Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от баш майстора »

Къв е извода? :wink: Панацея няма и винаги трябва да се внимава щото после боли или физически, или финансово! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Разбираме се по-тъмно да сме на язовира с колегата. Както се случва почти всеки път някои от двамата се успива, било то непредвидени физиологични нужди в последния момент или бебето е ревало цяла нощ и др.:)
Та стигаме ние с половин час закъснение, Сандо идва да ни вземе, Питаме го Санде излезе ли нещо?
Той се подхилва: едно рибе:) да не е някоя бяла риба го бъзкаме подигравателно, знаейки че белите там се хващат два пъти годишно и то ако ходиш всеки ден!
Сандо: е виж в лодката, поглеждам аз вътре, ЗВЯР еее сериозно ли?
Чух как нещо шляпна зад мен метнах и веднага удари каза той.
Веднага се фотографирах се с динозавъра, който по негови думи е 2,500 за моя окомер рибата беше на три килограма!
Изображение
Попитах го на какъв воблер я е хванал, вика ми ей на тая рапалка преди 2 години си я взех от едно изложение и имам риби на нея бели, щуки и кефали!
Погледнах аз ''рапалката'', която се оказа Оwner rip'n minnow 70 SP.
Изпуснахме боя, но знам че като пусна рибарска брада или мустак за Мovember, винаги ми върви.
Стартирах силно с този мъник, старите корморани са ме учили като неще на нищо слагай CrackJack:)
Изображение
Та почнахме да ловим едни такива и малко по-ерди решхме да се преместим на новото място и костурите ги нямаше, пичове слагам Salmo слайдера за клен, те ми се смеят, защото преди време по случайност вярно ми удари един около кило на слайдер, но ми скочи от ръцете преди да го заснема.
на 5-тото мятане як начален УДАР присъщ само за клендака
Изображение
е тоя отнесе фотосесията и за предишния нищо, че беше по малък:)
Явно си го харесват този джърк в този му цвят и това е.Не е случайно предишния удари на 7cm този на 5 cm точния цвят е GFP (Gold Fluo Perch), на него имам хванати щуки.
изтръпнаха ми пръстите от снимане, но добрите кадри изискват жертви:) дано ви изкефят
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Почна се едно мятане на кефалски убийци: Ecogear CK 40 топ цветовете, Lucky Craft Clutch, Хорнети, Голдита, DUO Realis Crank 48SR. и нищо тъкмо да си тръгнем и на мен ми се стори, че нещо подгони убедих ги да мръднем 20 метра по назад, нещо действително тормозеше уклеите. първо мятане първи удар, втори и вече на третия го заковах!!!

КЛЕНОВЕТЕ СИГУРНО ЗА ПОЛУДЕЛИ!
Изображение
пак се почва едно мятане на цялата колекция от кленски воблери нищо....
Сандо гепи един на RIP'N MINNOW-a отново сложих Lucky Craft Pointer 65
с първото мятане аванссссс още един...
Изображение
буквало нямах мятане без удар!
Аделин хвана един на хорнет, снимам му го, той докато го откачва мятам още и хващам още един
Изображение
докато се снимаме като кифладжийки Сандо и той извади още един!
Следва клеснко селфи с рибите:)
Изображение
общо хванах 4 риби на лъкито Сандо 2 на OWNER и Аделин 1 на хорнета
не снимах всичките, защото адреналина беше на макс:)
Защо рибите не взимаха на характрните за тях примамки, може би защото се хранеха с уклей и предпочитаха примамки с такава форма.
Някой ако има друго предположение ще се радвам да го чуя.

P.S. Всички риби са върнати обратно, Сандо ни вика поне един да ми бяхте оставили за котките, аз утре ще дойда да си хвана обаче не е имало дори един:)
Последно промяна от mi6istiaaa на Нед Ное 08, 2015 21:16, променено общо 1 път.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Daniel Defoe »

Прекрасен излет - браво на групата :fish3:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от JettroniX »

Най-сетне да видя "митичната" бяла риба от този водоем :D
Слушал съм какви ли не разкази на местните за белки по 3-4 килограма,
но никога не съм виждал уловена от езерото, дори и на снимка :mrgreen:
Много готин излет сте направили :tup:
Кефала на Слайдер-а е уникална слука :)
От брега, все още може да се уловят щуки/чки ;)
Браво за ентусиазма в излетите ти колега mi6istiaaa :wink:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

За белите знаех, че има още преди 5-6 години хванах бяла около 300 грама на бял червей:), но по-скоро ме изненада един сом който видях да минава покрай брега рибата беше над метър:) Надявам се някои ден да се сблъскам и с ''митичния сом''

Та сега намерих време да продължа разказа за предния излет. След кленовете почнахме да ловим редки, но за сметка на това дребни прозрачни костурчета.
Стори ми се, че нещо изшляпа близо до брега, след 10 минути пак, рибарските ми нерви не издържаха.
Пичове слизам от лодка аз:) метнах 5-10 пъти там дето видях, че гони дребосъка НИЩО! Мръднах 20-30 метра в страни сложих един Pointer 100 SR, който е плитко газещ и позволява да се води много бавно, за да избегна водораслите.Воблера ми го препоръча колегата Миленко Стойчев, за което му благодаря:) на 5-тото мятане последва удар на 3-4 оборот на 30 метра, бях с акция 3-23 голям кеф, докато рибата не се заби в едни водорасли. Тъкмо си мислех, че я изгубих и с риск за въдицата реших да я напъна, че колегата Адлин тръгна да влиза да я вади въпреки студената вода:) Резултата извадих я с туфата водорасли влакно: VARIVAS Avani Sea Bass MAX PE8, повод: YGK Gallis Shore Leader 30lb. Мислех си, че е по-голяма, защото се бореше доста:)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След ''кратката'' фото сесия обратно във водата да се размножава и расте, че да се закрепи популацията и да има маломерни щуки с които да се ''изхранват'' хората за догодина.Това лято едно щукле не оставиха около брега всичко от 100-300 грама се изпържи били имали 35см, дори и да имат според в закона едни + 10cm няма да са излишни, та да станат 45см за щука ще е ОК!
C&R https://www.youtube.com/watch?v=Wt_eY-imqKA
Голям ден с много емоции и късмет и тъкмо си викам няма повече какво интересно да ми се случи и срещам ей този ЧОВЕК :)
Изображение
Цитирам Бат Райко:
И както обикалям като дърта хиена из плитчините около Лебеда и чувам - Бате Райкооо!!!! Бре, викам си, Он ли ме зове, що става туканка...Бе, в кратце казано - илюменатска ситуация!! Коги гледам отсреща - един засмен момък!! Кой си ти бре, мискинино, викам му язе - я да се обозначиш веднагически!! Бате, вика он, я съм Мишо Петров от Фацебука, радвам се да се видим на живо!! Е па и аз се зарадвах....Те ни те какви сме убавци!!!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от kontev »

Това лято едно щукле не оставиха около брега всичко от 100-300 грама се изпържи били имали 35см, дори и да имат според в закона едни + 10cm няма да са излишни, та да станат 45см за щука ще е ОК!
Ти пък, рибата не може да се свърши от почтени риболовци с китайски телескопи, били те и по 7-8 на калпак. Както и от псевдоспинингисти, които препарират главите на 40-50см щуклета :lol:
Тя просто на моменти "избива" отнякъде :lol:

Когато догодина навъртят по няколко поредни капота, ще намерят и виновник - я многото водорасли, я бежанците, я някой нов кмет. Вари го, печи го - прост народ, не му вдява главата, че сам си е виновен за съдбата и напълно си я заслужава.

Встрани от това, евала за хубавите излети, риби и снимки :tup:
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Да на големите язовири няма как да се случи, но знам 2,3 блатца в който имаше доволно щука вече втора година няма уловена нито една там:)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Интересен улов на спининг ми изпрати мой приятел от Видин.
Изображение
Вретенар на цикада:)
Рядка риба поне аз съм хващал веднъж през живота си преди 7-8 години вечерта eй го на моя:
Изображение
Знам, че са два вида голям и малък, та въпроса ми е някои улавял ли е от големите които стават до кило?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Димитър Тодоров »

mi6istiaaa написа:Интересен улов на спининг ми изпрати мой приятел от Видин.
....
Знам, че са два вида голям и малък, та въпроса ми е някои улавял ли е от големите които стават до кило?

Това с "голям до кило" е като среща с бялата лястовица. "Големият" вретенар ,който обичайно се среща през студените месеци, е с размери 200-300-500 грама,поне такива аз съм ловил на стръв и срещал в улови от мрежи. Не си спомням някога да съм виждал вретенар ,дори близко до килото.

Иначе,всеядна гадинка е ,това лято колега от града хвана един на воблер-миноу,докато търсеше бяла риба.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
миро мачтийм
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 16:03
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от миро мачтийм »

Този на снимките е от големия, виждал съм до към 400гр. но масовите са към 100-250гр. Големия е по месест, докато малкия е по издължен към опашката като арматура :D с размерите на средна кротушка но издължена.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Риболова стартира с много, но дребни костурета.Аделин ловеше, Сандо също само аз нямах удар, защото мятах едри силикони колкото костурите, които те хващаха.Накрая се изнервих реших и аз да хвана един да спася капото след което да продължа упорито за някои щукозавър:) Та сложих един силикон които си стои в кутията от доста време и рядко го мятам, защото няма изразена игра, но сгреших на 10-тото мятане улових най-едрия костур хванат от сутринта:)

Изображение

Силикона е Орка Оскар,и реших да го метна, защото брат ми преди седмица ми се похвали, че е хванал щука 3 кг. на Дунава с този модел.

Изображение

Мисията беше изпълна и продължих да мятам големите кубици силикон без успех.
Изведнъж както си релаксирах почуквайки със силикона по дъното, УДАРРРР.
Изображение
Добрия стар електриково зелен RELAX се отчете. Силикона от тийнеджърските ми години винаги имам по един от тези в кутията.Пазя си един на 13 години който ми е подарък от Бащата на моя Кум, Чичо Вальо, който ми го реставрира със заплака след като хванах 2 щуклета та от него знам номера със запалката:)

Изображение

Изображение

Удара дойде 10 минути след като костурите спряха да кълват, това беше моя момент сложих най-големия силикон който бях взел.След около 30 минути мятане реших да засиля с максимален кастинг навътре след като в радиус от 20 метра всичко беше обловено.
Постигнах дистанция на около 40 метра, може би и на 30-ия метър агресивен удар.Усетих, че и рибата е много по-голяма от предишната. Вдигана ми адреналина я по едно време докото я вадих се усетих, че Аделин ме ръга в ребрата и вика спри да засичаш:)
Засекох я три пъти и то хамалската, с цел да и извадя повода от устата за да не прегризе, но я явно съм се престарал, защото като я извадихме клипса беше отворен. Затворих го и се почнаха фотките:)

Изображение

Силикона е FIIISH така наречените живи силикони с уникална игра, мисля че беше размер 12cm цвят green/orange.Бях си взел 7cm за лавраци на морето, но след като ги тествах и видях ,че работят добре за костур си взех и за щука:)
Изображение

Изображение
след половин час мятане решихме да сменим мястото сложих един воблер, който Сандо казва че е трепач за бели риби почнахме да гребем.
Изображение
На 40-50 тия метър от гребането нещо се опита да ми дръпне пръта от ръцете, брутален удар.
Помислих айде това е бяла риба, но по начина по който се бореше имаше нещо съмнително.
Окоза хубав клен(кефал)

Изображение
Днес определено ми беше ден:)
Голямата щука мислих да я дам на дядото на жена ми, защото постоянно ми вика от теб риба още не съм ял само снимки ми показваш:)
Уж я бях приготвил да я взимам сложих я една тобра тръгнах към колата, но направих рязах завой и си пуснах рибата обратно:)
C&R https://www.youtube.com/watch?v=FJeQQSd ... e=youtu.be
след като веднъж се пречупиш да почнеш да пускаш риби не зависимо от размера и разбереш кефа от това после ти е трудно да вземеш риба. Тази щука ми предостави як адреналин не заслужваше да свърши във фурната.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Веско »

mi6istiaaa написа:след като веднъж се пречупиш да почнеш да пускаш риби не зависимо от размера и разбереш кефа от това после ти е трудно да вземеш риба. Тази щука ми предостави як адреналин не заслужваше да свърши във фурната.
Дано я хванеш някой ден пак :tup: Хващал съм през септември пъстърва, която през май хванах и пуснах...чувството е уникално :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от empar »

Аз също съм голям поддръжник на Хвани-Пусни, но все пак яденето на риба е не по-малко богоугодно дело. Да не говорим колко по-полезно и вкусно е да хапнем нещо диво(без значение дали е риба, заек, глиган или нещо друго), отколкото откровените л***а от супермаркета. :tup: Разбира се, има случай, в който съм по-склонен на убия човек, отколкото риба, но не е нужно да се правим на прекалени светци.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Според мен има смисъл да се ''правим'' на светци, защото така даваме пример, ясно е че всички са взимали или взимат риба. Пример на Дунав като се ловяха по 5-10 щуклета от 100 - 300 грама, едни деца хванаха едно и почнаха да го удрят с камък по главата за да не ги УАПЕ:) видели са от някъде тази ефективна техника:) като видят, че някой пуска риба ще се зачудят за кво го праи тоя лудия и някои ден може и да им светне:)
Иначе си прав за лайн... в магазина предпочитам костурите пред сьомгата:)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Случвало ми се е досега с 2 щуки за който съм 100% сигурен, че са същите кефа е петорен:)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”