Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Sharpirate
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:41
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 1 път

Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от Sharpirate »

Здравейте!
Миналата година цяло лято се опитвах да излъжа поне един кефал на спининг на тази "река". Типично, видът на реката през цялото лято беше трагичен - тежко мътна и висока, като не веднъж е преливала. Та реших и тази година да опорствам по тази моя "мечта", а именно да хвана кефал на изкуствена примамка по р. Русенски Лом и по-конкретно р. Черни Лом. Ако някой е имал слука в близките една две години, ще се радвам да даде идеи за примамки и перспективни места, тъй като единствената информация която намерих беше една тема на sestrata от 2009, а сега положението по реката смятам, че е крайно различно. Очаквам активност по темата. :)
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от БОНЧО »

Покрай реката през активния сезон е страшен гюрлюк,във водата също.Трудна е за спинингов риболов.Иначе аз съм хващал и то неведнъж.Най-много съм хващал под крепостта Червен,и също така в село Пепелина,но основно дребни риби.Преди доста години съм хващал хубави кефали,но на червеи и скакалци,сега като че ли поизчезнаха.Примамките,ами като на останалите реки.Дерзай и ако хванеш да пишеш :fish15:
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
slambeca
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 25, 2016 20:09
Риболов: на тролинг
получил Браво: 1 път

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от slambeca »

На село Табачка месността крушето на дребни воблерчета
Sharpirate
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:41
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от Sharpirate »

slambeca написа:На село Табачка месността крушето на дребни воблерчета
Благодаря за отговара, колега, къде точно се намира местността? :)
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от mags1234 »

Бих те посъветвал да инвистираш в друга мечта и места.Каузата е загубена и тегава.Наблегни на Янтра. :tup:
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от shaman »

Преди години (преди наводнението в Цар Калоян) на Бели Лом имаше капитални кефали! Говоря за кефали над 40 см. и то в големи количества :) За съжаление след наводнението изчезнаха :(
Хващал съм кефали и на Писанец.. Най-близо до устието (освен на самото устие) хванах само едно измъчено кефалче на Басарбово.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от shaman »

И малко усмивки от старите ленти:




16:30 днес жената каза "бегай за риба..."
от shaman » Нед Юли 08, 2007 22:11

16:31 бях е в колата и газ......
Отидох на р. Бели лом (м/у Писанец и Цар Калоян) - малко под 50 км от Русе.

Няма да излъжа, ако кажа, че това беше най-страхотния ми риболов на муха досега...
Малка рекичка и големи кефали. Какво повече да иска човек.

за 2 часа и половина хванах толкова кефали, колкото общо досега съм хващал ;-)

Предполагам, това ще стане един много сериозен тренировъчен полигон за русенската и разградска мухарски групи :-)

м/у другото - хората там казаха, че по-надолу (към с. Писанец) имало по-големи кефали !!!

Най-големия майтап беше с един чичо...
"Ти ме уби бре.. как ги правиш тия работи... А можеш ли сега да хванеш един кефал тук пред мен ???"
Мятам точно пред него и вадя - и то стабилен !!!

Чичката щеше да припадне ;-)




от Todor » Вто Юли 10, 2007 10:20

Снощи в 18ч. и аз хукнах за същото място. В 18.45ч. бях заметнал.
Жалко, че послушах Шамана да не си нося кеп и още по-жалко, че не го послушах за 0,18 типет. Брега е висок и като преборя кефала и взема да го вдигам леко леко, като скочи и като се тръсне и се скъсва и заминава с мухата. По този начин изтървах 2 бр. около 40 см. дебели около кг. Извадих 3 бр. 32см. /двата прибрах да ги опитам на вкус и да видя те какво са папали/ Оказа се че са пълни с тещо като тиня /виждал съм го при шараните на пролет - мисля че смучат хирономусите заедно с тинята/ Явно популацията е огромна и се яде всичко наред без капризи. Кефалите дебели, мазни и с хайвер в съвсем последна фаза преди хвърляне.
Извадих и 10-на около 25 см. Приятелят ми който беше с мен на спининг имаше 2-3 удара само и върза една от моите мухи на плетеното. С отвратителен кастинг с 2 м. от власното успя да хване 3 мерни кефала.
Интересното е че въобще не хванахме маломерни.
Местните разказват : "Снощи един със специална въдица като твоите фана 100 кефала" имаше 2-3 възрастни и 2-3 хлапета, които бяха много въудушевени и тайно ме следваха да "хванат занаят"

Общо взето щом начинаещ като мен хвана толкова риби - значи има ги много! Все още ме тресе адреналина от този риболов. Оставих 2 мухи в кефалите и 5-6 по дърветата.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг на Русенски Лом - Мисията невъзможна?

Мнение от Росен »

Мдаааа, ловяхме си риби ...

Не съм ходил от няколко години, но съветвам да стигнеш Писанец и да хванеш пътя покрай реката (Бели Лом) - насипаха чакъл преди време - опитай реката покрай пътя и също там, където тя се отделя от него - ловил съм доста риби с мухарката там ;) Използвай и подходящо време на годината - когато няма много дъждове и реката поне малко е по-чиста, защото тя обикновено целогодишно е мътна. Иначе може и сам да си откриеш места и по Черни и по Бели Лом - кефали трябва да си има навсякъде ;)

Поздрави!

П.П. Съветът да обърнеш внимание на Янтра е много добър също ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”