Спининг по немско между забрани и ограничения

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от MapuaH »

Страхотни места си набелязах, Тони :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Е т'ва вече ми е прекалено екстремно за реката ...
Благодаря все пак за предложението! :11:
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Едно поздравче (въпреки Празника :oops: ) на любителите на метъла и .... още някои работи.
От снощи съм го изгледал десетина пъти :lol:
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от ilia0706 »

Привет колега,
Общо взето съм минал по твоя път на двуомене и за това искам да споделя някои мои мисли и опит, При сдобиването на плавателно средство за риболов би трябвало да се мисли за няколко основни неща . да ти върши работа за риблова и за водоемите за който го вземаш, транспорта му и съхранението, може би и не на последно място цената.
Моя опит - пробвам всякакъв риболов без да съм голям специалист.Трябваше ми плавателно средство за риболов на спининг на близкото средно голямо езеро.Пробвах няколко сит он каяци на гребната му база и не ми харесаха, вземах 5 м. 50кг стъклопластово кану - идеално на вода. но докато стигне дотам и се върне на покрива на колата - каторга ,Съхранявах го на голяма тераса. но за да стигне до нея минаваше през спалнята и всекидневната.След два три излета с помоща на жената тя твърдо ми отказа съдействие . два три излета сам и се отказах и го продадох.Вземах едноместен сит ин кая - 3.50м 23 кг - песен за транспорт и съхранение/ но мизерия за риболов и той замина.Доста време мислих и търсех докато си намерих сегашната лодка - истан боот алуминиева сгъваема канадско производство - 3.20 на 1.10 30 кг/Ползвам я с 30 лб ел двигател.Мога да си я пускам почти навсякаде сам на вода. не ми трябва регистрация.Ловя седнал. макар че съм виждал в същата двама да ловят прави. но на мен ми омекват колената и не ми е комфортно.Сега седи качната на терасата защото нямам време за риболов и когато ми се отвори малка възможност за малко свободно време предпочитчм да взема спининга и една кутия с примамки и да постоя краи водата.Лодката я ползвам когато имам повече време като при откриването ма хищниците май месец за което си бях взел няколко дни отпуск/
Така . че разгледай и сгъваемите от рода на порта бот. има едни френски драшкович и истин бота виж трябва ли ти регисрация и ще ти върши ли работа за реката .
Поздрави и все ще измислиш нещо.
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Благодаря, Илия, за инфото!
Звучи много интересно, особено от гледна точка на транспорт и съхранение, но почти съм сигурен, че всичко, задвижващо се с мотор, иска разрешително, регистрация и т.н. Ще проуча нещата и ще пиша тук.
Разгледах този сайт и изглеждат доста идейно. :tup:
Весело посрещане на Новата Година на всички! Живи и здрави, и догодина продължаваме нататък! :11:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Milen Rusanov »

Здравейте, малко информация и от мен относно условията за риболов в Долна Саксония (Niedersachsen) и по конкретно в Fischereiverein Wildeshausen. Повечето неща са идентични в цяла Германия,но конкретно във Ферайна в който аз членувам годишната такса е 55€ за 26 водоема като няма ограничения за участъци или конкретни водоеми с едно изключение. За един малък приток на река Hunte,Aue при желание да се лови пъстървови риби се заплаща допълнително 15€. Като на много места в Германия, не се разрешава използването на живарник и връщането на рибата обратно във водата с изключение на маломерните екземпляри. Риболова от лодка или други плавателни съдове е забранен, както и риболова на лед също, защото рядко се образува ледена кора по дебела от 3-4 см.
Аватар
Tonkyo
Мнения: 377
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 12:39
Риболов: Спининг, Фидер
Местоположение: Mülheim-Kärlich, Deutschland
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 70 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Tonkyo »

Доста по-човешки цените при вас ...
Благодаря за инфото! :tup:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг по немско между забрани и ограничения

Мнение от Milen Rusanov »

Таксата за влизане във Ферайна е 110€ и е еднократна. Дневна карта за гости е 8€, подобни са цените и близките около мен Ферайни. Много познати са споделяли с мен за цените и условията в средна ,и южна Германия,и аз също бях потресен от разликата..
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”