Ехолот?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехолот?

Мнение от MapuaH »

yuri todorov написа:Добро утро МариаН!

Остави другите да преценят, какви, колко съдържателни и евентуално полезни в същност са темите ти!
Явно, предпочиташ вместо да попрочетеш и да се ориентираш сам, за всичко да има отделна "тема" .......

Благодаря ти за поканата! ......Но няма мой-твой ред!.... Ще се включа ако преценя и когато сам реша! :wink:

Поздрави!
Yuri Todorov, надявам се, че не мислиш сериозно това, което си написал?
Напрегнат ми се струваш, недей така :) Ако не те кефи, недей да посещаваш темите ми, а още по-малко да пишеш.

Разбира се, че за всяко нещо ще има отделна тема, нали за това е форумът все пак? Това пречи ли ти или пък си на друго мнение?

Четенето го остави на мен. Попрочел съм доста, но тъй като материята е необятна реших да попитам тук, защото бях сигурен, че ще получа адекватни отговори. Ако следвам твоята логика, то тогава защо въобще ни е форум, щом може само с четене някъде? Та не е ли той за споделяне, за помощ?

Ако Сашо прецени, нека да изтрие темата. Аз нямам нищо против!

Поздрави и със здрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Ехолот?

Мнение от yuri todorov »

Марян-чо,

Види се кой е напрегнат и има перманентна нужда от помощ! Форума обаче, не е за "Бърза помощ"!

Няма значение, дали ще изтрие Сашо сега или не....Утре-вдругиден, пак ще се пръкнеш с друга нова "тема"!

Четенето, по принцип никога не е достатъчно! ...Но не е лошо да е с разбиране и запомняне да има също!

Изводи си направи сам, ако искаш!

Жив и здрав!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехолот?

Мнение от MapuaH »

Юри,

Факт е, че всеки има нужда от помощ, рано или късно. Хубаво е обаче, когато човек може да окаже помощ на друг в нужда! Аз поне винаги съм го правил за всеки, които ме е питал, каквото и да е! Нито имам какво да крия или да се надувам, че много знам и разбирам :) Разбира се, можех да ги пращам да попрочетат малко и да си "чупят" главата след това, както ти твърдиш, че трябва да бъде!

Коментара ти за четене, разбиране и осмисляне не смятам да го дискутирам. Ти си отговри защо.

Не крия факта, че за 12 години, скоро стават 13, във Форума съм научил изключително много и продължавам да се уча. Благодарен съм, че го има. И да, ще се "пръкват" нови и нови теми, защото само така Форума ще продължава го има!

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехолот?

Мнение от Pike »

Нищо лошо не виждам в темата, даже мога да дам едно предложение.

Онези "топките" Deeper, хем може да си я закачаш и откачаш когато ти е кеф, хем и като ни си с плавателно средство, може си я мяткаш с въдицата ;)

https://www.fishing-market.com/shop/%D1 ... B8-deeper/
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Ехолот?

Мнение от GE6_HUNT »

Силно препоръчвам варианта с монтаж на дисплея на пластмасово куфарче, сондата на специализирана купешка стойка от ТОЗИ ТИП или добре направена самоделна.
Акумулатора не е лек и си стои вътре в куфарчето. Там може да си държиш и други полезни неща.
Това е варианта който съм ползвал в продължение на 10 години почти всеки уикенд на лодки от 2,5 до 9 метра дължина на реки, блата, язовири и морета в България, Румъния, Турция и Гърция и почти винаги на различна лодка. Супер мобилен и надежден вариант! Стягата се закача както на транеца, така и за страничния борд ;)
Вендузата също е добра като идея, но не залепва на всички лодки. Особени проблеми сме имали с големите, морски лодки където външната повърхност е с фабрични неравности, или има твърде много наслоени раковини.
Куфарчето заема ценно място на дъното, но пък не е фиксирано и може да си го местиш така, че да го виждаш лесно.


P.S. Едва ли има друг сонар, който да е обиколил повече лодки от моя.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехолот?

Мнение от MapuaH »

GE6_HUNT написа:Силно препоръчвам варианта с монтаж на дисплея на пластмасово куфарче, сондата на специализирана купешка стойка от ТОЗИ ТИП или добре направена самоделна.
Акумулатора не е лек и си стои вътре в куфарчето. Там може да си държиш и други полезни неща.
Това е варианта който съм ползвал в продължение на 10 години почти всеки уикенд на лодки от 2,5 до 9 метра дължина на реки, блата, язовири и морета в България, Румъния, Турция и Гърция и почти винаги на различна лодка. Супер мобилен и надежден вариант! Стягата се закача както на транеца, така и за страничния борд ;)
Вендузата също е добра като идея, но не залепва на всички лодки. Особени проблеми сме имали с големите, морски лодки където външната повърхност е с фабрични неравности, или има твърде много наслоени раковини.
Куфарчето заема ценно място на дъното, но пък не е фиксирано и може да си го местиш така, че да го виждаш лесно.


P.S. Едва ли има друг сонар, който да е обиколил повече лодки от моя.
Много ти благодаря за инфото. Точно на тази стойка се спрях и аз след като разгледах сайта на Филстар. Изглежда ми надежден и елементарен вариант. Това с куфарчето е много ценно - хем мобилно, хем компактно.

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Ехолот?

Мнение от d.d »

pike написа: Онези "топките" Deeper, хем може да си я закачаш и откачаш когато ти е кеф, хем и като ни си с плавателно средство, може си я мяткаш с въдицата ;)

https://www.fishing-market.com/shop/%D1 ... B8-deeper/
Определено върши някаква работа. При някакви условия. Личните ми впечатления а и на колеги които го полват редовно са че е подходящ за оглед и картографиране на дъното при риболов от брега. От лодка не съм го пробвал понеже си имам трайно монтирани от по подходящи конфигурации. Начина му на употреба има доста особености които са споделени тук: https://www.fischfindertest.de/echolote ... echterung/
Ако има шанс да се пробва нещото преди покупка май би било по-добре. Аз лично бих предпочел куфарчето с акумулатор и демонтируема стойка за сондата.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Ехолот?

Мнение от lubobg »

Само едно важно нещо ти обърна внимание.
Която и марка да избереш гледай да се води преносим.Повечето са за постоянно монтиране и при много откачване и закачване почват проблеми с куплунзите.
Друго нещо за което никой не споменава е че на новите не може да сложиш просто една батерия 7Ah примерно и да чакаш да работи.Иска си голям акумулатор.
Сайд имаджин не е необходим.Много по -големи шансове имаш ако облавяш интересни места отколкото ако сонара покаже много риба.
Достатъчен е един поглед и ще разбереш къде рибата и по другите лодки.
Тази идея с куфарчето се ползва масово и е добра.

Иначе преди деепър хъминбърд имаха модел който сондата се закача на въдица и се замята .Смарт каст мисля че беше. Виждал съм го в действие.Според мен по добре е сонда с кабели.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Ехолот?

Мнение от Димитър Тодоров »

lubobg написа:...
Друго нещо за което никой не споменава е че на новите не може да сложиш просто една батерия 7Ah примерно и да чакаш да работи.Иска си голям акумулатор.
Сайд имаджин не е необходим.Много по -големи шансове имаш ако облавяш интересни места отколкото ако сонара покаже много риба.
Достатъчен е един поглед и ще разбереш къде рибата и по другите лодки.
...
Ще те апострофирам с удоволствие и по точки.

* Може.Просто ще работи по-кратко, примерно 2-3 часа, а не 6.

* На мен ми е необходим този "сайд имаджин". Служи именно за да намериш по-лесно и бързо интересните места.
Рибите в телевизора са екстра,която често обърква неможещите да четат сонара.

*Точно от другите лодки се опитваме да избягаме. Тези ,които следват "другите" , повтарят и грешките им.


:fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехолот?

Мнение от MapuaH »

Благодаря на всички включили се в кратката дискусия! :)

Другите сигурно се уплашиха от думите на Юри и решиха да не взимат участие :)

Поздрави!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”