В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Мунчо »

ICO69 написа:
Димитър Тодоров написа:
мъро написа:
cekal написа:Колко риба в повече очакваш да ловиш?
Колкото по качествена е въдицата, толкова повече риби и кеф да ги вадиш. Личен опит.
Зависи силно и от 'ръката,която държи въдицата' , но принципно постановката е правилна.
Най вече зависи от ръката и от главата... :D Въдицата е важно да е подбрана с правилните параметри, а не колко струва...Личен опит.. :D
Oбщо взето и аз съм съгласен, но от един момент нататък се появяват едни количествени натрупвания, водещи до качествени изменения, които не търпят значителен ценови компромис(за съжаление). До този извод е стигнал Карл Маркс преди доста време.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от ICO69 »

мъро написа:
ICO69 написа:
Димитър Тодоров написа:
мъро написа: Колкото по качествена е въдицата, толкова повече риби и кеф да ги вадиш. Личен опит.
Зависи силно и от 'ръката,която държи въдицата' , но принципно постановката е правилна.
Най вече зависи от ръката и от главата... :D Въдицата е важно да е подбрана с правилните параметри, а не колко струва...Личен опит.. :D
Някъде да съм споменал нещо за пари, ама ти се сещаш че качествения такъм струва пари.
Така е ..Качествените такъми струват пари...Но в един момент цената почва значително да надхвърля качеството..Качествената въдица увеличава удоволствието от риболова, а не количеството и качеството на уловената риба...Най добрите улови си ги правя с едни бюджетни Лазерчета на Филстар, които са на около 10-12 години, струваха около 80лв. и според някои колеги тук във форума такива евтини пръчки, дори не стават за риболов..Обаче въдиците правят доста сериозни количествени натрупвания и страхотни качествени изменения... :D
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от cekal »

мъро написа:Колкото по качествена е въдицата, толкова повече риби и кеф да ги вадиш. Личен опит.
За кефа съм съгласен, за повечето риби - не, гледам че и други колеги мислят по същия начин. Не визирам микро и нано джиг, защото там измеренията са други. Но и с въдица за 40 лв регистрирам удари на костуретки по пръст, че и с кеф си ги дърпам :wink:
И понеже няма да се разберем по тия теми, ти предлагам следното:
Избираш язовир с добра популация на костур и равен бряг. Ловим двамата на силикон 2 часа преди залез на 10 метра един от друг, гледаме брой уловена риба. Аз с един такъм дето ми е паснал на ръката - пръчка FL, макара FL, плетено за 33 лв, всичко общо 110 лв, ти с някоя в десетки пъти по - чувствителна въдица. Ловим на една и съща примамка, пак по твой избор. Монтаж - кой както предпочита. Всеки си води поне по един приятел да брои улова на конкуренцията.
Твърдя, че дори да ме биеш, няма как да е с пъти в повече брой риби.
Изтекат ли двата часа, теглим чертата и цялата група отиваме в някоя кръчма, отново по твой избор. Да се поопознаем, да обменим опит...
Накрая загубилият плаща сметката :)
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от мъро »

cekal, плюсовете и минусите на една въдица и не само, се усещат при пасивни риби. А тези 10 м. разстояние, могат да ти направят излета успешен или да си врътнеш едно класическо капо.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от superficiq »

Червената сянака на филстар също не е за подценяване. Ловя вече трети сезон с такава 7-28 на 2,44м. Реалния тест започва от около 8 гр. въдицата е много лека и чувствителна.
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Godfather »

Tosho написа:Godfather, каква по точно е черната сянка и основно за бяла или костур я ползваш?
Нещо и аз клоня към нея, ама джиг мастера изкушава с цената си...
Black shadow 8,6 M 5-21гр. Това ползвам за бяла риба и костури(не костурчета) на затворен водоем.
На мен ми пасва в ръката и съм доволен!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Godfather »

todor bakalov написа:Имам и от двата вида филстарски пръчки,и мога да кажа ,че са страхотни за парите си.Сянката е с по малки водачи и при минусови температури умира,а джиг мастерчето работи и при минуси.Всеки с предпочитанията си но за мен джиг мастъра е по добрата пръчка като комплексни качества.
За да не ти умира при минусови температуи, си има съответните пръскала!!!
Под -8 не съм ловил на джиг пък и нямам желание!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Godfather »

ICO69 написа:
мъро написа:
ICO69 написа:
Димитър Тодоров написа:
Зависи силно и от 'ръката,която държи въдицата' , но принципно постановката е правилна.
Най вече зависи от ръката и от главата... :D Въдицата е важно да е подбрана с правилните параметри, а не колко струва...Личен опит.. :D
Някъде да съм споменал нещо за пари, ама ти се сещаш че качествения такъм струва пари.
Така е ..Качествените такъми струват пари...Но в един момент цената почва значително да надхвърля качеството..Качествената въдица увеличава удоволствието от риболова, а не количеството и качеството на уловената риба...Най добрите улови си ги правя с едни бюджетни Лазерчета на Филстар, които са на около 10-12 години, струваха около 80лв. и според някои колеги тук във форума такива евтини пръчки, дори не стават за риболов..Обаче въдиците правят доста сериозни количествени натрупвания и страхотни качествени изменения... :D
Лазър Пауър Х - много якааааа!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от cekal »

мъро написа:cekal, плюсовете и минусите на една въдица и не само, се усещат при пасивни риби. А тези 10 м. разстояние, могат да ти направят излета успешен или да си врътнеш едно класическо капо.
Не кадрите, а примамките решават всичко...Борката дали си избра въдица :?:
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Плашилото »

Колега мъро,по-достойно е да откажеш облога а не да увърташ.Поне аз така бих направил.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от мъро »

Плашилото написа:Колега мъро,по-достойно е да откажеш облога а не да увърташ.Поне аз така бих направил.
Този облог какво ще докаже и на кого? Няма как през моите ръце колегата да открие разликата, дори и аз да хвана повече. Да намери от някъде качествена въдица, да направи няколко риболова и да си направи изводите сам. Аз моите съм си ги направил. И аз цепих активни и стръвни прозрачни костурчета с един Драгон 4-21 дълъг 2.6 и тежък 185 гр. и си мислех че е върха, ама рибите като станаха пасивни и трудни осъзнах че тази въдица не това което ми трябва. Дали с лада или с мерцедес, все ще стигнеш там за където си тръгнал но въпроса е кога и как ще пътуваш.
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от Плашилото »

Темата не е за Мерцедес,а по скоро за Лада или малко по-нагоре.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: В търсене на нова джигитка в бюджетния клас

Мнение от cekal »

мъро написа:Този облог какво ще докаже и на кого? Няма как през моите ръце колегата да открие разликата, дори и аз да хвана повече. Да намери от някъде качествена въдица, да направи няколко риболова и да си направи изводите сам. Аз моите съм си ги направил. И аз цепих активни и стръвни прозрачни костурчета с един Драгон 4-21 дълъг 2.6 и тежък 185 гр. и си мислех че е върха, ама рибите като станаха пасивни и трудни осъзнах че тази въдица не това което ми трябва. Дали с лада или с мерцедес, все ще стигнеш там за където си тръгнал но въпроса е кога и как ще пътуваш.
Въдицата си я взел септември месец миналата година за щуки и бели риби, пък си се заиграл с прозрачни костуретки :wink: Очевидно е крайно неподходяща за такъв риболов, така че примера ти куца. Качеството на една въдица по някакъв левов еквивалент ли се определя? Може би такава от 500 лв е по- по- от друга за 300?
Да ти дам и аз пример - миналия месец с двама приятели ловихме костур на силикон от брега, един до друг . По едно време се разбра, че рибата предпочита моите монтаж и примамка, но ги мързеше да преправят и накрая се оказах с най - некачествената въдица /42 лв/и най - многото риба.
С какви примамки си цепил активни костурчета и смени ли ги като почна да ги чоплиш пасивни?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”