Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от Monov »

Ако имаш опция да остискаш докато събереш още 50лв. и си на "ти" с онлайн търговията, помисли върху това:
http://www.tackledirect.com/daiwa-bg300 ... -reel.html

Шимано в българия са много надценени (повечето). Риобитата са не лоша алтернатива, като много зависи дали ще попаднеш на читава бройка (последно попаднах на язовира на рибар, който теглеше майни на Заубера си и каза, че от едно намокряне и вече трябва да го отваря, а евтиното Шимано го изкарало 4 години интензивен спининг. Аз от моя Заубер съм доволен, но след обслужване. Даже и след това имам забележки, но определено е солидна макара с качествен механизъм за тази цена. Тика също имат добри, но тежки макари в тоя ценови клас (Splendor), че и в по-ниския (Aries).

Окума Трио е пълна скръб.

Ако си ок с английския, прочети това:

http://www.alanhawk.com/reviews/bg16.html

Ако това все още е в продажба, вземай - https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Sh ... 0FB-a32504
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от ALPHARD »

Monov написа:Ако имаш опция да остискаш докато събереш още 50лв. и си на "ти" с онлайн търговията, помисли върху това:
http://www.tackledirect.com/daiwa-bg300 ... -reel.html

Шимано в българия са много надценени (повечето). Риобитата са не лоша алтернатива, като много зависи дали ще попаднеш на читава бройка (последно попаднах на язовира на рибар, който теглеше майни на Заубера си и каза, че от едно намокряне и вече трябва да го отваря, а евтиното Шимано го изкарало 4 години интензивен спининг. Аз от моя Заубер съм доволен, но след обслужване. Даже и след това имам забележки, но определено е солидна макара с качествен механизъм за тази цена. Тика също имат добри, но тежки макари в тоя ценови клас (Splendor), че и в по-ниския (Aries).

Окума Трио е пълна скръб.

Ако си ок с английския, прочети това:

http://www.alanhawk.com/reviews/bg16.html

Ако това все още е в продажба, вземай - https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Sh ... 0FB-a32504
Прегледах,каквото си ми предложил и дайвата не изглежда зле.За Заубера не знам дали е така,тъй като не съм работил с подобна
За окумата имаш ли наблюдения от личен план или някой ти е казал,че не става?

Някой има ли наблюдения върху модела на Дайва Нинджа ?

http://megafishing.bg/product/5823/maka ... a-new.html
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от kaleeff »

empar написа:
баш майстора написа:Ако избора ще е Риоби, не виждам смисъл да се взема размер 4000. Механизмите на 3000 и 4000 са едни и същи, разликата е в размера на шпулите и оттам 4000 е малко по-тежка поради по-голямата шпула. Шпулата на 3000 е достатъчно голяма да събере 100-150 метра от какъвто и да било вид плетеняк, така че няма никакъв смисъл да се взема 4000 и отдолу да се навива километри подложка за да не стои празна шпулата. :wink:
Много правилно. Същото важи и за размер 2000.
Но не и за заубера. Лично го ядох преди седмица и хиляди молби да ми я сменят... На 4000 става размер 3000, но не и обратно!!!
Аман от манекене...
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от karaburov »

Д-р Флекс написа:За тая пръчка - такава макара: Shimano Exage 4000 FD ...
Според мен,тряа се слушаш в съвета на доктора,все пак не случайно носи тая титла!
Мой приятел я ползва две години по Дунава и макарата така да се каже е още нова....а той е силов изпълнител и не я жали от нищо,нито мисли грамажа на примамките нито ползва тънки влакна.Има по над 4 излета в седмица и то по доста часове,не си играе на шикалки по принцип.Зауберите не са тва което бяха,а примерно един Сплендор няма нужния ресурс и тяга да дърпа примамките които искаш да ползваш.
Ползвах такава макара 3000 фсд и.съм убеден,че всичко под 4000 на Ексейдж не става за спининг!
Успех с покупката!
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от ALPHARD »

karaburov написа:
Д-р Флекс написа:За тая пръчка - такава макара: Shimano Exage 4000 FD ...
Според мен,тряа се слушаш в съвета на доктора,все пак не случайно носи тая титла!
Мой приятел я ползва две години по Дунава и макарата така да се каже е още нова....а той е силов изпълнител и не я жали от нищо,нито мисли грамажа на примамките нито ползва тънки влакна.Има по над 4 излета в седмица и то по доста часове,не си играе на шикалки по принцип.Зауберите не са тва което бяха,а примерно един Сплендор няма нужния ресурс и тяга да дърпа примамките които искаш да ползваш.
Ползвах такава макара 3000 фсд и.съм убеден,че всичко под 4000 на Ексейдж не става за спининг!
Успех с покупката!

Мммм да.Колега и аз имам още около седмица да помисля и чакам колегите да изкажат още предложения,като до момента съм се спрял след ситото на Шимано Седона 3000/4000 и на Ексейджа 3000/4000.
Преди два дена един колега продаваше Шимано Технум 4000 за 160 лева,при положение,че цената на макарата е 315 и това ме накара да се замисля дали да не я взема.
Тааа имам време,не е пред свършен факт и с нетърпение чакам още предложения.
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от freeman.bg »

В момента до 220 лв. май няма по-добро от новия Заубер Л. И аз чета, чета че си търся макара в размер 3000. Но не намирам по-добра.
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от karaburov »

3000 Ексейдж го забрави!
Както и седоната в тоя размер,виж техниума на 4000 може и да ти свърши работа ;)
Аз лично при тия обстоятелства бих заложил на повече време и събиране на средства за нещо примерно от техниума на горе!Винаги изпадат добри оферти зимата ;)
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от freeman.bg »

Сто и малко над Заубера е новия Страдик. Който пък е наследник на Рарениума, но от друга страна в този клас е Калдията. Обаче като ще е Дайва по-добре още малко да се събере за новия Лувиас. Но пък Туин-а на Шимано бил по-здрав и лесен за обслужване, обаче за още малко получаваш новия Сертейт който кърти. Като ще се кърти за още сто отгоре получаваш новия Ванкуиш. Абе като ще е гарга да е рошава я земи Стела. Ама тя новата май пък не ставала, че некви микроташаци и пластмаси имало в нея. Вземи навий на едно шише жилка и си свиркай. :tup:
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от Владимир »

Всичко до 200лв е бюджетно и няма да те изкара дълго,еле па за тежък спининг.Имам идна Шимано Сиена 4000ФД,ще ти я дам за 60лв.Макарата е на три излета.Ще изкараш един сезон ,ще и вземаш 30лв и пак нова.Не си хвърляй парите за макари,консуматив са,рано или късно се пре.бват всичките
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от ALPHARD »

Владимир написа:Всичко до 200лв е бюджетно и няма да те изкара дълго,еле па за тежък спининг.Имам идна Шимано Сиена 4000ФД,ще ти я дам за 60лв.Макарата е на три излета.Ще изкараш един сезон ,ще и вземаш 30лв и пак нова.Не си хвърляй парите за макари,консуматив са,рано или късно се пре.бват всичките

Мдаа и аз съм на това мнение.Затова няма да се хвърлям да давам 300-400 лева за нещо по-добро.Ще си взема нещо в упоменатия от мен бюджет,за да изкарам зимния сезон до забраната на щуката и после ще му мисля.
За тез Заубери много противоречиви мнения,направо не знам какво да мисля.Явно докато не пробвам на живо няма да разбера аджеба става или не.Бюджетните шиманота имат по-голям драг в сравнение с риобитата,което ме кара да мисля,че ще ми вършат по-добра работа за Хеви спининг.
Замислям се и за Тиките,ама големи китуци.
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от bat.galin »

Макарите от този ценови клас за размер 4000 са с тегло над 300 грама, което е много.
ATC Valiant в размер 3000 е напълно достатъчен, проверена и надеждна макара, с голям драг, има добри отзиви за модела във форума.
Това е линк към каталога, сладководен вариант:
https://www.facebook.com/ZEREK-Bulgaria ... 23/?ref=hl

.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от carbolino »

Заубер 3000 юркам го 5 години и съм почти всеки ден за риба.Имам риби над 50 кг с него.
Леко се разшумя но след отваряне и смазване става като нов.За парите си е супер.
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от ALPHARD »

rumelesco написа:Noeby Leisure 4000

http://www.plodex.eu/fishing/makari.html

Колега макарата има добри характеристики за цената си.Имаш ли наблюдения върху макарата?Ползвал ли си я?

11 кг драг за размер 4000 си е много добре.
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
rumelesco
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Дек 16, 2009 11:43
Местоположение: Русе
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Спининг макара,размер 4000 за Хеви спининг

Мнение от rumelesco »

Не съм ползвал макарата,но съм чувал добри отзиви за нея.

Ето тук се говори за другата

https://www.nariba.com/forum/viewtopic. ... 1&start=60
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”