Каква пръчка да избера за кефал?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от jorez »

Привет на всички.Благодаря за предложенията и отзивчивостта ви.Спортексите направо ги бях забравил.Понеже преследвам предимно щука и распер по Дунав,преди около година се заглеждах по Black Pearl серията им.В крайна сметка,така и не си взех.Предложения Carboflex ми допада.
Честно да си призная,от прочетеното по форума за St.Croix,останах с впечатление,че това са някакви претенциозни пръчки по-скоро за поза(но какво разбирам аз).Сега обаче като гледам,доста мнения се казаха и се оформя един сериозен кръг около премиера.Малко надхвърля бюджета,гледам 290 кинта е.Та се замислям,колко често ще я ползвам.Ходя по Огоста само лятото и късна есен,общо не повече от 10-15 излета.Но от 2 години сериозно усещам потребноста от подобна въдица,когато съм на реката и извадя кутията с кленските воблери.
Така че,трябва да избера все нещо...и то да е добро :wink:
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от stancom »

jorez написа:Малко надхвърля бюджета,гледам 290 кинта е.
Чакай, чакай малко ! Явно съвсем съм изтървал козите с цените, за триста и нещо се вземаше Авид до скоро :twisted: Ако ще говорим за такива цени и ако не ти е спешна пръчката, по-добре следи долу в продавалника за нещо втора ръка, все ще излезе нещо и ще е класи на горе за подобни пари.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Д.Граховски »

Мунчо написа:Много важно е да си дадем сметка, че говорим за пръчка, предназначена за риболов основно на кефал. И в тази връзка, дори с разчет на известно запасяване, тестове с горна граница над 12-14 грама вече са прекомерни,,,

И аз бях тръгнал да казвам нещо такова, ама реших да запазя мълчание.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от bat.galin »

Не си ги изтървал ти козите, ама откакто тези въдици са започнали да ги правят в Асеновград , цените са други...
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Iso »

stancom написа:
jorez написа:Малко надхвърля бюджета,гледам 290 кинта е.
Чакай, чакай малко ! Явно съвсем съм изтървал козите с цените, за триста и нещо се вземаше Авид до скоро :twisted: Ако ще говорим за такива цени и ако не ти е спешна пръчката, по-добре следи долу в продавалника за нещо втора ръка, все ще излезе нещо и ще е класи на горе за подобни пари.
Що бе колеги Тук Премиера е 235лв. - http://www.voblershop.com/1794/%D0%90%D ... %80%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Но тук долара е ударил тавана - http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... .Rods/688/" onclick="window.open(this.href);return false; :shock:
Помня, че ми се струваше скъп, когато беше 175лв., а сега е "само" 115лв. по-нагоре.

Ама те и Авидите са "поевтинели" - http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... .Rods/687/" onclick="window.open(this.href);return false;
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Мунчо »

Д-р Флекс написа:...
Говорим също така за р. Огоста около и под Хайредин, а там стана така, че могат всякакви добичета да те изненадат, и един M 5-21 като примерно тоя 7' Премиер, дето всички го хвалим, си е баш на място :idea:
Абе я вземи универсалното 2.40, 10-30 грама и не му мисли прекалено.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от bat.galin »

Тук Премиера е ...
Можеше и да не казваш - очаквам да ги изкупят всичките, за да "уеднаквят" цената...понеже нали сме пазарна икономика.
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от ГСБ »

Колега, а защо не си вземеш 2 геги - едната с тест по примамки 1-5/7 гр, и друга с тест 3-15гр или 5-20 гр? Иначе рискуваш да си ок с распери и щуклета, но нито ще имаш баш чувствителност с примамки за клен от порядъка на 1-4 гр, нито ще хващаш ЩУКИ, ако си с монофил. Златната среда всички я искаме, за да не купуваме по 4-5 геги и то само за да покрием УЛ до МЛ диапазона (има доста колеги и с повече геги). С 3-15 гр се лови чудесно и клен и распер и щуки, но с различни линии, които ти едва ли ще сменяш след всяко хвърляне. Гони си клен с УЛ/Л и обедини распера и щуклета с МЛ. Ако не ти се отделят много пари, то за УЛ/Л можеш да вземеш Гарболино http://www.bent-fishing.com/TROUT-HUNTE ... oduct-2337" onclick="window.open(this.href);return false; - уникална за парите си, а цвета е трепач - камуфлажно зелено, а за МЛ - да речем CORMORAN ULF 3-15 gr за около 145 лв. Макара, която и да вземеш с тегло до 220 гр (една STUNA 1000 на TICA) ще става и за двете геги. Предложенията могат да се прецизират още повече, но все пак гониш някакъв бюджет.

Между другото риболовствам в същия участък, който си упоменал и зная за какво точно питаш.
boyko
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 22:51
Риболов: спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от boyko »

Мунчо написа:Много важно е да си дадем сметка, че говорим за пръчка, предназначена за риболов основно на кефал. И в тази връзка, дори с разчет на известно запасяване, тестове с горна граница над 12-14 грама вече са прекомерни,,,
Ами със сигурност знаеш колега,че риболов на речен кефал в Севрна България и същия по долна Тунджа са две коренно различни ...неща. Спецификата"жилавост" и "пъргавина" (аз си ги определям тези понятия) определено не ги намирам във въпросния Premier. Ама и аз все още търся "любовта за реката" :?
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от fn1p »

Колега взимай Премиера докато още го има на цена 235лева.Между другото това не го знаех че цената на St.Croix се е вдигнала толкова не че ще си купя друго Кроа :D ама все пак
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Павел Иванов »

bat.galin написа:
Iso написа:Тук Премиера е ...
Можеше и да не казваш - очаквам да ги изкупят всичките, за да "уеднаквят" цената...понеже нали сме пазарна икономика.

Късно е чадо ! Както виждам и други са прочели поста на Ицо :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:Абе я вземи универсалното 2.40, 10-30 грама и не му мисли прекалено.
:fish6: :fish6: :fish6:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от bai ves »

5- 21- Снач. 1.80м- цена една почерпка, лека- сам. Решава те от- ма. Доказана пръчка и за тези пари..... един от най върлите колеги лови с такава едри пастърви, аз имам , по- късата и съм 6- ак.. С тази въдица примамки от малък Хорнет до голямо Пупе е Оргазматрон....... :wink:
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Monov »

bai ves написа:5- 21- Снач. 1.80м- цена една почерпка, лека- сам. Решава те от- ма. Доказана пръчка и за тези пари..... един от най върлите колеги лови с такава едри пастърви, аз имам , по- късата и съм 6- ак.. С тази въдица примамки от малък Хорнет до голямо Пупе е Оргазматрон....... :wink:
Подкрепям напълно Веско за Formax Snatch 5-20. Въдицата се предлага с дължина 1.80, 2.10 и 2.40, като във всичките си размери ще се справя с кефалски примамки, ако не са под 3 грама. Стегната е и няма никакъв проблем да извади доста голяма риба. Идеално решение е за някой, който иска да преследва кефал, но иска да се чувства сигурен, ако закачи по-едър хищник. Имах такава и лових кефал едно лято с нея успешно, след което я дадох на баща ми. Въдичката е лека, с бърз строй и е чувствителна, когато се използва с примамки в диапазона. Нищо пампозно не е, не може да очакваш голяма чувствителност с много малки примамки, но пък напълно достатъчно се усещат, за да се лови ефективно с нея. Няма да имаш проблем да влачиш примамки срещу силно течение, защото има голям запас от мощност и няма да се гъне като макарон. За цената си предлага добро представяне.
Друг много добър бюджетен вариант, който мога да предложа, е Favorite Laguna 2.40 5-21 http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7070" onclick="window.open(this.href);return false;
ili Favorite Varita, която е 3 пъти по-скъпа от Лагуната, но пък със сигурност е много по-добра като качество http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7079" onclick="window.open(this.href);return false;. Ако знаеш руски, можеш да прочетеш много мнения относно тези въдици на оригиналния им сайт.
Ето и малко тестове на Варита с мъртва тежест https://www.youtube.com/watch?v=KH_y5b2-VAI" onclick="window.open(this.href);return false;
Има и Лагуна 5-21, която е на 1.98м http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7639" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:
Д-р Флекс написа:...
Говорим също така за р. Огоста около и под Хайредин, а там стана така, че могат всякакви добичета да те изненадат, и един M 5-21 като примерно тоя 7' Премиер, дето всички го хвалим, си е баш на място :idea:
Абе я вземи универсалното 2.40, 10-30 грама и не му мисли прекалено.

Иче,ама много си прав! Ето и моето предложение в универсализЪма:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7093" onclick="window.open(this.href);return false;

Зимъска си я взех от скука по Коледа и ставам все по-очарован от нея.
Лека ,късичка,пъргава,еднакво добре изхвърля леки воблерчета по 7-8 грама и туичи Пойнтер 100-ица,информативно жълто връхче (дребна,но приятна екстра) и достоен "гръбнак" за да се справи с няколко-килограмова-риба. Не се заблуждавайте с определението "зандер" ,въдичката е доста универсална, а и цената е съвсем в бюджета на колегата.

Има я в момента,може да се види в Ямбол и други градове на Родината.

По-здрави,
:fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”