Щука в района на Сливен/Ямбол

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
TurboFish
Риболов: Спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнениеот TurboFish » Пон Сеп 16, 2019 15:51

Привет!

Ще съм за 3 дена в района на Сливен/Ямбол и ще съм Ви благодарен ако кажете къде в рйона мога да отида за шука на спининг. Ясно е че по Тунджа има, но по-скоро ме интересуват типично шукраски места.

Аватар
Павлин Калайджиев
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 171 пъти

Re: Щука в района на Сливен/Ямбол

Мнениеот Павлин Калайджиев » Пон Сеп 16, 2019 23:39

Гребните канали в гр. Ямбол, дупките край с. Крушаре и с. Самуилов.
http://www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!

stoik
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 28 пъти

Мнениеот stoik » Сря Сеп 18, 2019 10:53

Отваряш Гугъл мапс- във всички т.нар. "дупки" около р. Тунджа в района на гр. Сливен има щука. Всяка дупка си има и "типично щукарски места"- каквато и да значи това !

TurboFish

Мнениеот TurboFish » Сря Сеп 18, 2019 11:13

Благодаря! Разгледал съм ги на гугъл мапса, но въпроса е че четох и статии от преди няколко години, как са ги измрежили някои от дупките и не било останало нищо, затова пуснах темата някой ако има актуална информация.

stoik

Мнениеот stoik » Сря Сеп 18, 2019 11:48

Темата с мрежите, тока :evil: и други неща е дълга, ежегодна, касае всички затворени водоеми и не е за тук. Актуална информация къде точно хванах последната си мерна /към 3 кг./ щука не вярвам да очакваш да получиш.
Набелязваш си на Гугъл мапс 2-3 съседни дупки, тръгваш, обикаляш и ако имаш ръка и късмет и хващаш. Ако и пускаш- ще е супер !

TurboFish

Мнениеот TurboFish » Сря Сеп 18, 2019 22:05

Ще обиколя дупките и ще дам после инфо. Наясно съм, че за да има риба по водоемите никой не трябва да споделя конкретно къде и какво и хванал. Пускането на хваната риба е най-лесната и приятна работа. :) Откакто има телефони с камера не е нужно да си я носиш вкъщи да показваш каква риба си хванал.

Аватар
Павлин Калайджиев
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 171 пъти

Мнениеот Павлин Калайджиев » Сря Сеп 18, 2019 23:09

Предстоящите 3 почивни дни ще съм в Ямбол и се каня сутрин да обикалям за щуки в региона. Ако искаш пиши на лично да се разберем за съвместен риболов.
http://www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!

TurboFish

Мнениеот TurboFish » Вто Сеп 24, 2019 10:42

Давам инфо. Ходих до дупките и за няколко часа хванах една писалка (веднага беше върната). Интересно, че вътях всякакви доказани щукарски въртележки, клатушки и воблери и нямах удар, а писалката удари на въртелжка със закачено силиконче червейче. Понеже се занимава със спининг от около година, може ли да ми кажете дадено място, кога считате за обловено и колко пъти мятате дадена примамка преди да смените мястото?
На другия ден ходих на Тунжда, имаше много кленове/кефали от 200 гр. до 2+ килограма, които се виждат, но и които отказваха да кълват, като пробвах пак блесни, малки клатушки и воблери...и си тръгнах, с мисълта че имам още много да уча. На прибиране срещнах две момчета и те екипирани със спининги, които казаха, че и при тях няма удар, като казах, че в е възможно, защото имало изригвания.

stoik

Мнениеот stoik » Вто Сеп 24, 2019 16:47

Да, аз чух и за две земетресения в Италия, но от това май хищната риба се активирала..... :D

"Може ли да ми кажете дадено място, кога считате за обловено и колко пъти мятате дадена примамка преди да смените мястото?"
Във форума, в годините, в различни теми са се понатрупани доста мнения по този кратък, но ключов въпрос...
Моят съвет е от две части- 1: Рови и чети, 2: Ходи за риба и опитвай да ловиш (с превес на втора част). Какъвто и съвет да ти дам, ще е грешен, ще разбереш...

koi4a
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнениеот koi4a » Сря Сеп 25, 2019 9:10

Колега Турбофиш по-важното е да има активни риби около теб, наскоро ми удари шука над 2 кг на воблерче 2 см. и си замина с него разбира се, също така ми е взимала мухата два три пъти (бръмбарче за кефал на кука №10). Имам и случаи на целенасочен риболов с "правилните примамки" пълно капо. Другото важно е да не те усети, ако те усети или бяга или продължава да си стои там но турско да стане не бара. С две думи повече ходене.

Аватар
babydoctor
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 152 пъти

Мнениеот babydoctor » Сря Сеп 25, 2019 9:38

Кога да го смяташ за обловено? Зависи от това колко време имаш за риболов и колко места имаш за облавяне. Давам пример - Йовковци, доказано щукарски водоем. Имам 7-8 щуки, едва мерни, за по-малко от 2 часа. За това време едно момче щипна нагоре в тръстиките с лодка и излезе с 5 кг. щука. Е и аз имам една 5+ кг., няколко 2-3 кг. и 3 костура по кг+ - тях ги хванах за час. Това през годините. А колко капота съм имал по същите места при същите условия, не мога да изчисля - сигурно стотици, ако не и повече часове замятания. Абе, просто ходи и лови. На Дуунав ловня предимно на едно маясто - имам по 2-3 3+ кг щуки, хванати за един предиобед. Няколко добри сома. За распера писах, че съм бездарен, а там ври от него...Е, пак там капотата ми се измерват не в часове, а в години...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???

asn
дал Браво: 113 пъти
получил Браво: 170 пъти

Мнениеот asn » Сря Сеп 25, 2019 11:47

Абсолютно ли си сигурен, че големите кефали всъщност не са скобари?
Аз сменям непрекъснато примамки, но целта ми не е да хвана на риба на всяка цена. Принципно е добре, като хванеш риба да останеш със същата примамка и да сменяш мястото. А, ако се застоиш на едно място да сменяш примамката по-често.
След кефалите по Тунджа, реших да се пробвам на щуките в район с "дупки". Донякъде бях подскокоросан от тази тема. Между другото хванах много кефал по плиткото на малък черен воблер, а на Крушаре преди това ги разбих на клатушки 1,4 до 2 гр. Пробката при дупката беше само една, тясно място, отвсякъде тръстики и водорасли... Двадесетина пъти търмъчих водорасли там където стоеше щуклето, четири пъти напада и го бодох на място с диаметър от не повече от метър докато го извадя. Вероятно е изправила тройката още при първия удар и затова се е откачала. Толкова шляпане, че вече не очаквах да хвана каквото и да било. После извадих и още една. Така де, винаги си го има момента с късмета и изненадата. :) Успех!
Прикачи снимка/и
received_690238048125000.jpeg
received_690238048125000.jpeg (190.09 KiB) Прегледано 263 пъти

TurboFish

Мнениеот TurboFish » Сря Сеп 25, 2019 13:49

Привет!

Благодаря за отзивите!

Ясно е че трябва постоянство и упорство. Ходих на един язовир известен с щуки и стоях на едно място около 2-3 часа и хванах 3 щуки (между 1-2 кг.), като хвърлях успоредно на шавара и нямах удар, а и трите удара бяха в средата на язовира и трите щуки бяха на златен Лусокс номер 2, като пробвах и други примамки, но само на тази имах удари. На другия ден реших да обиколя язовира без да се задържам много на едно място, като спирах само на места с шавар и паднали дървета, където се предполага, че ще има щуки и резултатът беше само една писалка на уоъкър. Не винаги явно има логика, и си трябват опити и различен подход според водоема и настроението на рибите.

Поздрави!

TurboFish

Мнениеот TurboFish » Сря Сеп 25, 2019 13:50

asn написа:Абсолютно ли си сигурен, че големите кефали всъщност не са скобари?
Аз сменям непрекъснато примамки, но целта ми не е да хвана на риба на всяка цена. Принципно е добре, като хванеш риба да останеш със същата примамка и да сменяш мястото. А, ако се застоиш на едно място да сменяш примамката по-често.
След кефалите по Тунджа, реших да се пробвам на щуките в район с "дупки". Донякъде бях подскокоросан от тази тема. Между другото хванах много кефал по плиткото на малък черен воблер, а на Крушаре преди това ги разбих на клатушки 1,4 до 2 гр. Пробката при дупката беше само една, тясно място, отвсякъде тръстики и водорасли... Двадесетина пъти търмъчих водорасли там където стоеше щуклето, четири пъти напада и го бодох на място с диаметър от не повече от метър докато го извадя. Вероятно е изправила тройката още при първия удар и затова се е откачала. Толкова шляпане, че вече не очаквах да хвана каквото и да било. После извадих и още една. Така де, винаги си го има момента с късмета и изненадата. :) Успех!

Прав си, наистина може да са били скобари. :oops: