Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет Колеги,
Предстои ми ( макар и не изцяло желано) планувано прибиране в родината. Една от причините, за да не бързам са ограничените възможности за риболов на хищници (на изкуствени примамки) тук (имам предвид БГ).
С казаното по-горе искам да ви правокирам и питам дали има платени и/или с ограничен достъп водоеми включително и реки, които да отговарят на следните изисквания:
- Добра популация на хищиници (бели риби, щуки,сом, пъстърви...)
- Сравнително ниска човешка популация. Това е и свързано с това че искам предимно да са платени, което филтрира(надявам се) до някъде плявата.
- Разрешен кеч енд рилииз
- Разрешен спинингов риболов

Работата ми е свързана с пътуване из цялата страна, така че не съм лимитиран от към локация, нито пък и от време :)

За сега се сещам само за Ряховски Ливади до Севлиево, където има сомчета. Платеното на Богоров където има (ше) щуки, по време на шаранджииските ми години. Забравих му името на гьол в Пернишко с добри, но редки щуки и доста тападжии.

Поздрави и благодаря!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от quietriot »

Категорично Не , а гьолът в Пернишко е Стефаново.
Няма достатъчно наситен с риби платен водоем в БГ поне засега, иначе падне ли забраната на платеното не остава никой, българина мрази да дава пари за риби.
В пловдиско имаше една платено със щуки , на което се носеше добра слава.
Богров одавна е опоскан и не зареден с нови.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

Хммм лоши новини, ще си оставам тук значи :)

Това че хората бягат от платено на мен лично ми допада :) Предпочитам да си платя, знаейки че имам реален шанс да хвана нещо, а не да изхарча 100 л. гориво, да се срещна с 100 фриика и да се изнервя на държавното....

По-рано се спрягаше някъкъв комплекс - Вятърни мелници с добри сомчета.

Bulgarche-to, благодаря ще ги проверя тези "Кисимови дупки".
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Д-р Флекс »

Кисимовите дупки са ОК, а и в района на Чирпан има други платени язовири, на които се лови щука /не съм ги проверявал лично, затова ще се въздържа от препоръки/, а Вятърните мелници просто ги забрави, то е увеселителен парк и панаир, не място за спининг риболов.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от vinil »

Тръстиково /до Девня/
Отваря на 4.6.2015
Въпреки, че се менажира с идеята за шарански риболов, има добра популация на сулки, костур и сом.

Поне така беше преди да го спрат за посещения. Но идеята на новите стопани /поне доколкото се ориентирам в намеренията им/ е да се стопанисва по-добре и рибите да се пазят.
Лично на мен ми беше любима дестинация до преди 2 години, след това настъпиха въпросните ....реформи да го наречем, и сега ще видим какво ще е след рестарта.

Инфо за правилата /които са си стандартни за спортен риболов/, за таксите, както и тел.за връзка има във ФБ https://www.facebook.com/groups/Trustikovo.Lake/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Ivailo87 »

Не отговаря май на всички изисквания, но нищо не пречи да погледнеш:
Може би след огледа на пазача да се върне, но не съм сигурен на 100%
http://ekozona.info/bg/atrakcii/otdih-ribolov" onclick="window.open(this.href);return false;

За Еко зоната, ходих преди няколко години, и местен извади един бял амур. Беше около 50-60 см ако не се лъжа. Но не го извади на дъно.

Другото е до Гоце Делчев, не знам в този форум или в другия имаше тема за водоема. Не знам как се води, но мисля, че е това:
https://www.google.bg/maps/place/41%C2% ... !1e1?hl=bg" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit:
Намерих темата:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B5%D0%B2" onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се тази година да го посетя, като отида по онзи край :)
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от RAAZIEL »

Eто и от мен нещо в Бургаска област.Не съм го посещавал,но ми е в ,,отметките'' за тази година и изглежда обещаващо...
http://spiningribolov.com/
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от atanasf »

bgfishingmaniac написа:По-рано се спрягаше някъкъв комплекс - Вятърни мелници ...
Да "имаше" такова място, с трофейни сомове. С мойто риболовно Другарче имаме записани няколко сома над 25кг и доста щука не много едра до към ~2,3 кг. В момента обаче е най-добре да забравиш за това място. Доктора е напълно прав, това вече е увселителен парк с доста солени
цени и малко риба. Е ако си с жената и децата за каракуда, може би става.
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от stoik »

горния язовир на с. Еленово, общ. Нова Загора, обл. Сливен. Платен, такса 5 лв., разрешен за спининг. Държи щуки-средни, костур. Чувам и за сом, но редки. Приятен, малък язовир, държи и шаранджии с дълги корди.
Поздрав
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от atanasf »

bgfishingmaniac написа:Това е и свързано с това че искам предимно да са платени
Платен водоем до Оризари, Пловдивско.
Стига се до една бариера, отваряш я и продължаваш до водоема. Цената е 10лв. можеш да върнеш или да вземеш улова. Със сигурност има щука, доколкото знам има и костур. Има рибари, не е от най-пренаселените.
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Бат Стан »

Колега, ако ти се лови пъстърва на река, има достатъчно реки в Бг, които не са платени, не е навалица, а риби си има доволно.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от atanasf »

Бат Стан написа:Колега, ако ти се лови пъстърва на река, има достатъчно реки в Бг, които не са платени, не е навалица, а риби си има доволно.
Бат Стан, дай някакво инфо за "незрящи" по-близичко до София за тая проклетница :)
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от atanasf »

bgfishingmaniac написа:Привет Колеги,
Предстои ми ( макар и не изцяло желано) планувано прибиране в родината. Една от причините, за да не бързам са ограничените възможности за риболов на хищници (на изкуствени примамки) тук (имам предвид БГ).
С казаното по-горе искам да ви правокирам и питам дали има платени и/или с ограничен достъп водоеми включително и реки, които да отговарят на следните изисквания:
- Добра популация на хищиници (бели риби, щуки,сом, пъстърви...)
- Сравнително ниска човешка популация. Това е и свързано с това че искам предимно да са платени, което филтрира(надявам се) до някъде плявата.
- Разрешен кеч енд рилииз
- Разрешен спинингов риболов
Ако е за пъстърва на Искрецка предполагам в момента става, но не съм ходил скоро.
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”