Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от niki71 »

:След снимките отплува жива и здрава: -Това е важно защото въпреки масовото мнение не са неизброими и неизчерпаеми. Поздрави за улова!
Veselin_
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 14:12
Риболов: спинингов

Re: Щукариада 2015

Мнение от Veselin_ »

:tup:
Ники, браво, много радваш с тази красавица ! Било е интересна борба с "малката" пръчка :) 👍👍👍
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Владимир »

niki71 написа:Вчера открих подобаващо. Рано сутринта с бебе щука под половинката ,но към обяд нещата се промениха - 3.140 кг.
Изображение
Изображение
За отбелязване е и такъмчето - лайт пръчка 2-10 гр и клатушка моска. Наясно съм че не е подходяща въдица, но счупих щукарката и карам с каквото има. Благодаря на Владо който смело нагази в тинята с което направи окончателното изваждане на рибата успешно.

https://youtu.be/32nWt22TMN0" onclick="window.open(this.href);return false;

Eто пускането.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Spining_fen4e »

От забраната насам все на дребосъци случвам,но вчера на празника имах слука с по-прилична риба.
Примамката е Моска 6...

Изображение

Наслука на всички! :)
Има ли желание, има и начин!
Аватар
pikehunter
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 14:52
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: Симеоновград/Хасково
дал Браво: 92 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от pikehunter »

Браво! Много добра риба :tup:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

Впечатленията от яз. Копринка днес: нивото е около 3 метра под максимума и храсти и дървета са на сушата, рибари има, но не много, риба има достатъчно за да е интересно.

Пробвах на воблери и един Циклоп, като удар имах на този воблер, но не успях да я извадя:
Изображение

Интересно ми беше, че хванаха на тролинг, макар и една дребна. След нея извадих още 2 и баща ми една, като всичките бяха на следния воблер. Има още един удар и едно подгонване, но на никаква друга примамка, която пробвах.
Изображение

Това е най-едрата и единствената която запазих - 1380 грама.
Изображение

Имаше много малко хайвер. Друга която чистиха до мен също имаше.
Заключението е: гаджето избира хубави подаръци. Двата воблера са ми от нея, подари ми ги в четвъртък. Беше ми сърдита една седмица, за щастие куриера чакаше до последно, а те се оказаха вървежни.

И не си оставяйте обувките на брега, за да не се налага да импровизирате по островчетата:
Изображение
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от maranzika »

Spining_fen4e написа:От забраната насам все на дребосъци случвам,но ......
И аз тъй честно казано..Все рибки около кило,кило и малко...Днес една малко по-едра от тях за завършек на риболова..
Изображение

Тва Уилямса не знам защо не се продава тука на някакви нормални цени.Миналата седмица едно сомче(95-96см.) не беше разбрало че е забрана и му налетя.
Изображение
Днес 3 извадени щуки и 3-те на Уилямс.Пробвах 2 въртележки Mepps,клатушки 10-тина и 2 воблера.Удари имах само на клатушки,но все празни.Накрая набързо дръпнах 3 риби на клатушка Уилямс.
П.С.Нарочно си казвам примамката защото някой хора твърдят че рибата привиквала към дадена блесна и след това не взимала на нея..Та вие докато си намерите такъв Wiliams,тя ще свикне с моя и няма да кълве... :lol: :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
steve_88vd
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Май 16, 2015 0:44

Re: Щукариада 2015

Мнение от steve_88vd »

Здравейте колеги, да се впиша и аз.
Това ми е първия пост във форума, тала че ако съм нарушил някое правило е съвсем неволно.
Изображение
Изображение
Изображение
Рибката е точно 3кг, примамката Mepps Lusox 2-ри номер, сребриста.
Нямам опит с ловенето с воблери, а също и с избора им, ще съм много благодарен ако дадете малкобсъвети при избора на воблер за щука, мястото за улов е основно р. Дунав.
П.П. Съвети за други примамки същобса добре дошли.
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Щукариада 2015

Мнение от Fat Head Killer »

Защо са ми изтрити постовете тук?????
Emilcho
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 16:19
дал Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Emilcho »

Петък - 15.05.2015 - Ден изпълнен с приключения и много емоции.

Звъни алармата в 5 и 30, приготвяме се и в 6 тръгваме към планираното място.
Планирали сме риболов на баластриерата Челопечене, само че през нощта беше валяло и този участък оцветен в червено се взима на магия. :D :D :D

Изображение

Както и да е. Застанахме на това място тук:

Изображение

Хлъзгахме се, падахме, поседяхме прави, защото няма и къде столче да си сложиш.. Погледахме как се мятат каракудите и се надявахме да изпече слънце, за да изсуши малко пътя. Да, ама не.. заваля. Събрахме за 2 минути багажа и газ към Кривина - платеното.
Още с пристигането си избрахме ето това място:

Изображение

Няколко приказки с пазача и хоп... една кола ни изпревари и застана точно там!
Продължихме напред и спряхме от другата страна на островчето:

Изображение

Още с първия поглед видяхме как костур гони малките рибки и закачихме една от кубинките, които бяхме купили сутринта. И след 15 секунди... кълване. Засичаш и вадиш добро костуре около педя. Хайде до колата сега за живарника. Да, ама пак не. :D :D
Останал е в калта на Челопечене... зелен е. Ако още е там да не се надявате - празен е. :D :D
И така набързо няколко костуретки до като направим тапата за щука. Хвърляме, чакаме, гледаме я, а тя си играе каракудката и.... по едно време изчезва.. ТИЧАЙ. :D
Засечка и след 5 минути мокри до кръста, (защото брегът е висок и от горе няма как да се кепчоса, ама то сухо дупе риба не яде :D ) рибата е на брега. Хубав 3 и нещо килограмов крокодил.

Изображение

Скача иии... куката се забива в пръста.. Няма вадене. Тичай сега за клещи. :D Чупиш и пришиваш от другата страна, защото с контрата назад няма как.. :D
След това пак хвърляне на същото място, изчакване и... тапата пак изчезва, а бях сигурен, че след тази извадена щука друго кълване на това място няма да има. :D
Малко борба и в кепа е едно канално сомче, само че хванато в езерото. :D Кило и 300, ама добро. И така завърши петъчния риболов - кал, вода и риби. :D
Научи човек да лови риба и той ще го прави цял живот!
valcelot
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 03, 2013 20:12
Риболов: fider i mach

Re: Щукариада 2015

Мнение от valcelot »

Здравейте колеги! Да продължа по темата с едно щукле около 2-те килца. На бяла клатушка на Blue fox Изображение Късмет и на вас !
Риболова е страст, страстта е желание , желанието се поражда от риболова !
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от maranzika »

valcelot написа:Здравейте колеги! Да продължа по темата с едно щукле около 2-те килца. На
бяла клатушка на Blue fox
Изображение
Късмет и на вас !
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Tonito »

Emilcho написа:Петък - 15.05.2015 - Ден изпълнен с приключения и много емоции.

Звъни алармата в 5 и 30, приготвяме се и в 6 тръгваме към планираното място.
Планирали сме риболов на баластриерата Челопечене, само че през нощта беше валяло и този участък оцветен в червено се взима на магия. :D :D :D

Изображение

Както и да е. Застанахме на това място тук:

Изображение

Хлъзгахме се, падахме, поседяхме прави, защото няма и къде столче да си сложиш.. Погледахме как се мятат каракудите и се надявахме да изпече слънце, за да изсуши малко пътя. Да, ама не.. заваля. Събрахме за 2 минути багажа и газ към Кривина - платеното.
Още с пристигането си избрахме ето това място:

Изображение

Няколко приказки с пазача и хоп... една кола ни изпревари и застана точно там!
Продължихме напред и спряхме от другата страна на островчето:

Изображение

Още с първия поглед видяхме как костур гони малките рибки и закачихме една от кубинките, които бяхме купили сутринта. И след 15 секунди... кълване. Засичаш и вадиш добро костуре около педя. Хайде до колата сега за живарника. Да, ама пак не. :D :D
Останал е в калта на Челопечене... зелен е. Ако още е там да не се надявате - празен е. :D :D
И така набързо няколко костуретки до като направим тапата за щука. Хвърляме, чакаме, гледаме я, а тя си играе каракудката и.... по едно време изчезва.. ТИЧАЙ. :D
Засечка и след 5 минути мокри до кръста, (защото брегът е висок и от горе няма как да се кепчоса, ама то сухо дупе риба не яде :D ) рибата е на брега. Хубав 3 и нещо килограмов крокодил.

Изображение

Скача иии... куката се забива в пръста.. Няма вадене. Тичай сега за клещи. :D Чупиш и пришиваш от другата страна, защото с контрата назад няма как.. :D
След това пак хвърляне на същото място, изчакване и... тапата пак изчезва, а бях сигурен, че след тази извадена щука друго кълване на това място няма да има. :D
Малко борба и в кепа е едно канално сомче, само че хванато в езерото. :D Кило и 300, ама добро. И така завърши петъчния риболов - кал, вода и риби. :D
Колега сбъркал си раздела,тука е за спининговия риболов ,а не за тапи
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bai ves »

Ама е готино човек да се открие как душа си е, тапи, буйове и да пита къв спининг да си вземе, накрая да се удовлетвори.... иначе чуден репортаж, грешка няма! Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”