Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
svil
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 16:34
Местоположение: Русе
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от svil »

Ето и последните неща, които съм поръчал и сега ги чакам.
За Дунава
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... .83.lCDgs1

И за Янтра
http://www.aliexpress.com/item/Bears-Fi ... .91.lCDgs1
http://www.aliexpress.com/item/Crankbai ... .75.lCDgs1
http://www.aliexpress.com/item/Swim-Fis ... .57.lCDgs1

Като цяло съм доволен от всичко, което до момента съм поръчвал и получавал.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Tonito »

svil написа:Ето и последните неща, които съм поръчал и сега ги чакам.
За Дунава http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... .83.lCDgs1

Като цяло съм доволен от всичко, което до момента съм поръчвал и получавал.
Имам от тия силикони,споменах за тях още в 1 тема,само че моите са 8 см,за твоите не пише колко см са ,но ловят,най добре ги монтирай на джиг глави
Аватар
bobopeli
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 887 пъти
получил Браво: 1471 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от bobopeli »

nikko81 написа:Най-добре тук в темата да се споделят линкове на покупки от които сме доволни,а не кой какво някога си бил купил.Според мен темата е пусната с цел всеки да се консултира дали даден продукт си заслужава да бъде купен или не ,така че колеги давайте линкове на работещи примамки или аксесоари.
Съгласен на 100% :D

nikko81 написа:Да си признаем повечето неща от "съседен" Китай са меко казано незадоволителни. :mrgreen:
Имах много свободно време напоследък и бая порових :D Доста от нещата които се предлагат у нас като среден клас такъми от известни фирми се намират в ''алито''
на доста по приятни цени, за някой от консумативите разликите в цената е в пъти.
В стария и новият свят почти не останаха производители почти всички поръчват в
Китай и продават под свой бранд :mrgreen: .
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от nikko81 »

Доста от нещата които се предлагат у нас като среден клас такъми от известни фирми се намират в ''алито''
на доста по приятни цени, за някой от консумативите разликите в цената е в пъти.
В стария и новият свят почти не останаха производители почти всички поръчват в
Китай и продават под свой бранд

Тук колегата е допълнил идеята на темата,напълно съм съгласен.Точно затова би станало много интересно ако споделяме опита с покупките от Али експрес.Едно е да видиш нещо на картинка,съвсем друго е реалността. :11:
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от kaleeff »

Може ли да се поръчва от алито с дебитна карта, щото съм чул че има такси? Не знам дали да си правя регистрация?
Аман от манекене...
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 703 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от koriolan »

kaleeff написа:Може ли да се поръчва от алито с дебитна карта, щото съм чул че има такси? Не знам дали да си правя регистрация?
Привет,
И дебитната ще свърши работа :D
Аз кредитни карти нямам, но си поръчвам онлайн и плащам с нея, вкл. и от алито... Виза Електрон е, и доколкото знам нямаше такси за онлайн поръчки /поне за моята карта/, но там нещата може и да са се променили... все пак нашите банки се издържат основно от такси....
Аватар
Алеко
Мнения: 11057
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 758 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Алеко »

kaleeff написа:Може ли да се поръчва от алито с дебитна карта, щото съм чул че има такси? Не знам дали да си правя регистрация?
И аз поръчах с дебитна, не помня да е имало такси.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Tonito »

Не се заблуждавайте че няма такси,такси си има и те са минимален процент от стойността на поръчката и превалутиране !!!
Например на пакета силикони от 7,98 доларес правалутиране на 13,81 лв по тогавашен курс ми взе 0,07 стотинки такса комисион (на MasterCard съм)
Аватар
bobopeli
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 887 пъти
получил Браво: 1471 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от bobopeli »

Tonito написа:ми взе 0,07 стотинки такса комисион (на MasterCard съм)
Ужас! Живо безобразие :evil: :D
Plamenkro
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Plamenkro »

Здравейте колеги ,понеже мисля да си поръчам това онова от Алито,но ми е за първи път ще може ли някой да ме светне как става всичко доставка,плащане,цена на доставката,къде се доставя,предварително ли се плаща или след пристигане на пратката?Благодаря предварително на отзовалите се!Поздрави!
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от bogidar »

Докато не влезеш в системата и не започнеш с регистрацията трудно може да се обясни, а ти да си представиш кое как става...
Стоката се заплаща предварително. Цената за доставка е от безплатна до някаква символична сума. Това при положение, че се взимат малогабаритни неща. Ако си купиш лодка доставката сигурно няма да е безплатна, но за неща от сорта на примамки, влакна, макари в общия случай е безплатна. Пратката се доставя до посочен от теб адрес или до месния пощенски клон. Много е вероятно ако стоката ти е по-скъпа(не помня точно но беше нещо от сорта на $20) да мине и през митница. Това също не е страшно. Най-неприятното е чакането. Пратките пристигат(ако въобще пристигнат) обикновенно за 20-40 дена. Има и изключения. По тази схема пазарувам повече от 10 години и до сега съм имал 4-5 пъти проблеми, като имам над 300 поръчки. Като цяло риска не е чак такъв и можеш спокойно да пробваш процедурата. Регистрирай се, купи си нещо за 2-3 лева и виж как стават нещата.
itn001
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 12:02
получил Браво: 1 път

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от itn001 »

Аз имам 2 пратки които не пристигнаха, за едната ми върнатха парите по Peypal (35 цента ми удържа Paypal от сумата за транзакцията) а другата ми я пратиха отново. Има и опция да се оплакваш на сайта ако не искат да съдействат, но това им разваля рейтинга така че едва ли. Подбирай продукти с хиляди или поне стотици поръчки, пише си на всеки продукт най-отгоре, те са най сигурни.
itn001
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 12:02
получил Браво: 1 път

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от itn001 »

А тези 2-те воблерчета излезнаха не тракащи. Предстои да се види кефала какво мисли по този въпрос.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 67731.html

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 21380.html


И друг детайл на кутията и сайта пише че са Trulinoya а на гърба на воблерите Tsurinoya , не знам има ли разлика и значение. А относно друго мнение което пусна колега за снимките от сайта и реалността, да малко са по лъскави в сайта а от близо си има производствени дефекти които се виждат в прозрачните воблери, но все пак са за 4 лв. важното е да хванат нещо както е показал колегата тук.

https://www.nariba.com/forum/viewtopic. ... 19&t=91174
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от asn »

Китайско чъби за около 5лв. : )

http://www.aliexpress.com/item/1pc-Cran ... .84.v9XJy1

Едва на единадесетото хвърляне едно малко кефалче го подгони, дванадесетото хвърляне беше с jackall chubby 38f и веднага удар. Може да е случайност, а може би не. Това само рибите си го знаят. Китаеца тежи около 4,5гр., гази с една идея по-високо и потъва много бавно /японеца изплува/, тракането и играта си ги има, но при jackall chubby 38f са много по-силно изразени.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от mitioto »

Аз не вярвам, че някой очаква воблер за 4 лв да е с подобно качество като истинския Джакал. А по-горе видях снимки и на имитацията на Рюки на Дуо, която и на мен ми попадна в ръцете. Маааани бегай, както казва един колега. Но събират очи на снимките наистина, няма спор. Давали са ми обаче разни цикади купувани от там, на които съм вадил риби и предполагам, че си струват.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”