berkley cherrywood hd мнение

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от A.S.H »

babydoctor написа:Ти сериозно ли говориш, че с това може да се мята по Реката? Не съм се замислял, но несериозно ми се вид - обоснови се, моля те...
Ми аз съвсем удачно си лових с една въдица на 1,60 2-8гр, но това е в определени ситуации. Няма значение дали е Дунав или друга голяма, или малка река, трябва да знаеш къде отиваш и какво ловиш. А и е въпрос на личен избор за някои неща... Преди, когато дебнех заход на бели риби, цялата работа се случваше в периметър около 15м от брега. Дистанция, постижима с всяка въдица, а подходящи като габарити примамки можеш да хвърлиш с въдица 1-5гр. Аз бих си избрал този вариант, дори да имам откачени риби и някой и друг пропуск.
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от babydoctor »

Прав си, разбира се, но аз на Цибър ловя най-вече щуки по 1-2 кг. , под носа си, на 2-3 м. дълбочина, на силикон. Ама не ми се мисли как я вадя с такава въдица из камъните...А за распер мяткам с 3-метрова гега с акция май 40-60, голяма хамалогия е, но се чувствам сигурен. Абе ще пробам някой ден с 2.10, по-нежна, с монофил...Заинтригува ме.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от A.S.H »

babydoctor написа:...Абе ще пробам някой ден с 2.10, по-нежна, с монофил...Заинтригува ме.
Пробвай, може да ти стане навик, особено ако хванеш някоя добра риба ;) А и както говорихме, си е въпрос на предпочитания. Важното е да те кефи теб :)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от babydoctor »

A.S.H написа:Важното е да те кефи теб :)
Е аз затова купих от Муня 1.8 - цата, с 0.14-0.16 е голям кеф да ловиш кефали, дори и педарки, а ако се случи нещо над 30 си е приключение...При положение, че не ми дреме дали ще го изкарам на брега, кеф отвсякъде... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от Мунчо »

A.S.H написа:
babydoctor написа:Ти сериозно ли говориш, че с това може да се мята по Реката? Не съм се замислял, но несериозно ми се вид - обоснови се, моля те...
Ми аз съвсем удачно си лових с една въдица на 1,60 2-8гр, но това е в определени ситуации. Няма значение дали е Дунав или друга голяма, или малка река, трябва да знаеш къде отиваш и какво ловиш. А и е въпрос на личен избор за някои неща... Преди, когато дебнех заход на бели риби, цялата работа се случваше в периметър около 15м от брега. Дистанция, постижима с всяка въдица, а подходящи като габарити примамки можеш да хвърлиш с въдица 1-5гр. Аз бих си избрал този вариант, дори да имам откачени риби и някой и друг пропуск.

п.с. Това е непреходния естет! :D


п.с. Краси, с твоето "Бъркли" няма как да изпаднеш в подобен финес. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от A.S.H »

Мунчо написа:
A.S.H написа:...п.с. Краси, с твоето "Бъркли" няма как да изпаднеш в подобен финес. :D
Това, ако е онова второто бъркли, е много хубава "дунавска" въдица. С такава въдица и Аглиа хеви 17гр си улових най-голямата бяла риба преди доста време :D

Няма какво да се чудим - перверзници всякакви :lol:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от babydoctor »

Eйесейч, с 1.8-мицата няма да посмея да меткам 17 грама, но ще се пробам с 2.1-ката, за да се вкарам в приключение, обещавам... :D Па и от Вълчедръм ей къде ми е Огостата, ако ми остане влакно на шпулата... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: berkley cherrywood hd мнение

Мнение от A.S.H »

babydoctor написа:Eйесейч, с 1.8-мицата няма да посмея да меткам 17 грама, но ще се пробам с 2.1-ката, за да се вкарам в приключение, обещавам... :D Па и от Вълчедръм ей къде ми е Огостата, ако ми остане влакно на шпулата... :roll:
Ми пожелавам ти да хванеш голямо приключение ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”