Съвет за нов морски спининг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Здравейте, колеги. Търся си нова спинингова пръчка за риболов на лефери и лавраци. Като акция искам да бъде 5-35 или 10-40, но не повече. Търся си нещо в рейнджа 200-300лв. Ако може да споделите мнение относно това. Също ако някой има опит с Palms или Daiwa може да сподели. Благодаря предварително.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от RAAZIEL »

Здравей колега,доста време Палмата ми бе основна пръчка за морски риболов дълго време,докато не я замених с много по-висок клас....В момента ми е резервна...Моята е стария модел(Palms Shore gun 96М+10-40) ,който вече не се произвежда и ми върши страхотна работа за почити всички воблери и железа,които се мятат.С нея съм вадил лефери,лавраци,зъбар 5кг.и удържа на товарен влак,който разви и скъса конец PE#1.5.Смея да твърдя,че в този ценови клас по-добра няма...Новия модел е PALMS SHORE GUN EVOLV и виждам,че в момента в магазин Спининг фиш има в наличност модел 98M+/10-45g/,който е това,което търсиш...Трябва да имаш предвид и това,че тази пръчка е по-дълга от стандарта на масовия риболовец и си иска свикване,но пък кастинга е уникален...
Акция 5-35 е слаба за леферите и примамките,които се мятат за тях,докато за лавраци бива...Ако нямаш две пръчки,горната акция е по-уневерсална...
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Благодаря за съвета. Ще я погледна задължително. Тревожи ме само дали ще мога да водя както трябва и по-леките примамки с толкова дълга пръчка.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Д-р Флекс »

RAAZIEL написа:Здравей колега,доста време Палмата ми бе основна пръчка за морски риболов дълго време,докато не я замених с много по-висок клас....В момента ми е резервна...Моята е стария модел(Palms Shore gun 96М+10-40) ,който вече не се произвежда и ми върши страхотна работа за почити всички воблери и железа,които се мятат.С нея съм вадил лефери,лавраци,зъбар 5кг.и удържа на товарен влак,който разви и скъса конец PE#1.5.Смея да твърдя,че в този ценови клас по-добра няма...Новия модел е PALMS SHORE GUN EVOLV и виждам,че в момента в магазин Спининг фиш има в наличност модел 98M+/10-45g/,който е това,което търсиш...Трябва да имаш предвид и това,че тази пръчка е по-дълга от стандарта на масовия риболовец и си иска свикване,но пък кастинга е уникален...
Акция 5-35 е слаба за леферите и примамките,които се мятат за тях,докато за лавраци бива...Ако нямаш две пръчки,горната акция е по-уневерсална...
+ 1 в полза на PALMS SHORE GUN EVOLV 98M+/10-45g/. Имам я от година, и не спирам да й се радвам всеки път, когато ловя с нея. Многопрофилна пръчка, заслужава си да я имаш. Колкото до опасенията на колегата, ще може ли да води с нея по-леки примамки: зависи, какво разбираш по "по-леки", на, преди всичко, няма как с една единствена пръчка да водиш всички примамки. Трябват си поне два, три комплекта, за да покриеш всичко - от шор джиг през силикон, лайт рок, воблери, до топуотъри... Но при мен Палмса се справяше добре, поне в 2 от 3 случая, с най-разнообразни примамки.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Първоначално се чудех доста за Дайва или Atec, но ще ида до магазина да погледна този Palms :tup:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от mikibg »

С 9,8 трудно се водят повърхностни особено при горна граница 45 , по универсална дължина е откъм 8,5 до към 9.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Затова искам да видя как ще я чувствам в ръцете си (защото всеки трябва да разбере първо какво му пасва) и евентуално да хвърля няколко пъти с на някой колега въдицата като отида до Гърция (без значение дали е Palms, просто заради дължината).
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от 2pacisback »

Аз ползвам две въдици , едната е моретан 2.90 с акция 7-35 ( кастингова ) . Другата е диалуна пак 2,90 с акция 8-45 . С първата съм вадил лефер 4+ кг без никакви ядове ..... диалуната още не съм е сефтосал но и с двете пръчки нямам проблем с повърхностните примамки .
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от dancho66 »

Martin3700 написа:Здравейте, колеги. Търся си нова спинингова пръчка за риболов на лефери и лавраци. Като акция искам да бъде 5-35 или 10-40, но не повече. Търся си нещо в рейнджа 200-300лв. Ако може да споделите мнение относно това. Също ако някой има опит с Palms или Daiwa може да сподели. Благодаря предварително.
Здравей Колега
Мисля, че отговорът на въпроса ти е това:
https://fish24.bg/tailwalk-salty-shape- ... game-23755
модела: 90М 2.74м 10-35гр.
Лично аз ходя в Гърция с един наръч въдици и всички те са много над обявения тук бюджет, но това пръчле ми събра очите. Януари бяхме на един 5 дневен риболов в Гърция и видях на какво е способна тази въдица. Работи чудесно с от малките плуващи Халуки до потъващото 200мм Дуо С повърхностните примамки също няма проблем. Приятелят ми който я ползва остави като втрещен един Бургазлия със Зенак като хвърли 15метра повече от него ей с такава игла:
https://fish24.bg/jacko-wobblers-%D1%81 ... 0%B0-24181
Предлаганите дълги въдици никак не са лоши, но в никакъв случай не са универсални. Аз също имам на 2.90м но я ползвам само когато ми Трябва такава въдица.
За съжаление дори и с отстъпката надвишава малко заложения бюджет, но си заслужава при всички случаи да се види.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Д-р Флекс »

Когато преди година си купувах нов морски спининг, бях свел избора до Salty Shape и Shore Gun Evolve. Накрая избрах Palms'a, който по мое мнение бие Tailwalk'a по всички показатели.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Д-р Флекс написа:Когато преди година си купувах нов морски спининг, бях свел избора до Salty Shape и Shore Gun Evolve. Накрая избрах Palms'a, който по мое мнение бие Tailwalk'a по всички показатели.
Май май накрая и аз ще бъде изправен пред тази дилема. От 1 месец гледам Tailwalk-а, но сега този Palms ме изкушава доста.
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Plamenkro »

Д-р Флекс написа:Когато преди година си купувах нов морски спининг, бях свел избора до Salty Shape и Shore Gun Evolve. Накрая избрах Palms'a, който по мое мнение бие Tailwalk'a по всички показатели.
Palms-а е доста по-тежък от Tailwalk-a,също тази цяла ева дръжка и точно този макародържач удобни ли са при по продължителен риболов,понеже на снимки не изглеждат от най удобните.При макара с по-късо краче,дланта ляга точно върху резбата,но може и само така да ми изглежда на снимките и да се бъркам.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Д-р Флекс »

Plamenkr написа: Palms-а е доста по-тежък от Tailwalk-a,също тази цяла ева дръжка и точно този макародържач удобни ли са при по продължителен риболов,понеже на снимки не изглеждат от най удобните.При макара с по-късо краче,дланта ляга точно върху резбата,но може и само така да ми изглежда на снимките и да се бъркам.
Изборът на пръчка е нещо строго индивидуално, аз специално подчертах, че става дума за мое лично мнение. Преди да се спра на Палмса, "тръсках" и двете пръчки с монтирана макара. Не искам да коментирам Тейлуока в негативен план, просто Палмса е пръчката, която ми "лепна" . Е, и да не забравяме - за толкова пари, толкова! :wink:
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

Започвам наистина да мисля, че Палмса ще бъде по-доброто решение, поради по-голямата си акция, която ще ми позволи да хвърлям и 30 грамови джигове без проблем.
Martin3700
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 22, 2019 10:43
Риболов: Спининг
получил Браво: 1 път

Re: Съвет за нов морски спининг

Мнение от Martin3700 »

RAAZIEL написа:Здравей колега,доста време Палмата ми бе основна пръчка за морски риболов дълго време,докато не я замених с много по-висок клас....В момента ми е резервна...Моята е стария модел(Palms Shore gun 96М+10-40) ,който вече не се произвежда и ми върши страхотна работа за почити всички воблери и железа,които се мятат.С нея съм вадил лефери,лавраци,зъбар 5кг.и удържа на товарен влак,който разви и скъса конец PE#1.5.Смея да твърдя,че в този ценови клас по-добра няма...Новия модел е PALMS SHORE GUN EVOLV и виждам,че в момента в магазин Спининг фиш има в наличност модел 98M+/10-45g/,който е това,което търсиш...Трябва да имаш предвид и това,че тази пръчка е по-дълга от стандарта на масовия риболовец и си иска свикване,но пък кастинга е уникален...
Акция 5-35 е слаба за леферите и примамките,които се мятат за тях,докато за лавраци бива...Ако нямаш две пръчки,горната акция е по-уневерсална...
Тъй като си имал такава пръчка, би ли ми казал какъв е строя, защото никъде не пише. Реших да я погледна като имам пътуване към София и ако ми хареса да я взема. В момента ловя с 3-метрова пръчка и ми е доста удобна като дължина тъй като съм 1.90. Пробвах една Дайва от новите модели 2.70, но съм си свикнал вече и ми е късичка.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”