За fiiish black minnow

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bat.galin »

Тъкмо поръчвах, ама нали четенето е безплатно - реших да чакам някои да ме просветли...
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bulgarche-to »

Само аз ли ще обърна внимание на нахапания силикон? Доста и разнообразни риби съм хванал с този силикон, но подобни щети може ли да се нанесат от сладководна риба? Попче може би? А се разкъсва зад куката, когато ти го хапят само там дребосъците. Ако е налапана и куката то усилието е върху нея, не върху силикона. От писаници ефект няма, а с една две проби не става. Колкото и да четеш за секса, първите няколко пъти може да са неуспешни или да не ти хареса, особено като не знаеш какво правиш. Може би около 30 риби на излет съм хващал с един силикон, като го прибирам в кутията за следващи излети (видно от репортажите ми). Заминават основно опашките на най-малките силикони, но това се случва при съвсем малки костури, които искат по-малки от 7 сантиметра примамки. Мерило са и колегите ми риболовци. Аз съм пристрастен, ама гледам те ловят на това, така че явно работят. Днес целенасочено лових на друго, а те настояваха на тези силикони...ама няма да пиша много, че пак ще са реклами, платени и друсани клакьори и т.н. Безпристрастните колеги в лодката и на брега са достатъчно мерило.
ivagor
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 10, 2017 13:37
Риболов: Риболов на кефал и пъстърва
Местоположение: Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от ivagor »

Следя темата отначало и се замислих...толкова спорове и драма за силикон, а той дори не е женски тц тц
Родом от Габрово, живеещ в София, риболовстващ в България
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от ivmech »

Доста помятах с тази джаджа и резултата е 1 (един) огромен костур и силикон повреден до неузнаваемост.Какво се случва ако го удари бяла риба или (не дай боже) щука ? За лефер хич няма да питам .Но ако ще хвърлям по 4 кинта за всеки костур ... не , благодаря.
Plamenkro
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Plamenkro »

ivmech написа:Доста помятах с тази джаджа и резултата е 1 (един) огромен костур и силикон повреден до неузнаваемост.Какво се случва ако го удари бяла риба или (не дай боже) щука ? За лефер хич няма да питам .Но ако ще хвърлям по 4 кинта за всеки костур ... не , благодаря.
От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bobopeli »

Plamenkro написа: От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!

:D :D :D Така е колегата може би го е водил неправилно?
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Асти »

Фетишизмът си иска своите жертви. :lol:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Plamenkro написа:
ivmech написа:Доста помятах с тази джаджа и резултата е 1 (един) огромен костур и силикон повреден до неузнаваемост.Какво се случва ако го удари бяла риба или (не дай боже) щука ? За лефер хич няма да питам .Но ако ще хвърлям по 4 кинта за всеки костур ... не , благодаря.
От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!
Дори платените агенти на марката признават, че силиконът е кекав. За какво абсурдно заключение може да става дума тогава? :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bat.galin »

Чета и се дивя как някои изобщо фащат риби без тези примамки !
И у мен все повече се затвърджава убеждението, че ако някой иска въобще да хване риба на каквато и да е примамка, то той задължително трябва да си купи от тези !
...инак неговите няма да фащат !!!
найс, а ?
пп. само да питам : трябва ли да се водят на излет или магията им се активира след плащането и после си действа някакъв интервал ...примерно.
Plamenkro
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Plamenkro »

bobopeli написа:
Plamenkro написа: От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!

:D :D :D Така е колегата може би го е водил неправилно?
Как не се сетих...не думай :fish6:
Plamenkro
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Plamenkro »

sleepwalker написа:
Plamenkro написа:
ivmech написа:Доста помятах с тази джаджа и резултата е 1 (един) огромен костур и силикон повреден до неузнаваемост.Какво се случва ако го удари бяла риба или (не дай боже) щука ? За лефер хич няма да питам .Но ако ще хвърлям по 4 кинта за всеки костур ... не , благодаря.
От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!
Дори платените агенти на марката признават, че силиконът е кекав. За какво абсурдно заключение може да става дума тогава? :)
Какво разбираш под кекав,много общо го казваш,ако разбираш на всяко костурче да го сменяш си е абсурдно отвсякъде...
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bobopeli »

Plamenkro написа:
bobopeli написа:
Plamenkro написа: От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!

:D :D :D Така е колегата може би го е водил неправилно?
Как не се сетих...не думай :fish6:
:D А бях забравил!

В събота имах възможност да направя много добър риболов.Костурите ми съсипаха 7 силикона два от тях на първа проводка (силиконите имаха една и съща родина със ''светия граал'' - Китай) Би ли ми обяснил на база на богатия си опит в джиг риболова,защо случката описана от колегата да е абсурдна?
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Асти »

Важното е да си фйешан!
Във времената на дефицитната икономика, за които някои овце още блеят, една година изведнъж станаха много модерни дамските ботуши от мачкан лак.Млада жена, без такива ботушки, просто не можеше да излезе на улицата без притеснение.Купуваха се от Кореком срещу половин заплата. Да, ама оказа се, че след два - три месеца носене мачканият лак се напуква и гъзарийките ставаха за хвърляне.
Така че момчета, хич не се кахърете за скъсаните фиишове. Скоро ще излезе нова мода в силиконите и тогава пак юруууш......Важното е да сме модни.
А дотогава знаете - кликвайте, лайквайте и т.н.
Plamenkro
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Plamenkro »

bobopeli написа:
Plamenkro написа:
bobopeli написа:
Plamenkro написа: От единичен случай,да се вади заключение,си е меко казано абсурдно!

:D :D :D Така е колегата може би го е водил неправилно?
Как не се сетих...не думай :fish6:
:D А бях забравил!

В събота имах възможност да направя много добър риболов.Костурите ми съсипаха 7 силикона два от тях на първа проводка (силиконите имаха една и съща родина със ''светия граал'' - Китай) Би ли ми обяснил на база на богатия си опит в джиг риболова,защо случката описана от колегата да е абсурдна?
Като гледам в лайт групата размера на костурите които ловиш(по-скоро костурченца) е цяло чудо че си се разминал с 2 силикона само.Не знам за богат опит,но имам фииишове с доста костурчета и костури на тях и само леко за се позахабили така да го кажем,затова от единичен случай да съдиш за дадено нещо е абсурдно,казах го принципно,не конкретно,но кой да вникне...
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bobopeli »

Plamenkro написа:
bobopeli написа: В събота имах възможност да направя много добър риболов.Костурите ми съсипаха 7 силикона два от тях на първа проводка (силиконите имаха една и съща родина със ''светия граал'' - Китай) Би ли ми обяснил на база на богатия си опит в джиг риболова,защо случката описана от колегата да е абсурдна?
Като гледам в лайт групата размера на костурите които ловиш(по-скоро костурченца) е цяло чудо че си се разминал с 2 силикона само.Не знам за богат опит,но имам фииишове с доста костурчета и костури на тях и само леко за се позахабили така да го кажем,затова от единичен случай да съдиш за дадено нещо е абсурдно,казах го принципно,не конкретно,но кой да вникне...
Не съм капризен,а и освен това въобще не съм критерий- ловя каквото има :D А сега и аз да то кажа нещо,''граала'' е силикон като всички останали силикони,и той може да бъде разкъсан от риба,скъсан по камънака и така нататък.Дали лови- да,дали лови повече от другите силикони-принципно не :D конкретно пак не :D Успехи и за в бъдеще о повелителю на костурите!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”