Брада на плетено влакно

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от RAAZIEL »

Бради,бради...това ме накара преди няколко години да подменя цялото си оборудване.
1-никога повече не бих си взел пръчка без к-водачи...
2-макара нещо различно от шимано...
При изпълнени тези две условия,ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ какво е това брада/освен на лицето/и то без да гледам всеки път бигели,леки примамки и всякакъв вид от другите съвети,които са ти предложили колегите по-горе... :tup:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от Мунчо »

За мен К-водачите са по-скоро маркетингово-психологически елемент, ама това е по-скоро въпрос от субективно, дори психологическо естество. Аз като съм си внушил примерно, че нещо ми спъва работата, то ми пречи, с ясното съзнаване, че вероятно не е точно така. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от Pale rider »

belovodski написа:
Pale rider написа:Не е проблема нито в пръчката , нито във влакното. Проблема / ако може да се нарече проблем/ е в макарата, по скоро конструктивно недомислие.
Окума Трио ред сор 30 размер / ползвам я от 2 години / има склонност да прави такива магарии. Моя съвет като ползвател - не препълвай шпулата по никой начин- 1мм от ръба оставяй. Затваряш бигела винаги на ръка / понякога омотава влакно върху самата шпула/.След закачка задължително по-леко замятане и плавно замятане. Ролката на бигела се върти ок - може и лагер да сложиш ако ти се занимава.
Иначе си е корава макара с добро тегло и стабилен драг.Виждам че за морски риболов става реч- 5.0:1 е бавно прибиране- нещо от рода на 6.0:1 май ще ти е по-добре.
Тия въртели да речем при един Заубер или Слам липсват , но за парите си е ок макара.
:fish15:
Мисля че трябваше да взема trio high speed но нищо сега се заглеждам по stradic ci14+4000 XGFB и тази ще остане за джиг на бяла риба!
Не си се прекарал - Трио Хай Спиид и тя има същите недостатъци- в Щатите е разпространен модела и оттам черпя информация от ревюта. Но като цяло си е ок макарата и двете разновидности, просто трябва едно на ум при риболов. Само трябва да свикнеш.
За шиманото нищо не мога да кажа , виж и Слам-а на Рйоби също като алтернатива.

Поздрави
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от empar »

belovodski написа:....сега се заглеждам по stradic ci14+4000 XGFB
Определено няма да сгрешиш!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от belovodski »

Да но Риоби то е с по малко предаварелно число.
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от belovodski »

Мунчо написа:За мен К-водачите са по-скоро маркетингово-психологически елемент, ама това е по-скоро въпрос от субективно, дори психологическо естество. Аз като съм си внушил примерно, че нещо ми спъва работата, то ми пречи, с ясното съзнаване, че вероятно не е точно така. :lol:
А така и аз си викам край нема начин макарето е виновно (я не може да съм нали съм майстор :lol: )и ще го сменям,и като се оплета пак ще викам влакно е виновно да го ева,ама накрая идва извода че май никой не е застрахован от четина.
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от belovodski »

А това К водачи не ми е ясно :22:
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от RAAZIEL »

Изображение

В гугъла fuji k alconite и ще ти се изяснят много неща.И в тубата разгледай клипчетата...
А иначе с макарето което си избрал ще решиш първия проблем...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от Павел Иванов »

Бих препоръчал като меродавно в случаят да се смята мнението на Мунчо , другото ми звучи силно весело , особено за Ка водачите и Шиманото , особено ако иде реч за такова в размери под 2500 :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от belovodski »

Павел Иванов написа:Бих препоръчал като меродавно в случаят да се смята мнението на Мунчо , другото ми звучи силно весело , особено за Ка водачите и Шиманото , особено ако иде реч за такова в размери под 2500 :wink:
За К водачите добре а Шиманото?
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от RAAZIEL »

Павел Иванов написа: Шиманото , особено ако иде реч за такова в размери под 2500 :wink:
Човека е Дайваджия-то таз темата е като с колите и левски-цска...
А пък все пак говорим за море,големи воблери в Гр. и да си мислиш за размер под 2500 звучи смешно...
Тоз дет съ вика съм го ял...и ми струваше три пръчки,три плетеняка и две макари докато се центрират нещата....пък който кво иска си мисли и разсъждава...
Отново казвам след смяната бради не съм виждал,при интензивно/гоооолямо/ мятане ,при всякакво време с всякакви изкуственяци...само задвъдичното устройство е същото :lol:

пс.А иначе колега,правилно си се насочил-зогата е хубава пръчка като изключим водачите и със страдика може и да се получат нещата като цяло...Почни първо от там.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от Павел Иванов »

Малко са макарите в размер от 3000 нагоре , без особено значение от марката , които съчетани с линия 1.5 биха правили бради . Все пак не споменавам ниско бюджетни изпълнения от типа на Манчо , FL , Токушима , Тебен и барТ им :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от belovodski »

По мои си лични наблюдения и расъждения брадите идват от впиването на горните намотки в долните,и за това си мисля че една по качествена макара би оправила тоя проблем.
Дайва или Шимано всеки си предценява и джоба диктува иначе един моретан бранзино ще ми пасне добре-:)
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от bobolinzer »

Не взимай Ryobi Slam. Ползвах такава точно за морски. Бавна е, правеше ми бради и я махнах на 5ия излет. Взех си Шимано Аеро спин 4000. Супер добра цена, никакви проблеми, единствено е малко тежичка, ама те и излетите ми са кратички.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Брада на плетено влакно

Мнение от Мунчо »

belovodski написа:По мои си лични наблюдения и расъждения брадите идват от впиването на горните намотки в долните,и за това си мисля че една по качествена макара би оправила тоя проблем.
Дайва или Шимано всеки си предценява и джоба диктува иначе един моретан бранзино ще ми пасне добре-:)
Аз съм брадясвал с бранзино, само за детайлност го казвам.
Павел Иванов написа:Малко са макарите в размер от 3000 нагоре , без особено значение от марката , които съчетани с линия 1.5 биха правили бради . Все пак не споменавам ниско бюджетни изпълнения от типа на Манчо , FL , Токушима , Тебен и барТ им :lol:
С "Хакуйо" има ли опасност? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”