За fiiish black minnow

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bobopeli »

Д.Граховски написа:
bobopeli написа:Китайски силикон-като китайски силикон. Дали лови-да,дали си струва парите-не!
Французки требе да е, има к китайски копия, ама не се различават много по цена.
Четете колега,на френският сайт пише на чист френски -къде са разработени и къде се произвеждат :D
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от мъро »

kontev написа:Тамън го бех отписал тоя форум, че е много скучен напоследък, а то и тук почнало да става интересно :lol:
Хейта идва от прекалените очаквания, разбира се. Доста хора очакват чудеса от този силикон, което е нелепо. Добрият спинингист не може да очаква чудеса от дадена примамка, защото много добре знае, че примамките не са най-важното. Но същият този спинингист знае, че една добра примамка, като Блек Миноу, ще повиши в някакаква степен шансовете му за успех, особено в дадени ситуации и затова е добре а я има по котийте. Тези 2 неща убягват на начинаещите и на неможачите, от които тръгва въпросният хейт. Конкретно по темата - един приятел беше писал писмо до франсетата от Фииииш и им беше задал същия въпрос. Отговорът бе, че в голяма степен успехът на примамката се дължи на нейната мекота, която е и причина за по-лесното разрушаване. Дали е така не коментирам, споделям само фактите от кореспонденцията с производителя. И аз съм сиромах човек и не ме кефи този факт, и за себе си съм го решил частично, като ползвам примамката само когато усетя, че е най-успешна. Когато стрижоците са полудели и взимат всичко, слагайте кастмастер, пък нека да го разкъсват колкото си искат :lol:
Колко да е интересно, агресивната реклама във фейсу я водиш ти и още няколко човека. Само че тази реклама започна да има обратен ефект, във фейса друга песен пееш, тука друга( такива най ва обичам), там има много будали който ви се връзват на номерата , но остават разочаровани и като надигнат глава скачате отгоре им като питбули, що не вземе да опишеш колко капота имаш с тази примамка, колко часа риболов правиш да пуснеш 5 снимки на костури уловени на фииш. Да не казвам че има хора в групата който пускат една снимка и почват да подмятат как хванали на не ловящата примамка и ти и дружките ти им пригласяте, вместо да спрете споровете в групата. Нелепо е твоето изказване тука, тука не може да се очакват чудеса, извън форума чудесата се случват. Фииша си е примамка като всички други, повечето са и недостатъците от колкото предимствата, някой беше споменал че има много откачени риби, аз съм се ровил и в чуждестрани форуми и масово се споменава за този проблем. Той без риба се разкъсва когато се лови на места с големи камъни и много водорасли, при агресивни риби колко риби се вадят докато го разкъсат. Ей такива подробности никой не ги обяснява на начинаещите или на хора който не са я ползвали тази примамка. За мен лично не си заслужава тази примамка, сега някой да не каже че гроздето е кисело, имам стълба за целта.
Последно промяна от мъро на Вто Сеп 18, 2018 19:00, променено общо 1 път.
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от angel81 »

Мерси за инфото. То можело бе. Миналата година си намерих един зацепен фиш на Пясъчник на стената с отръфана опашка и затъпена кука. :) Пазя си го и аз да имам в кутията хахах.
asn
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 440 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от asn »

Преди време отидох да тествам от тези силикони на рибарник, зарибен с пъстърва за продан. Принципно всяко хвърляне там, дори на гола кука, е равно на поне една убодена риба. След тридесет и някое хвърляне с fiiish black minnow, май беше, спрях да броя. Поупорствах още и най-накрая успях да убода риба, а по-късно дори и да извадя. Знам, че въдицата е неподходяща, но с незнайни китайски силикони от алиекспреса изкарах рибки от раз. За мен лично хората, които хващат риба с това бижу на свободни водоеми са истинските баш майстори. Заможни нечовеци, които са наистина достойни за уважение.
...
FB_IMG_1537345704653.jpg
FB_IMG_1537345704653.jpg (120.21 KiB) Преглеждано 3849 пъти
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Д-р Флекс »

Заможни нечовеци, които са наистина достойни за уважение.

:fish4:
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Iso »

Уважаеми колеги! ("Уважаеми" е израз, които не ми е особено приятен, защото един мой шеф, чиято всяка втора дума му беше "Уважаеми") и по тази причина го наричаха "Уважаемия", си беше използвач, слагач, мижитурка, досаден сваляч със жълти зъби и отвратителни миризми, навсякъде около себе си. Този индивид беше и си остава върл фен на въпросните скъпи и прехвалени примамки.
Моите любимци не са"маркови", скъпи и предмет на многонационална ПР кампания. Те струваха от 20-50ст.,на времето, когато ги харесах и пазарях с пакети. Имам още запаси:
Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от PAMPASA »

Силиконите не са ми най-силната страна ,но Фииша при мен си лови Щуки и Костури /сравнително добре /.

В последно време ползвам имитациите му /направени от братския Китайски народ / ,и реално не виждам някаква голяма разлика в пезентацията и последващите улови.

Силикона е мек толкова ,колкото и оригинала.
DSC01963.JPG
DSC01963.JPG (154.78 KiB) Преглеждано 3611 пъти
DSC01964.JPG
DSC01964.JPG (75.67 KiB) Преглеждано 3611 пъти
DSC01965.JPG
DSC01965.JPG (85.45 KiB) Преглеждано 3611 пъти
Като цена са поносими : джиг глава ,кука + 7 силикона са около 10 лв.

Има всякакви разцветки , най-добре при мен се представят цвят Каки и зелено тяло с червена опашка.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Тези туистеерчета на Микадо са огън. :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Мунчо »

sleepwalker написа:Тези туистеерчета на Микадо са огън. :tup:
И не просто огън, а "Огън, следвай ме!". :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Няма ги вече...Вярно струваха 20-30 стотинки. Аз също се бях запасил с доста бройки, но преди време ги продадох в момент на умопомрачение. Сега сълзя, след като си припомних загубата... :cry:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от мъро »

Едно комбо фиишове от 20 лв ще те успокои :lol:
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от superficiq »

PAMPASA написа:Силиконите не са ми най-силната страна ,но Фииша при мен си лови Щуки и Костури /сравнително добре /.

В последно време ползвам имитациите му /направени от братския Китайски народ / ,и реално не виждам някаква голяма разлика в пезентацията и последващите улови.

Силикона е мек толкова ,колкото и оригинала.

DSC01963.JPG

DSC01964.JPG

DSC01965.JPG

Като цена са поносими : джиг глава ,кука + 7 силикона са около 10 лв.

Има всякакви разцветки , най-добре при мен се представят цвят Каки и зелено тяло с червена опашка.
Mоже ли линк?
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от PAMPASA »

superficiq написа:
PAMPASA написа:Силиконите ..................
Mоже ли линк?
Селъра от който ги поръчвах , вече няма налични ,ето линк към друг продавач

https://www.aliexpress.com/item/-/32925 ... 3c00BRK796

гореспоменатия лот / 7 силикона ,кука и джиг глава / излиза около 8 долара / грубо 13 лева / ,тоест идва малко по-скъпо

п.п. Явно съм хванал някакво намаление тогава............
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от kontev »

мъро написа: Колко да е интересно, агресивната реклама във фейсу я водиш ти и още няколко човека. Само че тази реклама започна да има обратен ефект, във фейса друга песен пееш, тука друга( такива най ва обичам), там има много будали който ви се връзват на номерата , но остават разочаровани и като надигнат глава скачате отгоре им като питбули, що не вземе да опишеш колко капота имаш с тази примамка, колко часа риболов правиш да пуснеш 5 снимки на костури уловени на фииш. Да не казвам че има хора в групата който пускат една снимка и почват да подмятат как хванали на не ловящата примамка и ти и дружките ти им пригласяте, вместо да спрете споровете в групата. Нелепо е твоето изказване тука, тука не може да се очакват чудеса, извън форума чудесата се случват. Фииша си е примамка като всички други, повечето са и недостатъците от колкото предимствата, някой беше споменал че има много откачени риби, аз съм се ровил и в чуждестрани форуми и масово се споменава за този проблем. Той без риба се разкъсва когато се лови на места с големи камъни и много водорасли, при агресивни риби колко риби се вадят докато го разкъсат. Ей такива подробности никой не ги обяснява на начинаещите или на хора който не са я ползвали тази примамка. За мен лично не си заслужава тази примамка, сега някой да не каже че гроздето е кисело, имам стълба за целта.
Всеки сам си избира дали да води реклама или АНТИреклама, според мен някак по-смислено е първото, от второто полза не виждам :lol:

Наличието и търсенето на копия на Блек Миноу, както и цялата тая омраза, говорят достатъчно за качествата му, аз няма нужда да го рекламирам :lol:
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от мъро »

Контев отговори на другите въпроси, а поста дето го написа го пусни в групата си, да видим какви ще са реакциите на тези дето толкова ги навиваш и си купиха фииш. Ти навсякъде виждаш омраза,това че някой не харесва нещо не значи че го мрази. Явно процента ти е много голям, аз друго обяснение нямам за реакцията ти към всички който кажат че постигат слаби резултати или никакви на фииш.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”