Нов спининг , съвети.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от karidata »

Новата не е ли С джигова насоченост?Ти с джигове ли ще ловиш?
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от axel »

Ако я намериш на изгодна цена- http://www.italiafishing.co.uk/shop/hok ... p-295.html
риболовът е само хоби!
Т Т
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Апр 11, 2019 16:05
Риболов: спининг
Местоположение: околностите на Пловдив
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Т Т »

Да , чиста джиговица е новия модел,затова не знам ще се справя ли с блесни и воблери ? То универсална пръчка няма,и е по-лесно да хванеш риба в шадраван,отколкото да намериш спининг за всички риби и за всякакъв вид примамки. Но все пак ми се иска нещо "по-универсално" с малко компромиси,за да може да се лови с воблери,блесни,и от време на време на джиг.Не искам да ходя на излет с две пръчки,и като се навирам в храстите,да се чудя коя да пазя и коя да отплитам от клоните.Днес намерих една статия за черната сянка на Димитър Тодоров,прекрасно представяне,но човека и той говори за 2,60 дължина и 7-28гр. като най-универсална.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от axel »

Сигурно си решил вече да е Филстарската черна сянка.......посочих ти една от възможно най-универсалните пръчки които съм притежавал ,много бърза без да е колеста,коркова дръжка по-висок клас водачи,подходяща за щуки,распери и дори сомчета в често срещания им размер.......,но ти си решаваш.Повече няма смисъл да давам съвети.
П.С.Уважавам много колегата Тодоров,но все пак не забравяй,че статията си е комерсиално-продуктова. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Димитър Тодоров »

axel написа: ... П.С.Уважавам много колегата Тодоров,но все пак не забравяй,че статията си е комерсиално-продуктова. :idea:
Както и факта,че с годините се променяме - ние самите и разбирането ни за риболова. :)

През последните три години на практика не съм ловил с въдица по-дълга от 8'4'' /2.56 м и не
съм усетил нужда от такава. Така че, ако ме питате коя е моята 'универсална' дължина днес,
ще отговоря - 7'6'' /2.32м ! :) И без да правя особена разлика между малка река и голяма река или
затворен водоем. А ловя с въдици от 6' през 7'6'' и 7'9'' до 8.6/2.62м .
Всеки тип риболов ,разбира се, има специфика ,но все по-малко съм убеден в предимствата на
дългите въдици и все повече ценя комфорта на боравене с лека,чувствителна и добре балансирана
въдица била тя 6.6 , 7.6 или 8 фита.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Нов спининг , съвети.

Мнение от Daniel Defoe »

---
Колега, ако макарата ти е с тегло м/у 240 и 290 гр. купувай тази въдица и стига се чуди! Едва ли ще намериш по-добро предложение за тези кинтьи :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”