен риболовец, PR ортак лови с такава..
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от toshiro »

Стонин МаХенд написа:Eй, не знам какво ви бърка цената на пръчката..
Стонин МаХенд написа:ДОНЕСЛА МИ Е ТОЛКОВА КЕФ, ЧЕ ИЗОБЩО НЕ МИ ПУКА ЗА ЦЕНАТА И МНЕНИЕТО ВИ.
Колега, не ме бърка мене нищо, а се опитвам да ти намекна, че ще си осереш нещо, което струва пари и върши работа дори и в сегашния си вид. Ама щом си прежалил функционалността й и стойността й, понеже и двете може да ги загубиш с тази манипулация - действай! 40 кинта са ми нафтата за половин месец или храната за 10тина дни (ям зеленчуци предимно :) ), или още куп неща и това са си пари, за които ми пука!!! Но ти си над тия неща :)
Стонин МаХенд написа:П.С. не съм започнал темата, за да се дискутира въпроса с качеството и цената на въдиците..
Аз коментирал ли съм някъде нещо такова?
Аре са газ в клуба на "скъсените дръжки" :)
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от Asio »

Удари я с триона там откъдето ти е кеф . После само и тегли един безир на мястото на срязването. Ако случайно има корк (което е съмнително за 40 лева) тегли и на него отгоре за да не започне да се рони. Ние тук горим по 30-40 лева горива на ден, някой сеят силокони на кило дневно за 1 излет, а ти се косиш как да и теглиш триона. По смело. :tup:
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от PAMPASA »

Според мен , колегата вече е наясно как да си скъси дръжката - въдичката е с цяла коркова дръжка , тази -

Изображение

дължина - 2.1 м. , акция - 3-15 гр. , транспортна дължина - 109 см. , тегло -125 гр.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от kontev »

Снощи заклах моята дръжкa и ето какво се получи:

Изображение

До нея се вижда ампутираното парче, но на практика е скъсена дваж колкото парчето, около 10 см.
Направих средното: клъцнах до пръстена на снимката(десния) и махнах пръстена.
След това, с помощта на мултишлайф, изпилих от крайното парче корк частта от пръчката, която остана вътре. Отрязах парчето и вкарах бланката обратно вътре в парчето корк, заедно с голяма доза епоксидно лепило.
По този начин, бланката си е цяла и няма снадки. Ако бях проявил малко търперние да намеря кафяв конец, щеше да стане още по-добре, но не е болка за умиране. Залепих пръстена и залях конеца със смола.
Относно баланса - сега се балансира идеално с макарата, с която я ползвам, преди искаше по-лека. Макарата е Ryobi Excia 3000, около 290гр.
Общо взето съм доволен от резултата и не мисля, че пръчлето е осакатено ;-)

Мисля, че за двуделна дръжка, с късо последно парче корк, това е най-добрия начин - няма снадки, няма излишно утежняване от втулки :idea:
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от toshiro »

kontev написа:...
Общо взето съм доволен от резултата и не мисля, че пръчлето е осакатено ;-)

Мисля, че за двуделна дръжка, с късо последно парче корк, това е най-добрия начин - няма снадки...
Радвам се, че си реализирал така добре идеята ми! Да попитам истински ли е корка на Драгона, че като мачкам моя имам известни съмнения?
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от kontev »

toshiro написа:Радвам се, че си реализирал така добре идеята ми! Да попитам истински ли е корка на Драгона, че като мачкам моя имам известни съмнения?
До преди 2 секунди бях сигурен ,че е истински, сега като ме попита, ме вкара в малко съмнения :lol: В смисъл, доколко аз разбирам от корк, изглежда абсолютно истински, дебел е няколко милиметра. Ама знам ли дали не правят вече някакви неразличими изкуственяци, както при кожите...
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от eroucma »

kontev написа: Ама знам ли дали не правят вече някакви неразличими изкуственяци, както при кожите...
На Quantum TENACITY AP 662, дръжката не е корк, а имитация. 100% проверено, след като реших да изпиля един гаден ръб и да го заобля отдолу се видя, че е бяла пяна с боя отгоре 8)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от баш майстора »

Вече на доста въдици дръжките са от някакви изкуственяци и отгоре има лепнато нещо като корково тиксо. Преди време имах един Формакс, на който от седенето на дръжката в стойката за въдици на каяка, в която се задържаше вода и дръжката беше постоянно мокра, въпросното тиксо се отлепи. :roll: Ама няма как и високомодулен карбон, и първокачествен корк, и Фуджи водачи, и накрая 50 лева. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от Мунчо »

E то няма как и 250...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от kontev »

Едно време даже тапите на оцета бяха коркови, а сега почнаха и от тапите на виното да пестят :lol:
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от niki71 »

Да де ,ама корка през прехода в България беше даденост останала от соца, а сега качествена тапа за вино започва от 1 лв. без ддс. А ако искаш виното да лежи или дръжката да не се рони.... природен продукт кво да правим!
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Как да скъся дръжката на спининг?

Мнение от niki71 »

ДОНЕСЛА МИ Е ТОЛКОВА КЕФ, ЧЕ ИЗОБЩО НЕ МИ ПУКА ЗА ЦЕНАТА И МНЕНИЕТО ВИ-
Тази част от темата я бях пропуснал .Ми никак не си прав - щом питаш- търсиш мнение и може и да получиш неочаквано такова. Иначе най-хубавите ми риболовни моменти са с китайски телескоп 2.40 ,но това се дължеше на младост ,ентусиазъм, наличие на риба и недоимък- последното някак остана във времето.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”