Спининг клуб "Cherry team"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от korni90 »

Така е то едни ловят други гледат :fish15:
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от korni90 »

Днес се отправих към моите стари ловни полета с плахата надежда,че ще счупя каръка който тегне над мен в последно време.
Така 7 часа вече бях разгънал сопата и се чудех с какво да започна....времето студено,мъгливо и пълно безветрие.Не се виждаше никакво движение на риби тотално мъртвило.
Започнах с плитко газещи воблери,но така и нищо не се случваше,междувременно видях 2 атаки на една риба една след друга на отсрещния бряг.....но не искаше да вземе нищо хвърлено от мен.Времето минаваше и нищо не се случваше сменях примамки и тактики и не и не.
Вече слънцето напичаше здраво вече си мислех,капото е повече от сигурно и нямах надежди за риби.
Реших преди да си тръгна да пробвам примамки които ползвам,не толкова често....изредих няколко самоделни джъркове след това няколко джърка на салмо и накрая пробвах страик про белли бъстер много яка примамка с изключителна силна тракалка.
Още на първото хвърляне след няколко метра усетих не много силен тъп удар и след няколко минути излезе това:
Изображение

Рибата беше здраво налапала примамката

Изображение

Ваденето на джърка ми отне доста време добре че носех всички нужни инструменти

Изображение

Изображение

Изображение

Леко неприятно се получи с това налапване на примамката рибата си замина докато я откачах....но и това го има в играта,често големите примамки нанасят големи щети по рибите.

Поздрави и наслука.
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от takezo »

Ама ... не може така, остави малко и за назе, ей !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от takezo »

Кхъммм, да зема да се пофала малко, как не само korni90 ги лови.

Ще бъда кратък и по същество, че няма време за лакърдии...

Тъ ! Събрахме се клубо и понеже тука освен, че не може да ги ловим около назе решихме да спазим устава и да следваме правилото което гласи :

"Излет под 300 км. не се брои за излет"

И газзз и па газ 60-70 и после 80-90 и изгрева ни хвана по пътя ето така :

Изображение

Понеже няма възможност всеки да си купи модерна пръчка и решихме задружно да известираме в нова такава с надеждата да строшим каръка и за заловим нещо си па макар и жаба да е, с нечовешки усилия инвестирахме в една нова пръчка която да си я менкаме в зависимост от нуждите. Иии воала , новото "ТЕНРИЮ" беше факт :

Изображение



И друго интересно за нас поне, понеже пак проблеми с бюджета и се наложи да се лови основно на самоделки правени за едно друго място но сработиха чудесно. И кат’ я зеее...почти съвършенния уклей се разписа първи.

Изображение

Изображение

Изображение

После и този ... пенсил да го нарека :

Изображение

Изображение

После и този взе риби, да дребни но записа няколко :

Изображение

И този ...

Изображение

Дори Другаря... с главно "Д" залови риби на нещо правено специално за него, както и отърва една 3+ или 4+ , че куките дребни и се откачи ...

Изображение

Изображение

И га ни писна фърляй - вади , фърляй вади , опитахме и други неща купечки, дадохме по цели 7 + лева , леле , леле , леле ... ма който фанеше "ТЕНРИЮ"-то той вадеше риба независимо на кякво мята :shock:

Изображение

Изображение


to be continued...
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от korni90 »

Браво банда,само бой по щуките. :fish15:
Поздрави.
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от kaleeff »

И както бе казал един колега ..." Но риба деба, но не разбира " ... Ама верно тва беше Аламинутът на деня! Нищо дрого нещеше. Как да му обясна че съм дал един надник пари за фофлер и една средна пенсия за кОнци и врътки и то да неще... Не е я и срам!!!

Изображение
Аман от манекене...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от MapuaH »

Браво, Ванка ! Готин репортаж и готини рибоци. Още ли ги има по тези места, аз мислех, че са ги изловили гадните двукраки корморани още миналата година ? :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от takezo »

MapuaH написа:...
Eй бре Мариянски, драго ми е да те видя. Тиии там дето си вече и сертифициран рибарин има какво да ловиш. По онези места не е останало нищо, свършиха, изядоха ги освен, че и измряха ... та сме оооще по-надолу определени хора както ти обещах някога. Положението е същото трепе се наред, вероятно и от хора които са тук иии тъй, но като свършат ще ставаме планинари хаха сега е модерно. Последните три седмици съм в района и обикновенно намираме по 5-6 човека с по 15 + въдици, и ... и ... орки ... За наще рибета мога да кажа, че пак са си там от където им е мястото. :wink:
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от MapuaH »

takezo написа:
MapuaH написа:...
Eй бре Мариянски, драго ми е да те видя. Тиии там дето си вече и сертифициран рибарин има какво да ловиш. По онези места не е останало нищо, свършиха, изядоха ги освен, че и измряха ... та сме оооще по-надолу определени хора както ти обещах някога. Положението е същото трепе се наред, вероятно и от хора които са тук иии тъй, но като свършат ще ставаме планинари хаха сега е модерно. Последните три седмици съм в района и обикновенно намираме по 5-6 човека с по 15 + въдици, и ... и ... орки ... За наще рибета мога да кажа, че пак са си там от където им е мястото. :wink:
И на мен ми е драго, Ванка! Жалко да го чуя... мамка му... няма прошка никъде. Гадни корморани!!! А, казваш измряха? От какво? Малко кислород :) Или млако отрова или бомби? Тцтцтцтц... като се сетя, че от там са ми най--големите щуки в живота..... Тъжно.....

А за другите места, щом и там са ги налазили, то съдбата им е ясна. Ама дано да се осъзнаят скоро властите и да секне този проблем. Не трябва да се забранява на цяло рижолова, а просто да се ограничи количеството и въдиците. А нарушителите да се третират по сегашните им закони :) Като друснат на някой 5000 евраки глоба и му свалят номерата на колата заради 1 щука в повече над нормата, да видиш как другия път ще се замисли, ако въобще има друг път!

Гадни идиоти са това българите. Радвам се, че по тукашните водоеми се срещат рядко :) А и законите са железни и няма как да гребът рибата с кофите :)

Аз скоро ще си извадя и билета след като изкарах успешно изпита и мисля да ги почвам :) Навсякъде водоемите са кристални и фрашкани с риба, но всеки си има своята специфика и собственик :) Този фактор също не трябва да се пренебрегва, защото може да се окаже, че човек няма право да лови по никакъв начин там. За щастие обаче водоемите са бол :)

Ето тук живея през седмицата, в къщичката горе:

Изображение

А такива са местенцата в околността:

Изображение

Изображение

Повечето места са трудно достъпни, но и на това ще му намерим цаката :)

Поздрави и успех, пък като се върна в БГ може и да направим един излет по тези новите места, които споменаваш, че облавяте с групата.

Успех
М.


п.п: Надявам се, че не се сърдиш, че ти оспамих темата :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от takezo »

MapuaH написа:
Поздрави и успех, пък като се върна в БГ може и да направим един излет по тези новите места, които споменаваш, че облавяте с групата.

п.п: Надявам се, че не се сърдиш, че ти оспамих темата :)
Задължително ще идем !

А за писането тук, пиши бре смело. То никой никъде нищо не пише , всеки всичко си знае може и има и ... и ... Драскаме тука няколко човека та си губим времето и ние с качване на снимки в циклещи сайтове. Но аз дадох обещание и е хубаво да го спазвам .

:tup:
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
jorkooo
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 9:26
Риболов: спининг
Местоположение: София,Слатина
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от jorkooo »

Поздравления френдове!!!!
Благодаря, че оставихте Иедрите на мен и аз да пусна по някоя снимчица :D :D :D :D
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от bulgarche-to »

MapuaH написа:гадните двукраки корморани
Те кормораните са предимно двукраки + двукрили
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от MapuaH »

bulgarche-to написа:
MapuaH написа:гадните двукраки корморани
Те кормораните са предимно двукраки + двукрили
Хахахаха :) Аз имах предвид тези, които са между 70-80 килца и към 120-тина с обикновенно дебе шкембаци и носещи по има няма 10-15 въдици с тапи в ръцете :) За тез корморани думам аз :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от bulgarche-to »

Знам, шегувах се. Нека не приравняваме прекрасните животни, с тия толупи. На една среща рибовъдите, същите твърдяха че им изящали по 20 кила риба на ден (за един корморан), а те били милиони. Нищо самия той тежи 1,5-3,6 гк (големия) и 0,5-0,7 кг (малкия) корморан. И все пак е птица и трябва да лети, не случайно е с кухи кости, ама те от де да знаят че и пеликана дори тежи под 8 килца :D

Малко попроменихме съдържанието на темата, ама с цел опазване на природата :mrgreen:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от babydoctor »

Изчетох с интерес темата, момци - ако някой ме покани във вечните ягодови...пардон, щукови полета, ще съм страшно благодарен - връщам всичко във водата, в момента на откачването... А от днес съм отпуск до 04.02. :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”