Риби с мустаци

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Георгиев
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2016 12:40
Риболов: Какъвто се наложи , но спининг ми е в сърцето.
Местоположение: Плевен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 35 пъти

Риби с мустаци

Мнение от Георгиев »

Знам ,че дублирам темата ,затова и измислих ново име :D .Поствам я малко късно ,късно ,защото знам ,че повечето от вас са открили сомския риболов още преди месеци.Идеята ми е тук да разменим по някоя дума .Знам ,че има големи специалисти ,които ще споделят информация от личен опит .Изчетох много форуми ,но след като отговорите там не са адресирани към мен не ги считам за достоверни.И след като аз отварям темата ще съм и първия да споделя своите бегли наблюдения върху този специален хищник-почвам : За мен той е една от най-трудно уловимите риби на спининг в България(уточнявам държавата,мисля че е ясно защо ... :? ).Защо го мисля за трудна риба ?Една от причините е ,че не се среща често,това за мен, поне ,е 60-80% намаляване на шансовете .Не мисля ,че има второ мнение 8) ,знам че разправят как по някои реки е гъчканица от сом и това е така ,но не можем да го сравним с чужбина ,сигурен съм.Друго - самите навици на ловуване са колкото идентични с други хищници толкова и различни.Мое мнение е ,че изобщо не трябва да споменавам зрението му или "пасивното" му ловуване ,защото според мен това са малко преувеличени приказки.Ако не съм прав ,разбира се, искам веднага някой да ме поправи и да каже той как вижда нещата.Тази година имах удар още април месец на клатушка -циклоп 12гр.,обаче бях с лек такъм и просто бях като на кино ,нимоа да помогна на главния герой :mrgreen: .И така 100м влакно се влачи след този бандит заедно с клатушката ми :x .ПРОПУСНАХ ДА КАЖА ,ЧЕ ВСИЧКИ МОИ КОНСТАТАЦИИ И НАБЛЮДЕНИЯ СА ОТ РЕКА ИСКЪР В ДОЛНОТО И ТЕЧЕНИЕ !,Да, продължавам .Миналата седмица както част от вас сигурно знаят беше мътна реката,но аз реших ,че ще пробвам сомчетата .Сложих туистер с 14гр глава и го въртя като блесна с периодични паузи и по резки подръпвания.Отидох на мястото, където ми удари сомът от април месец ,но от отсрещната страна на реката ,тоест той ми беше в краката .Бях по същото време там 6 -вечерта .Има няма 10 хвърляния и дзвера ме подгони обаче не нацели примамката .Видях го почти целия -дебел ,дълъг може би около 1.50 и блед.След това си се въртеше ,хранеше се ,но моите примамки не ги погледна.Тъй кат станее :oops: .Преди няколко дена имам уловен сом 1.40м на рапала j11 -поствам снимки и толкова от мен .Надявам се да има интерес и да си кажем тава-онава .Очаквам мнения и се извинявам за 'правописа',нямам време да го проверя .
2017-06-24 11.47.13.jpg
2017-06-24 11.47.13.jpg (104.36 KiB) Преглеждано 3550 пъти
20170624_084828.jpg
20170624_084828.jpg (405.53 KiB) Преглеждано 3550 пъти
20170624_100718.jpg
20170624_100718.jpg (126.68 KiB) Преглеждано 3545 пъти
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риби с мустаци

Мнение от straj_74 »

Ключа към успеха в спининга на сом е упоритоста на риболовеца и наличието на сом.
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
wobler4o
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:29
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: Риби с мустаци

Мнение от wobler4o »

другия път по голям аз пък от години натискам по дунава и нищо пишете spinning siluro в тубата и вижте за кво става въпрос тази италия явно е тъпкана със сом в разни каналчета ги спукват главно на силикон
Георгиев
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2016 12:40
Риболов: Какъвто се наложи , но спининг ми е в сърцето.
Местоположение: Плевен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Риби с мустаци

Мнение от Георгиев »

wobler4o написа:другия път по голям аз пък от години натискам по дунава и нищо пишете spinning siluro в тубата и вижте за кво става въпрос тази италия явно е тъпкана със сом в разни каналчета ги спукват главно на силикон
Изгледал съм ги до едно.И тук се хранят по същия начин ,но само на определени места.На Дунав нещата са в пъти по сложни от по малки реки,даже виж ,че тия в ютуба ловят по доста по малки реки и от Искър ,явно така им се увеличават шансовете.
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риби с мустаци

Мнение от rinoreins »

Браво за слуката ,колега.По дефилето и около вецовете също има,но предимно сомчета,а в долното течение са едри,но и бият много с ток там.
Георгиев
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2016 12:40
Риболов: Какъвто се наложи , но спининг ми е в сърцето.
Местоположение: Плевен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Риби с мустаци

Мнение от Георгиев »

rinoreins написа:Браво за слуката ,колега.По дефилето и около вецовете също има,но предимно сомчета,а в долното течение са едри,но и бият много с ток там.
Къде ли не бият ...Аз съм от Плевен и в радиус от 10км има десетки водоеми и всичките са пълна скръб.Има 2-3 пишман-тарикати ,които си ги тарашат, все едно са техни, и аз се чудя такъв хубав водоем ,де му е рибата ...
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риби с мустаци

Мнение от rinoreins »

За съжаление е така не само там,а почти навсякъде в България.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”