Готвят ли тесла за риболовците в НП "Пирин"?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Готвят ли тесла за риболовците в НП "Пирин"?

Мнение от Hristo_Golov »

Здравейте колеги,

в опит да получа информация какъв е тазгодишния режим на риболов в НП "Пирин", ровейки из сайтът, попаднах на Проект на План за управление на парка за 2014-2023:
http://pu-pirin.com/images/Sreshti/24.0 ... 5_DNPP.pdf
След внимателно прочитане, гледане картата със зоните, препрочитане останах с горчивото впечатление, че освен Безбожкото езеро в Пирин езерния риболов ще бъде мираж за дълги години наред :? Язък на добрите идеи, които са приели за "хвани-пусни" и риболов през делничните дни...
Ще бъда много благодарен ако запознатите колеги изразят мнение :tup: До колкото разбрах тепърва ще има и обществени обсъждания...

Поздрави!

П.С. Пускам темата в този раздел защото смятам, че е особено важна за немалко колеги обичащи планината и риболовът на царицата на рибите и шансът да се види от повече хора е най-голям :) Ако все пак модераторите преценят, че мястото й не е тук, нека я изместят в подходящия раздел.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Готвят ли тесла за риболовците в НП "Пирин"?

Мнение от Бат Стан »

Ами Христо, то общественото обсъждане май е съвсем скоро. От нашия клуб Балканка с това се занимава Иван Пандъков. Свържи се с него и виж там се стиковайте. Предложение за риболов може и да мине, тъй като големият проблем в цялото обсъждане е ски-зоната и едва ли ще ви обърнат особено внимание. Според мен риболовът в парка, ако въобще е разрешен (аз съм се наловил в Пирин още като ученик през 80-те години и ми е все тая, сега ходя главно да ям мръвки и да пия ракия), трябва да бъде "хвани и пусни" в повечето езера, а в другите, ако ще се прибират риби, да бъдат по 2-3 бройки или нещо такова. Или примерно да се прибира сивен, но не и балканка, и някак си да се разграничи речния от езерния риболов. Не знам как са датите на обсъжданията, в последната седмица на август ще се събираме на Бъндерица (делнични дни са, само хам-хум ще има, овнешки пържоли и други благини, който ще лови, трябва да чака уикенда), така че може да заповядате да я мъдрим заедно, ако междувременно не е минало обсъждането. Поздрави и наслука!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”