Сряда - среща в ИАРА

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Ще направим каквото ни е по силите!!!

Поздрави!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Успех! Алеко заслужава!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тъй начи за срещата :
Е видяхме се ! Кафе пихме и си говорихме !
Присъстващи :
от наша страна - Цандера , Ванката Пигов , Цецо Езокс Хънтъра и моя милост .
от страна на ИАРА - Занков ,Филипов и юриста на агенцията .
Приказки много , доводи и контра доводи също , но поне някой въпроси се поизясниха , други останаха висящи на трети беше отговорено с вдигане на рамене и т.н. Общо взето срещата премина добре особенно като се има в предвид че това е първата от договорените много такива за в бъдеще ( Валери смятам че отговарям на твоя въпрос ).
Адаш те :
0887668103 - Занков
0887214555 -Филипов
Значи ако при подаден сигнал не бъде отреагирано от страна на месното ИАРА звено или пък некой подчинен на агенцията си прави пас когато КОЛЕГИТЕ с мрежите , парашутите и т.н. уреди за РИБОЛОВ имаш телефоните ( както и всички съфорумци ) дзвънкаш на най - високо ИАРА ниво и им казваш че техните служители служители си " бъркат у ньоските " или си стискат нещо у джебчето и оттам вече би требвало да бъдат вкарани в правият път . Е оттам ако не последва нищо то има структура която проконтрулируйва сичките 14 агенции къмто министерството ( естествено че не ни беше казано как да се свържеме с тях но все ще се намери начин да откриеме и техните телефони )
Тъй по въпроса за Алеко и въобще за длъжността връзки с обществеността ......... е такава вече нема да има но за сметка на това има един свободен щат в ИАРА с неформирана длъжност.
Аз лично съм доволен от протичането на срещата ( засегнаха се и много други въпроси но нека да оставя и за другите колеги които присъстваха да дообобщат какво се случи ) . Прави чест на ответната страна че не се отметна и въпреки семинара който се провеждаше в момента присъстваше в екип квалифициран да отговори на всички задавани въпроси ( нищо че на някой от тях беше отговорено с " закона още не е влязъл но за сметка на това във него са засегнати отговорите " на други " няма пари " а трети просто бяха премълчани , то както казах по - горе се постави начало на поредица от срещи които искренно се надявам да доведат до оправяне поне на някой от най - проблемните неща )
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Павел Иванов написа: това е първата от договорените много такива за в бъдеще ( Валери смятам че отговарям на твоя въпрос ).
Благодаря за инфото.Ясно е,че от една първа среща няма да има кой знае какъв ефект и аз/предполагам и много други колеги/ затова имах пред вид,че е хубаво да има още такива.Рано или късно все ще има някакъв смисъл от подобни неща.Евала на колегите,които са отделили от времето си за да бъдат на тази среща,дано и по-нататък да го правят.Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Валери написа:
Павел Иванов написа: това е първата от договорените много такива за в бъдеще ( Валери смятам че отговарям на твоя въпрос ).
Благодаря за инфото.Ясно е,че от една първа среща няма да има кой знае какъв ефект и аз/предполагам и много други колеги/ затова имах пред вид,че е хубаво да има още такива.Рано или късно все ще има някакъв смисъл от подобни неща.Евала на колегите,които са отделили от времето си за да бъдат на тази среща,дано и по-нататък да го правят.Поздрави!
Даааа, не можеш да посадиш дърво, да пушиш една цигара и после да му береш плодовете. Важното е, че е посадено, благодарности към участниците. От снощи, докато си мислех как ли протича срещата, ми се върти една идея. Защо не се отвори един подфорум "ИАРА", с няколко постоянни теми вътре, където да отразяваме какво ни се е случило. Примерно "Проверки" - провериха ме там и там, заловиха двама без билет и т.н. Не съм го дообмислил, но схващате идеята, с общи усилия ще го спретнем. Може и като постоянна подтема в "Бракониери" да е. Оттам ще се набира материал и за предстоящите срещи с ИАРА. Лек ден на всички. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Самият подфорум БРАКОНИЕРИ би могъл да се прекръсти на ИАРА.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ще си ги запиша аз теа телефончета и ке звънкам
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

babydoctor написа:......Примерно "Проверки" - провериха ме там и там, заловиха двама без билет и т.н. ...........
Мммм.. не мисля, че е добра идея да даваме информация на бракониерите къде проверяват.... Само така си мисля :oops:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

и аз съм за пълно информационно затъмнение, щото и те четат тоя форум ... врагът никога не спи :wink:
Fish friendly
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

shaman написа:Мммм.. не мисля, че е добра идея да даваме информация на бракониерите къде проверяват.... Само така си мисля :oops:
Taka e, но от друга страна от ИАРА не са се засилили да проверяват особено, като се изключат 2-3 показни акции годишно, с които си мислят, че ни умиват очите, под възторжения рев на медиите "Конфискувани 300 м. мрежи с над 100 кг риба и гумена лодка..." как звучи само, гордо някак си. Е аз мога да им кажа къде ако отидат, ще конфискуват доста повечко, ама кофти е, че и да им кажа, те пък ще ми кажат , че няма бензин (както са ми казвали). Голяма тавтология се получи, ама с нея целя психологически ефект:).
А най-лошо е, че и от ИАРА знаят къде се опъват тези мрежи, ама не ходят там или поради горепосочената перманентна причина с горивото, или щото тези с мрежите са им дружки, или щото не им стиска, или щото мрежите са си техни, или по комплексни причини.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Много мислих дали да изкажа и моето мнение. Реших да го направя.
Аз не съм доволен от тая среща, и умишлено не дойдох. Организирането на такива срещи е нож с 2 остриета. Ако има срещи - всичко ще бъде по старому. Както по времето когато имаха PR. Ще ни се замазват очите с - "Направихме .... акции, заловихме ..... бракониери, закона не е приет, нямаме пари".
Е тогава за какво ни е ИАРА. Агенцията не трябва да преговаря с риболовците, а да ръчка министерството да и осигури средства. Ясно е че от стопанския риболов влизат много пари в държавата и трудно ще се забрани, и ИАРА не може да контролира едновременно всички водоеми. Ами да определи тогава по 5 водоема във всяка област, и да постави постоянна охрана там. Това прави грубо около 250 служители, на 2 смени. Да се охраняват само тези водоеми, и да се зарибяват само те. Пък арендаторите да си пазят техните. Иначе - какво? Срещи, кафенца, а риба няма, и няма и да има поне още 10 години. Ходим си по платените водоеми, и скоро ще ходим само на "Риба Роха", че ще ни е по-евтинко! Ебати ЪПсурда!

P.S. - В парламента и министерството трябва да се пращат писма, а не в ИАРА, щото Занков може и да е печен и да му пука, ама от ИАРА не зависи нищо, и е безсилна.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Lubo написа: Ясно е че от стопанския риболов влизат много пари в държавата и трудно ще се забрани, и ИАРА не може да контролира едновременно всички водоеми.
Любо, не мисля, че си прав - така нареченият стопански риболов у нас заема 5% от пазара на риба и рибни продукти. Това просто не са пари, като знаем колко кг. риба изяжда един българин годишно - колкото японеца за 3 дни. А и не са ги натоварили кой знае колко с данъци. Тук далаверата си е на местно ниво за "стопанския рибар" - той просто прави пари, без да е вложил нищо, че и ИАРА му зарибява отгоре на това, също без пари. Е, покрай него още някой намаже някое рушветче и това е. За какви държавни приходи говориш :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Прав си, не са държавни. И затова няма да си развалят собствения бизнес политиците.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Lubo написа:.........
1) Аз не съм доволен от тая среща, и умишлено не дойдох. Организирането на такива срещи е нож с 2 остриета. Ако има срещи - всичко ще бъде по старому. ........

2 ) P.S. - В парламента и министерството трябва да се пращат писма, а не в ИАРА, щото Занков може и да е печен и да му пука, ама от ИАРА не зависи нищо, и е безсилна.
1 ) Любе за едно си прав - Не дойде ! - ми тогава вземи попитай за нещо за което е ставало въпрос и не е изложено от мен по горе и ще ти отговоря ако мога ама един съвет : Не прави прибързани изводи без да си наясно за какво иде реч :wink:

2 ) Ми тва би требвало да е следващата ни стъпка - Не мислиш ли ? - то за тва и предишния ден се събрахме в Чао - Чао и който пожела дойде . Нещо не си спомням и тогава да те видях :roll:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Павел Иванов написа:
1 ) Любе за едно си прав - Не дойде ! - ми тогава вземи попитай за нещо за което е ставало въпрос и не е изложено от мен по горе и ще ти отговоря ако мога ама един съвет : Не прави прибързани изводи без да си наясно за какво иде реч :wink:

2 ) Ми тва би требвало да е следващата ни стъпка - Не мислиш ли ? - то за тва и предишния ден се събрахме в Чао - Чао и който пожела дойде . Нещо не си спомням и тогава да те видях :roll:
1. Вадя си заключенията по твоят репортаж от срещата. Щом има някакви тайни работи които не си написал, значи репортажа ти е непълен. Освен това защо трябва някой специално да попита. Вие да не отидохте там заради вас самите, да преговаряте за вашите условия на риболов. Ми напиши де, всички трябва да знаят.

2. Да не дойдох, и обясних защо.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”