Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от rap66 »

Тая пролет реших да пробвам UL такъм, докато няма още никаква риба в морето. И тъй като нямах намерение да инвестирам много в нещо непознато, прегледах предложенията от Алито и ревютата на руснаците в Тубата и си избрах е тая сопичка Johncoo Glory UL FIshing Rod 0.6-6g test Fast action 1.68m - 52 лв.. Комбинирах я с Daiwa Exseler 3000LT , конец #1, FC#2. Примамки най различни не по скъпи от 0.50$, като успях да разловя само Тези A и D. Пръчката като изработка е много добра, примамките от 2 до 5 гр. ги хвърля и води много добре, 1.7 гр. и идват малко леки. Риби 0.500/0.700 без проблем ги измъкнах от водораслите.
Изображение
Изображение
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ivagor »

Здравейте, колеги и Христос воскресе! Тъй като не съм купувал досега от Али-то нищо, гледам има освен китайски брандове/копия, така и Дайва, Абу - до каква степен те са аналогични с тези които примерно се продават тук в БГ? Гледам едно Фуего на осезаемо по-ниска цена например. Като цяло това копия ли са или не?
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от petur »

Рално погледнато, тази цена,плюс ДДС и печалба е цената в БГ. Тези дайви LT ,се правят във Виетнам! Защото е по-евтино от Китай! Според теб,кой китаец ще инвестира в технологии за производство и ще постигне по-добра цена? Според мен,въпроса е не дали са ментета а дали качеството отговаря на името! Колегите,които притежават подобни макари са доволни...за сега..
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от preparatos »

Весели празници!

Какво мислите за тези пътъци....Оригинални ли са? Номерата отговарят ли? Някой има ли ги вече? Наистина много ме изкушават.... :shock:


https://www.aliexpress.com/item/Salomon ... 9cd30f07af
Димитър Тодоров написа:
preparatos написа:Здравейте.

Как се пише на англииски - Класьор за блесни и воблери? Ще трябва да поръчам една по-голямка, че бройката от нови попълнения, тамън за откриването, ще набъбне драстично..... :fish15:
Последният път митничарите се огледаха точно в такъв един прост,китайски класьор за блесни и шепата блесни+класьора
от Али порастнаха неусетно с още 30-ина кинта и две разходки до пощата. Секс да не видят до Димитровден! :twisted: :lol:
Дано вече да си ги трогнал тия митничарчета, та и ние останалите, да минем гратис. Че бройката с чакащи от това али, отива вече към 70такачка, с включително и упоменат от тебе подобен класьор с комплект блесни..... :mrgreen:
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ivagor »

Здравейте, някой има ли полеви опит с тези воблери. Има доста добри ревюта за тях, но ми е интересно на местна почва има ли успехи с тях. Аз ще споделя....но след месец и нещо като дойдат...:)
Screenshot_20190504-085828.png
Screenshot_20190504-085828.png (498.71 KiB) Преглеждано 3169 пъти
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от preparatos »

Онзи ден пристигна една такава, но с другата разцветка...Ще я видим в действие на обезрибените водоеми, къде си иска упоство и късмет... :D
...
20190502_132251.jpg
20190502_132251.jpg (118.1 KiB) Преглеждано 3119 пъти
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

ivagor написа:Здравейте, някой има ли полеви опит с тези воблери. Има доста добри ревюта за тях, но ми е интересно на местна почва има ли успехи с тях. Аз ще споделя....но след месец и нещо като дойдат...:)Screenshot_20190504-085828.png
BGN 1.19 51%СКИДКА | 1 шт. плавающая Минноу рыболовная приманка Лазерная жесткая искусственная приманка 3D глаза 6,5 см 4 г рыболовные воблеры Crankbait Minnows
https://s.click.aliexpress.com/e/cP167AnO

Ей тези много тръшкат пъстървите, изглеждат ми еднакви с тези от твоята снимка.
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от karidata »

С тези трябва да се внимава,първо си купих един който имаше стабилна игра и риби ми хвана.След това веднага скочих на още 4 разцветки но не помня дали от същия селър и се оказаха яко дърво.На външен вид изглеждаха еднакви.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от preparatos »

Успях да селектирам уловистите китайски биячи, но забелязах, че повечето пъстърви, дори и вече изкарани често се откачат. Да предложите хубави остри тройки.... :fish15:
rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от rap66 »

preparatos написа:... повечето пъстърви, дори и вече изкарани често се откачат. Да предложите хубави остри тройки.... :fish15:
Откачанията според мен се дължат на малка контра, а не на тъпа кука. Не съм ловил пъстърва, но лефера и чернокопа също много се откача, като се разскача над водата. Аз проблема съм го решил с ръчно изработени куки с огроооомни контри. Откакто ги ползвам почти нямам откачена риба . Тези също са с големи контри, но са дебeлички.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от blader2 »

preparatos написа:Успях да селектирам уловистите китайски биячи, но забелязах, че повечето пъстърви, дори и вече изкарани често се откачат. Да предложите хубави остри тройки.... :fish15:
Би ли споделил с нас китайските биячи? аз пък след това ще споделя едни куки :mrgreen:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
preparatos
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 15:56
Риболов: на плувка
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от preparatos »

rap66 написа:
preparatos написа:... повечето пъстърви, дори и вече изкарани често се откачат. Да предложите хубави остри тройки.... :fish15:
Откачанията според мен се дължат на малка контра, а не на тъпа кука. Не съм ловил пъстърва, но лефера и чернокопа също много се откача, като се разскача над водата. Аз проблема съм го решил с ръчно изработени куки с огроооомни контри. Откакто ги ползвам почти нямам откачена риба . Тези също са с големи контри, но са дебeлички.
Мерси. Поръчах 10ките па да видм. Ако се сещате пак такива с голяма контра, само че тъмни....

blader2 написа:
preparatos написа:Успях да селектирам уловистите китайски биячи, но забелязах, че повечето пъстърви, дори и вече изкарани често се откачат. Да предложите хубави остри тройки.... :fish15:
Би ли споделил с нас китайските биячи? аз пък след това ще споделя едни куки :mrgreen:
С тия пазарлъци, не се ли сети кой е най-подходяшия бияч.... :mrgreen:

https://www.aliexpress.com/item/LINGYUE ... b201603_51
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от bogidar »

Те хората ги ловят без контри пъстървите, пък вие сега - дебели тройки с големи контри.... :wink:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от naso »

Много мъка на тоя свят ей!!!
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от kole79 »

Без куки е най кеф :lol: :idea: :idea: :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”