Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от konsulov »

Някой знае ли какво се прави когато ти пристигнат пратки, които са поръчани преди 4 месеца и за които са върнати парите преди 2 месеца. Аз вече съм си поръчал същите пратки, че дори и допълнително, сега дойдохаа и старите поръчани преди 4 месеца.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от empar »

Ами мълчиш си и се усмихваш дяволито. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от xsxboy »

konsulov написа:Някой знае ли какво се прави когато ти пристигнат пратки, които са поръчани преди 4 месеца и за които са върнати парите преди 2 месеца. Аз вече съм си поръчал същите пратки, че дори и допълнително, сега дойдохаа и старите поръчани преди 4 месеца.
Нищо не правиш и се радваш на закъснялата стока :) ... те са нарушили техните условия за получаване на пратката а това, че в последствие са дошли не е твой проблем. И все пак ако ти е гузно и не може да спиш спокоен може да ми ги пратиш на мен да прехвърлиш топката.. мен не ме бърка аз съм безскрупулен :lol: :lol: :lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1791 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от баш майстора »

Тук подробно е описано как се процедира в такива случаи:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =31&t=6537
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от TONICHA »

Туй ти е бонос радвай се :wink:


Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от maranzika »

konsulov написа:Някой знае ли какво се прави когато ти пристигнат пратки, които са поръчани преди 4 месеца и за които са върнати парите преди 2 месеца. Аз вече съм си поръчал същите пратки, че дори и допълнително, сега дойдохаа и старите поръчани преди 4 месеца.
Офф и аз в момента съм на същият хал..Дойде ми пиличката за куки плюс един телефон но с 3 месеца доставка ..И съответно ми върнаха парите но ми е гузно деба...
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от xsxboy »

Ами като Ви е гузно се свържете с продавачите и се разберете как да им преведете парите и готово.. то много сложно .. :)
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от chopara »

https://www.aliexpress.com/item/Fishing ... 0.0.phT9I0
видях че колеги са доволни и аз си го поръчах. На живо е по-голям от колкото очаквах, при бърза пробва биеше на една страна, след лесно коригиране на носовата халка с клещи изкара много приятна и стабилна игра. Според мен ще лови.
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от konsulov »

maranzika написа:
konsulov написа:Някой знае ли какво се прави когато ти пристигнат пратки, които са поръчани преди 4 месеца и за които са върнати парите преди 2 месеца. Аз вече съм си поръчал същите пратки, че дори и допълнително, сега дойдохаа и старите поръчани преди 4 месеца.
Офф и аз в момента съм на същият хал..Дойде ми пиличката за куки плюс един телефон но с 3 месеца доставка ..И съответно ми върнаха парите но ми е гузно деба...
Здрасти Илияне,
аз като един честен български мъж :) преди да напиша тук писах и на продавачите и вчера единия ми отговори,че ако искам да бъда толкова честен човек, следващия път като си поръчвам от него нещо, можем тогава да си оправим сметките. Абе, човека беше впечетлен какви честни хора живеят в България. :D :D
Поздрави.
Ами като Ви е гузно се свържете с продавачите и се разберете как да им преведете парите и готово.. то много сложно .. :)
Айде бе. Сериозно?
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Д.Граховски »

konsulov написа: Абе, човека беше впечетлен какви честни хора живеят в България. :D :D
Поздрави.
100% не праща за първи път до тука, как да не е впечатлен :lol: даже съм сигурен, че още не може да го проумее :mrgreen:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от m65 »

maranzika написа:
konsulov написа:Някой знае ли какво се прави когато ти пристигнат пратки, които са поръчани преди 4 месеца и за които са върнати парите преди 2 месеца. Аз вече съм си поръчал същите пратки, че дори и допълнително, сега дойдохаа и старите поръчани преди 4 месеца.
Офф и аз в момента съм на същият хал..Дойде ми пиличката за куки плюс един телефон но с 3 месеца доставка ..И съответно ми върнаха парите но ми е гузно деба...
През последните години ми прави впечатление, че това да имаш някакво достойнство, някаква съвест и чест не се котира, ама никак, добре в нашата "мила" родина. Не знам в Канада така ли е, но тук си е еба*о мамата. Това да изпиташ съвест е едва ли не нещо нечовешко. Но да мамиш, лъжеш, и крадеш си е нещо съвсем българско - човешко. Да не говорим за онези пратки които нямат номер за проследяване, следствие на това нашите "абсолютно" честни митничарчета най-нормално си ги "приватизират". Пратка от страната на изгряващото слънце пътува до България за 5 дни, и после минават няколко дни докато получа опция да си я взема от пощата. Като тук не става дума за обмитяване.
След поредното посещение в местният клон на Български Пощи ме гледат като че ли съм престъпник, и ма казват:
знаеш ли, че тези малките пакетчета вече и те ще се облагат с ДДС, щото пощите са задръстени от тях.
На което отговарям:
не, не знам, но дори и с ДДС пак ще си поръчвам от чужбина, щото така ми е кеф.
Аз имам 7-8 такива пратки, за които ми върнаха парите, поради не пристигнала пратка. В последствие като пристигне, след комуникация с продавача, поръчвам отново а той не я изпраща. Но в последствие като си поръчам отново нещо ми прави доста солидна отстъпка, плюс някакво подаръче. Което идва да покаже, че дори и да изпитваш "нечовешки" чувства пак печелиш. Когато пратка закъснее продавачът няма вина. Те се притесняват единствено ако им дадеш негативна оценка, не за няколко, евентуално, загубени долара.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

Те и китайците не са чак толкова коректни, поръчах си воблери а ми пратиха формички за сладки. Писах му и отговора беше че при следваща поръчка ще оправим нещата. Следваща поръчка няма да има, понеже вече не предлага това което ме интересува. Има и коректни, но май повечето не са, като изтече срока отварям спор, от 10 спора само двама търговци са ми отговорили, 8 не са и автоматично али експрес ми връща парите. Тези дето не отговарят пият по една студена вода и това е, аз съм писал и на много от тях преди да пусна спор, някой се правят на луди, вадят от 9 кладенеца вода и като изтече 15 дневен срок за отваряне на спор и се покриват.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

Колега много се съмнявам че ако почне да се плаща ДДС ще продължиш да си поръчваш от там дребни неща, ДДС-то е бял хатър. Един колега си поръча от там телефон, китаеца се объркал и му писал 20$ на пакета вместо 15. Пратката пристигна и трябва да се плаща ДДС защото надхвърля 30 лв. от митниците му искали линк към търговеца или снимка на екрана на компа с артикула за да видят каква е стойноста на стоката, праща им всичко и трябвало да се попълват някакви документи и простотии. Пратката е в пощата и чакат от митниците да я освободят, в пощата му казали че те могат да попълнят документите срещу 6 лв. за да не се разкарва до митницата и обратно и 6 лв. струвал превода на парите за ДДС, последните 6 лв. няма как да ги прескочим. До тук олекваш с 12 лв. Ако не променят тази система, поръчките на дребни стоки се обезмисля.
k0c3t0
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 7:43
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от k0c3t0 »

От години пазаря от Алито и досега съм нямал не пристигнала,макар и закъсняла пратка. Внимателното подбиране на продавач,рейтинг,поръчки направени на магазина на продавача,намаляват риска до минимум. Често се случва ,особено по новогодишните празници пратките да закъснеят сериозно и понякога прескачат двата месеца максимален срок за доставка. При повдигане на диспут за не пристигнала пратка Алито винаги отсъжда в наша полза,даже ясно си пише,че след срока ако получим пратката можем да я задържим без да плащаме на продавача отново. Тук вече опира до нашата съвест,ако си получим нещата дали да се свържем с продавача и да му платим. Не мен лично ми се е случвало да си платя отново или ако продавача не ме кефи просто не му плащам. Относно качеството на стоките-трябва си ровене .За макари,примамки и др. се доверявам на братушките от http://www.rusfishing.ru/forum/forumdisplay.php?f=34 Поздрави.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от m65 »

мъро написа:Колега много се съмнявам че ако почне да се плаща ДДС ще продължиш да си поръчваш от там дребни неща, ДДС-то е бял хатър. Един колега си поръча от там телефон, китаеца се объркал и му писал 20$ на пакета вместо 15. Пратката пристигна и трябва да се плаща ДДС защото надхвърля 30 лв. от митниците му искали линк към търговеца или снимка на екрана на компа с артикула за да видят каква е стойноста на стоката, праща им всичко и трябвало да се попълват някакви документи и простотии. Пратката е в пощата и чакат от митниците да я освободят, в пощата му казали че те могат да попълнят документите срещу 6 лв. за да не се разкарва до митницата и обратно и 6 лв. струвал превода на парите за ДДС, последните 6 лв. няма как да ги прескочим. До тук олекваш с 12 лв. Ако не променят тази система, поръчките на дребни стоки се обезмисля.
Мисля, че не схващаш иронията:
m65 написа: На което отговарям:
не, не знам, но дори и с ДДС пак ще си поръчвам от чужбина, щото така ми е кеф.
.
Иначе за получаване на телефони от чужбина номерът трудно минава, дори и 5 цента да бъде отразено върху пратката, по простата причина че засичат батериите. Има си други начини за внасяне на телефон, и той е от европейски складове. Като тази услуга се заплаща допълнително. Имам 6 телефона купени от AliExpress от TopOne, и всички са идвали безпроблемно DHL.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”