Влакно за пъстърва

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Влакно за пъстърва

Мнение от ГСБ »

stankof написа:
ГСБ написа:Монофил - марки бол
-Онда-та на Колмик
-VARIVAS SUPER TROUT ADVANCE NYLON 150M, но да речем 0.165 .
Колега двоумя се от Вариваса от кой размер да взема - 0,148 или 0,165 мм като мисля да го монтирам на една малка Абу Гарсийка тежаща около 200 грама (води се УЛ) и да ползвам влакното главно с въртележки - първи номер и по рядко с нулички.
Мисля да взема от по-големия размер,обаче незнам дали няма той да повлияе повече на играта на малките блеснички?
Ти как мислиш да залагам ли на сигурно с 0,165 или да вземам по тънкото?
Тук малко зависи и от такъма ти. Ако си с модерейт фаст гега или клоняща към модерейт (аз си ползвам и параболик) можеш спокойно да вземеш по-финото. Дано и машинката ти го понесе. Все си мисля, че за заложените от теб показатели на реката е по-добре с 0.165. Аз дори ползвам едно на 0,139, но го ползвам за Огоста, която не е като Искър. Плюс това аз гоня и изтъняване на линията, защото примамки с тегло 1-1,5 гр ми го налагат. На Искър ползвам поне 0.165, като там ползвам и по-тежички пластмаси. Според характеристиките на тия две реки съобразявай и за другите.
lyuskata
Мнения: 218
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 16:56
Местоположение: София,Овча Купел

Re: Влакно за пъстърва

Мнение от lyuskata »

Да,това забравих да спомена,0.16 е по скоро 0.18
НЕ НА БРАКОНИЕРСТВОТО!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”